Astravo AE. Archyvinė nuotrauka

TATENA siunčia ekspertus įvertinti Astravo AE

122
(atnaujinta 10:50 2017.01.17)
Specialistai iš JAV, Prancūzijos, Lenkijos, Vengrijos, Rumunijos ir Turkijos sausio 16-20 dienomis lankysis Astravo AE.

VILNIUS, saus 13 — Sputnik. Kitą savaitę Baltarusijoje dirbs pirmoji iš statomą Astravo atominę elektrinę (AE) šiemet tikrinsiančių bei jos būsimą saugų eksploatavimą vertinsiančių Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) misijų, praneša BNS.

Kaip pranešė Baltarusijos energetikos ministerijos spaudos tarnyba, ši TATENA misija SEED, kurią sudarys JAV, Prancūzijos, Lenkijos, Vengrijos, Rumunijos ir Turkijos specialistai, vertins Astravo AE aikštelės atitikimą tarptautiniams saugumo reikalavimams, atsižvelgiant į išorinius bei vidinius grėsmių ir rizikos faktorius. Tikrinimų ataskaita bus paskelbta ne anksčiau kovo mėnesio.

Baltarusija šiais metais turėtų sulaukti dar kelių TATENA ekspertų vizitų — misijos pasirengimui avarijoms įvertinti (EPREV misija), valstybinės branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės sistemos vertinimo misijos (ISSAS), taip pat parengiamosios misijos įvertinti eksploatavimo saugumui (Pre-OSART) ir nacionalinei branduolinės energetikos infrastruktūrai (INIR).

Pernai spalį Baltarusijoje dvi savaites dirbusi TATENA misija IRRS rekomendavo tobulinti reagavimo į ypatingąsias padėtis būsimoje branduolinėje jėgainėje.

Apie Astravo AE

50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

122
Tegai:
Astravo atominė elektrinė (AE), Tarptautinė atominės energijos agentūra, Baltarusija, Astravas
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (324)
Dar šia tema
Lietuva skirs specialų diplomatą dėl Astravo AE
Baltarusijos ambasadorius: Astravo AE — saugi ir elektra bus pigesnė
Lukašenko Lietuvai: kartu pastatykime atominę elektrinę
Ryga

Politologas: Latvija gali tik generuoti agresiją prieš Rusiją

(atnaujinta 12:37 2020.06.06)
Tokie pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kaip respublikos Gynybos ministerijos brošiūra, apibūdina situaciją šalyje, mano karo politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Latvija gali gauti pinigų iš ES ir JAV tik tuo atveju, jei aktyviai generuos antirusišką politiką, todėl ji tuo ir užsiima, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Plechanovo Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

Latvijos gynybos ministerija pristatė brošiūrą "Kaip elgtis ištikus krizei". Ji skelbiama elektronine forma latvių, anglų ir rusų kalbomis, praneša Sputnik Latvija.

Ypatingas dėmesys skiriamas patarimams, kaip elgtis karo atveju.

Karo politologas Andrejus Koškinas pareiškė, kad Latvijai viskas, kas lieka — tai tik generuoti agresiją prieš Rusiją, nes kitose srityse jos neturi jokių galimybių.

"Ekonomika, socialinė sritis — jos nėra prioritetiniai ir yra labai prastos būklės. Gauti pinigų, kuriuos dar išduoda ES, ir, svarbiausia — subsidijas iš JAV, galima tik tuo atveju, jei aktyviai generuoti antirusišką politiką, kuo ir užsiima Latvija. Kaip rezultatas — tokio pobūdžio pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kurie ir apibūdina, viena vertus, bendrą Latvijos socialinę bei politinę ir geopolitinę situaciją, o kita vertus, tą vystymosi stadiją visose srityse, kuri remiasi rusofobine politika", — pasakė ekspertas.
Tegai:
Rusija, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija
Koronaviruso testai

Gydytojai papasakojo apie negrįžtamo COVID-19 poveikio organizmui riziką

(atnaujinta 12:20 2020.06.06)
Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Uoslės praradimas pacientams, sergantiems koronavirusu, gali būti negrįžtamas, praneša "The Wall Street Journal", cituodamas Amerikos gydytojus.

Pažymima, kad daugelis pacientų pranešė negalintys užuosti ar jausti skonio net ir praėjus kitiems infekcijos simptomams. Maždaug ketvirtadalis pacientų pažymėjo, kad skonio ir uoslės pojūčių atsiradimas užtruko maždaug dvi savaites.

Tačiau nebuvo nustatytas maksimalus terminas, per kurį atsinaujina skonio ir kvapo receptorių veikla.

"Uoslės receptoriai, kurie eina į smegenis, "nusižudo", kad prie jų neprileistų viruso", — teigė Pensilvanijos valstijos "Monell Chemical Senses" centro direktoriaus pavaduotoja Danielle Reed.

Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 373 tūkst. žmonių.

Tegai:
sveikata, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paskelbta mirčių nuo COVID-19 statistika
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1680