Aleksejus Puškovas. Archyvinė nuotrauka

Rusijos senatorius priminė Merkel: Rusijos sankcijomis nepalaužti

199
(atnaujinta 18:17 2017.01.23)
Rusijos politikas, komentuodamas kandidato į Prancūzijos prezidento postą Fijono žodžius dėl santykių su Rusija, patarė Merkel įsiklausyti.

VILNIUS, saus 23 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pakomentavo buvusio Prancūzijos ministro pirmininko, kandidato į Prancūzijos prezidento postą Francois Fillonas (Fransua Fijono) žodžius dėl ekonominių sankcijų Rusijai.

Sekmadienį Fijonas Prancūzijos laikraščiui "Monde" davė intervių, kuriame užsiminė apie santykius su Rusija, kurie yra "strateginis Europos ateities klausimas", todėl šios santykius, anot jo, reikia atnaujinti.

"Ši šalis, neturinti demokratinių tradicijų, turinti branduolinį ginklą. Yra du variantai: arba mes siekiame susitarti su Rusija, arba mes jai priešinamės. Kas gali norėti konflikto su Rusija?" — sakė Fijonas.

Taip pat jis pažymėjo, kad Rusija "didžiulė valstybė, mes negalime lengvabūdiškai jos vertinti".

Fijonas pridūrė, jog "naivu yra manyti, kad Rusijos tautą galima palaužti ekonominėmis sankcijomis".

"Būtina atnaujinti mūsų santykius su Rusija. Tai pareikalaus Ukrainos klausimo sprendimo. Kijevas, kaip ir Maskva, turi laikytis Minsko susitarimų. Antra, mūms reikalinga nauja ekonominė partnerystė su Rusija. Ir pagaliau, aš siūlau surengti konferenciją Europa-Rusija dėl naujų Europos saugumo sąlygų klausimo", — pareiškė Fijonas.

Puškovas  Twitter paskyroje pakomentavo Fijono žodžius.

"Fijonas: naivu manyti, kad Rusijos tautą galima palaužti sankcijomis. Tai reikia pasakyti Merkel ir sankcijų manijos apimtiems JAV senatoriams", — užrašė Puškovas.

Vakarų valstybės pirmą kartą paskelbė sankcijas Rusijai 2014 metų kovą dėl įvykių Kryme ir Ukrainoje.

Prancūzijos prezidento rinkimai įvyks 2017 metų pavasarį. Pirmas turas bus balandžio 23 dieną, antras — gegužės 7 dieną.

Apklausos POP 2017 duomenimis, dešiniųjų kandidatas Fijonas (Respublikonų partija) antrame rinkimų ture gali aplenkti Marin Le Pen (partija Nacionalinis frontas).

Tyrimo duomenimis, tuo atveju, jeigu Fijonas ir Le Pen pasieks finišą, antro rinkimų turo metu 63%  rinkėjų balsuos už Fijoną, o 37% atiduos savo balsus Le Pen.

Tyrimų bendrovės "Ipsos" apklausos duomenimis pirmo rinkimų turo metu lyderio pozicijas su 25% tikimybe užims Marin Le Pen. Antrą vietą su minimaliu atotrūkiu užims Fijonas.

Vakarų žiniasklaida ne vieną kartą rašė apie prorusišką Fijono retoriką. Politikas laiko Rusiją "rimta Europos partnere", pareiškė apie ketinimą atšaukti visas sankcijas. Be to, jis sako, kad NATO plėtra išprovokavo Maskvą ir ragina kurti bendrą koaliciją su Kremliumi prieš "Islamo valstybės" organizaciją.

Rusijos žiniasklaida jį vadina "Maskvos draugu". Praeitų metų lapkritį Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Fijonas palaiko "gana gerus santykius" su Putinu. Tuo metu jis pabrėžė, kad Maskva įdėmiai stebi Prancūzijos prezidento rinkimų kampaniją ir sieja rinkimų rezultatus su galimybe pagerinti Rusijos ir Prancūzijos santykius.

Le Pen taip pat priskiriama Putino draugams. Ji ne vieną kartą žadėjo pripažinti Kryma Rusijos teritorija, jeigu užims Prancūzijos vadovo postą.

199
Tegai:
Prancūzija, rinkimai, sankcijos, Marin Le Pen, Fransua Fijonas, Aleksejus Puškovas, Rusija
Kirpykla

Kirpėjas aukcione pardavė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino

(atnaujinta 16:42 2021.02.24)
Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Kirpėjas iš Bairoito miesto (Bavarija, Vokietija) Andreasas Nuislis (Andreas Nuysl) "eBay" platformoje pateikė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino. Apie tai pranešė agentūra "DPA".

Мост через реку Нерис в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus. Nuo vasario 12 iki vasario 20 dienos imtinai ji padidėjo iki 422 eurų. Už šią kainą paslaugą įsigijo 43 metų vyras.

Be 422 eurų, Nuisliui pavyko surinkti dar 1 310 eurų aukų. Visi šie pinigai bus skirti padėti vaikams per vieną iš labdaros organizacijų.

Kirpyklos Vokietijoje buvo uždarytos dėl karantino priemonių nuo praėjusių metų gruodžio 16 dienos. Vasario 10 d. Vokietijos valdžia nusprendė pratęsti karantino režimą iki kovo 7 d. su atskiromis išlygomis. Pakeitimais numatyta nuo kovo 1 dienos atidaryti kirpyklas — tik su sąlyga, kad bus laikomasi higienos taisyklių.

Tegai:
karantinas, kirpėjas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Šikšnosparniai

Mokslininkai paskelbė apie pandemijos nuo dar vienos šikšnosparnių viruso rūšies grėsmę

(atnaujinta 21:39 2021.02.24)
Jie atkreipė dėmesį į ilgą ligos inkubacinį laikotarpį, kuris yra 45 dienos, taip pat didelę viruso mutacijų tikimybę

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Inovacijų pasirengimo epidemijai koalicijos (CEPI) mokslininkai perspėjo apie mirtinos naujos pandemijos pavojų, praneša "The Sun".

Vaisėdžių šikšnosparnių platinamas Nipah virusas mokslininkų buvo pažymėtas kaip itin pavojingas. Nešiotojai yra ir kiaulės, vartojančios vektoriais užterštus vaisius.

Remiantis duomenimis, mirštamumas nuo Nipah viruso infekcijų yra nuo 40 iki 75 procentų.
Malaizijoje 1999 metais atrasta liga gali sukelti stiprią smegenų edemą, traukulius ir vėmimą.

Mokslininkai atkreipė dėmesį į ilgą ligos inkubacinį laikotarpį, kuris yra 45 dienos, taip pat didelę viruso mutacijų tikimybę.

Ekspertai baiminasi, kad tai gali greitai išplisti į Pietryčių Azijos šalis.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įtraukė Nipah virusą į 16 prioritetinių ligų ir jų sukėlėjų dėl sugebėjimo sukelti pandemiją sąrašą. Be jo, sąraše yra COVID-19, Krymo ir Kongo hemoraginė karštligė, Ebola, Lassa, Rift Valley, Zika virusas ir kt.

Anksčiau PSO ekspertų grupė lankėsi Kinijoje, kad nustatytų SARS-CoV-2 koronaviruso priežastis. Pasak vieno iš komandos narių, Piterio Dašako, koronavirusas žmonėms greičiausiai persidavė iš šikšnosparnių.

Tegai:
virusas, mokslininkai