Policija ir gelbėtojai Melburno tragiško įvykio vietoje. Nuotrauka iš įvykio vietos

Melburne vairuotojas nukreipė automobilį į žmonių minią

98
(atnaujinta 12:14 2017.01.21)
Australijoje, Melburne vairuotojas tyčia nukreipė automobilį į pėsčiuosius, žuvo trys žmonės, 25 sužeisti.

VILNIUS, saus 20 — Sputnik. Pietryčių Australijos Melburno mieste trys žmonės žuvo, o dar mažiausiai 25 buvo sužeisti penktadienį vairuotojui nukreipus lengvąjį automobilį į pėsčiuosius didmiesčio centre. Policija nurodė, kad šis incidentas nebuvo teroro ataka, praneša BNS.

Įvykio liudininkai pasakojo apie "oru skriejusius kūnus" ir žmones, sprukusius nuo automobilio, dideliu greičiu važiavusio centriniame verslo rajone.

Vyras sąmoningai nukreipė automobilį į žmones Bourke'o (Berko) gatvės bulvare, bet šis incidentas nesusijęs su terorizmu, žurnalistams sakė Viktorijos policijos vadovo pareigas einantis Stuartas Batesonas (Stiuartas Beitsonas).

"Galiu patvirtinti, jog manome, kad tai susiję su anksčiau įvykdytu subadymu pietiniame miesto regione", — pridūrė jis.

"Sulaikėme užpuoliką. Šiuo metu visuomenei tolesnės grėsmės nėra, — sakė Beitsonas. — Taip pat galiu patvirtinti, kad tai nėra incidentas, susijęs su kova su terorizmu."

Pasak Beitsonas, minėtas vyras penktadienio popietę suko ratus vienoje judrioje sankryžoje netoli miesto pagrindinės traukinių stoties.

"Manome, kad šis vyras apvažiavo kelis ratus Flinderso ir Swanstono (Svonstono) gatvėse, pasuko kairėn į Bourke'o (Burko) gatvės bulvarą ir sąmoningai rėžėsi į minią, važiuodamas pėsčiųjų zona ir atsitrenkdamas į tolesnius pėsčiuosius", — aiškino pareigūnas.

Portale YouTube paskelbtame įraše matoma, kaip vyšninės spalvos lengvasis automobilis važiuoja ratu sankryžoje, o jo vairuotojas, vilkėjęs šviesios spalvos marškinėlius, buvo pusiau išlindęs per šoninį langą.

Jis rodė kažkokius ženklus pėstiesiems, kol galiausiai pradėjo lėkti pėsčiųjų gatve.

Greitosios pagalbos medikai nurodė, kad hospitalizuoti mažiausiai 25 žmonės, o keli jų yra sunkiai sužeisti.

Melburne veikianti Karališkoji vaikų ligoninė pranešė gydanti vieną kritiškai sužeistą pacientą ir dar tris sunkiai sužeistus.

Viena iš įvykio liudininkių, Kylie Clark (Kaili Klark), sakė Melburne leidžiamam dienraščiui "Herald Sun" mačiusi "oru skriejančius kūnus".

"Man pasirodė, kad  į žmones rėžęsis  automobilis buvo persekiojamas nepažymėto policijos automobilio", — sakė ji.

Kitas liudininkas sakė laikraščiui: "Jis nestabdė — ten vaikštinėję žmonės mėgino pabėgti, o jis tiesiog važiavo toliau ir skynė žmones savo kelyje."

Vienas savo vardo nepanoręs atskleisti liudininkas sakė naujienų agentūrai AFP, kad "šaligatvis tapo skerdynių vieta".

Televizijos reportaže iš įvykio vietos matėsi apgadintas raudonas automobilis atidarytomis priekinėmis durimis ir sudaužytu priekiniu stiklu.

Ant šaligatvio buvo paguldytas vyras surakintomis rankomis, vilkintis tik apatinius. Jį buvo apsupę policijos pareigūnai.

Kitose nuotraukose matėsi ant šono parverstas vaiko vežimėlis.

Mieste, kuriame vyksta Australijos atvirasis teniso turnyras, į gatves buvo pasiųsta gerai ginkluotų policininkų.

Policija planuoja vėliau penktadienį surengti spaudos konferenciją.

98
Tegai:
minia žmonių, išpuolis, automobilis, Melburnas, Australija
Dar šia tema
Teroristinio išpuolio metu Nicoje žuvo virš 84 žmonių
"Islamo valstybė" prisiėmė atsakomybę už išpuolį Nicoje
Tragedija Berlyne: sunkvežimis įsirėžė į Kalėdų mugę
Įtariamasis Berlyno išpuolio organizavimu nužudytas Milane
Šuo

Šeimininkų užmirštas šuo grįžo namo nuėjęs 60 kilometrų

(atnaujinta 19:12 2020.10.31)
Nuvažiavusi apie 60 kilometrų, šeima sustojo pailsėti degalinėje. Kol vyras su žmona prižiūrėjo kūdikį, jie manė, kad šuo liko automobilyje. Bet kai šeima atvyko pas savo artimuosius, paaiškėjo, kad šuns nebėra su jais

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Šuo, kurį šeimininkai netyčia pamiršo degalinėje, esančią 60 kilometrų nuo Kinijos Hangdžou miesto, Džedziango provincijoje, grįžo namo po 26 dienų. Tai praneša "Lenta.ru" su nuoroda "All India Roundup".

Šuns šeimininkas Cju išvažiavo iš miesto aplankyti savo artimųjų. Šeima su savimi pasiėmė augintinį — septynerių metų šunį vardu DuDu.

Nuvažiavę apie 60 kilometrų, jie sustojo pailsėti degalinėje. Cju sakė, kad kol jis su žmona prižiūrėjo kūdikį, jie manė, kad šuo liko automobilyje. Bet kai šeima atvyko pas savo artimuosius, paaiškėjo, kad šuns nėra su jais.

Kitą dieną jie skubėjo atgal į degalinę ir bandė surasti šunį, tačiau jo nebuvo. "Mes tikėjomės, kad jis išgyvens ir suras gerą šeimininką, kuris jį priglaus", — sakė vyras.

Bet DuDu nepasidavė. Po 26 dienų jis pasirodė prie savininkų namo slenksčio. "Jis sulyso, bet vis tiek buvo tas pats. Jo akys spindėjo. Laimei, jis nenukentėjo. Nors pirmą dieną po grįžimo DuDu buvo pavargęs, nuo to laiko jis tapo energingesnis", — sakė jis.

Dabar šuo vėl gyvena su šeima ir yra apgaubtas meilės.

Tegai:
šuo
Dar šia tema
Katė po savo laidotuvių grįžo pas šeimininkę
Megan Markl vyras gali prarasti princo titulą
Koronaviruso testas

Mokslininkas įvertino kolektyvinio imuniteto nuo COVID-19 atsiradimo galimybes

(atnaujinta 15:02 2020.10.31)
Anot jo, pirmą kartą jis koronavirusu užsikrėtė atsitiktinai, Maskvos Šeremetjevo oro uoste, o kai pasveiko, stebėjo antikūnų išnykimo greitį, imunitetą ir nusprendė patikrinti, ar įmanoma ligai pasikartoti

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Žmonija greičiausiai neturi pasikliauti kolektyviniu imunitetu koronavirusui, RIA Novosti sakė du kartus sirgęs COVID-19 virusologas ir Novosibirsko federalinio fundamentinių ir transliacinių medicinos tyrimų centro mokslo darbuotojas Aleksandras Čepurnovas.

Anot jo, pirmą kartą koronavirusu jis užsikrėtė atsitiktinai, Maskvos Šeremetjevo oro uoste, o kai pasveiko, stebėjo antikūnų išnykimo greitį, imunitetą ir nusprendė patikrinti, ar įmanoma ligai pasikartoti.

"Periodiškai kontaktavau su sergančiais žmonėmis, tuo metu buvo kontaktai, bet liga nepasireiškė. Aš sąmoningai nesisaugojau <...> Tai reiškė, kad vis dar egzistuoja tam tikri imuninės gynybos mechanizmai", — sakė jis.

Virusologas paaiškino, kad praėjus kuriam laikui jis vėl užsikrėtė, todėl priėjo prie išvados, kad imuniteto koronavirusui trukmė yra maždaug šeši mėnesiai, priklausomai nuo asmens individualių fiziologinių savybių.

"Abiem atvejais išsivystė abipusis plaučių uždegimas, abiem atvejais gydymas antibiotikais padėjo jo atsikratyti. Viruso nustatymo testas buvo neigiamas, po jo prieš dešimt dienų buvau išrašytas iš ligoninės", — pasakojo jis. Ekspertas pridūrė, kad planuoja eksperimentą aprašyti mokslinėje publikacijoje. Jis neketina vėl kelti sau pavojaus.

"Taigi, greičiausiai nereikia pasikliauti kolektyviniu imunitetu pasveikus po ligos. Tai yra svarbiausias momentas. Dėl to mums reikia arba labai veiksmingo vaisto, arba vakcinos. Vakcina turi būti ilgai išliekanti žmogaus organizme ir ilgą laiką stimuliuojanti imuninę sistemą. Arba tai turėtų būti vakcina, kurią galima periodiškai papildyti. Iš to, ką matome šiandien, tai greičiausiai "negyva" vakcina. Pas mus ją gamina Čiumakovo institutas, o labiausiai šioje srityje pažengė kinai", — sakė Čepurnovas.

Tegai:
mokslininkas, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Latvijos ūkininkai tapo priklausomi nuo Lietuvos paklausos
PSO paragino stiprinti kovą su koronavirusu židiniu tampančioje Europoje
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 1-osios šventės

(atnaujinta 19:14 2020.10.31)
Nuo lapkričio 1 dienos iki metų galo lieka 60 dienų, dienos ilgis — 09 val. 26 min. Savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas

Lapkričio 1 yra 305-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 306-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 60 dienų.

2020 metų lapkričio 1 dieną saulė teka 07:19, leidžiasi 16:45, dienos ilgis — 09 val. 26 min.

Visų šventųjų diena

Visoje Europoje žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį. Tad ne veltui lapkričio pradžioje minimos net dvi vėlių minėjimo šventės. Lapkričio 1-ąją — Visų šventųjų diena, lapkričio 2-ąją — Vėlinės.

Pirmoji šventė skirta paminėti žmonėms, po mirties paskelbtiems šventaisiais. Tikima, kad šventieji padeda žmonėms, jei jiems meldiesi.

Lapkričio 1 d. Bažnyčia visada skelbė privaloma švente, Vėlinės kai kur Europoje yra darbo, kai kur — nedarbo diena. Prasidėjus Atgimimui, Lietuvoje 1990 m. vasario 9 d. priimtas įstatymas, pagal kurį lapkričio 1-oji paskelbta nedarbo diena. Vėlinės minėtina švente (tačiau darbo diena) paskelbtos 1990 m. spalio 23 d.

Pasaulinė veganų diena

Lapkričio 1-oji paskelbta Pasauline veganų diena. 1994 metais Didžiosios Britanijos veganų bendruomenei suėjo 50 metų.

Veganai — žmonės, kurie maitinasi vien augalinės kilmės maistu. Nuo vegetarų jie skiriasi tuo, kad nevalgo netgi žuvies, kiaušinių, pieno. Jų maisto racioną sudaro vaisiai, uogos, daržovės, grūdai, riešutai, grybai. Tiesa, gydytojai diskutuoja apie tai, ar tokia mityba yra visavertė, jų manymu, veganams vertėtų vartoti įvairių maisto papildų, nors šie teigia, kad tai tikrai nereikalinga.

Tarptautinė kovos su narkomanija diena

1987 m. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė birželio 26-ąją Tarptautinė kovos su narkomanija diena.

Ši diena skirta paskatinti kovą su narkomanija, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo kvaišalų. Kasmet narkotikus vartojančių žmonių amžius vis jaunėja.

Narkotikai — tai cheminės medžiagos, sukeliančios centrinės nervų sistemos intoksikaciją (apnuodijimą) ar panašų psichinių funkcijų pokytį. Narkomanija — tai liga, kuri atsiranda dėl trumpalaikio ar sistemingo narkotinių medžiagų vartojimo.

Šiandien savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas.

Ši diena istorijoje

1512 metais pirmą kartą Vatikane viešai eksponuoti Mikelandželo kūriniai.

1695 — veiklą pradėjo pirmasis bankas Škotijoje — "The Bank of Scotland".

Šią dieną 1755 metais žemės drebėjimo aukomis Lisabonoje tapo mažiausiai 60 000 gyventojų; stichijos metu buvo sugriauti du trečdaliai miesto.

1894 — mirė Rusijos caras Aleksandras III, šalies monarchu tapo Nikolajus II.

1936 — Benitas Musolinis paskelbė Romos-Berlyno sąjungą.

1945 metais britai pranešė, kad nacių lyderis Adolfas Hitleris nusižudė savo bunkeryje Berlyne.

1979 — gimė lenkų kilmės Lietuvos krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Šią dieną 1993 metais įsigaliojo Mastrichto sutartis, sukūrusi Europos Sąjungą.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai