Balistinė raketa. Archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: Kinija dislokavo balistines raketas prie Rusijos pasienio

58
Kinijos liaudies išlaisvinimo armija ketina dislokuoti tris brigadas su raketomis "DF-41".

VILNIUS, saus 24 — Sputnik. Viena iš trijų Kinijos tarpkontinentalinių raketų brigadų "DF-41" (Dongfeng-41), gali būti dislokuota šiaurės rytų Heilongjiang provincijoje, pasienyje su Rusija. Apie tai rašo RIA Novosti su nuoroda į Honkongo laikraštį "Apple Daily". 

Pranešama, kad Kinijos liaudies išlaisvinimo armija bendrai dislokuos tris brigadas su raketomis "DF-41". Vienas iš vienetų jau yra Henan provincijos Sinjan mieste.

Antroji brigada buvo dislokuota Dacino mieste Heilongjiang provincijoje, ir trečioji — Sindziango regione šiaurės vakarų Kinijoje, rašo laikraštis. "DF-41" skridimo nuotolis siekia iki 14 tūkstančių kilometrų.

2016-ųjų balandį Kinijos gynybos ministerija neišslaptino "DF-41" charakteristikų. Vėliau žinyba pranešė, kad neseniai atliko bandomąjį raketos paleidimą, pavadinusi bandymus savo teritorijoje "normaliu procesu".

Žiniasklaida pranešė, kad Kinija planuoja dislokuoti raketas centrinėje Henan provincijoje. Pasak portalo "Washington Free Beacon", iš šio taško "DF-41" galės pasiekti JAV teritoriją per 30 minučių, kas kelia strateginę grėsmę Vašingtonui. Tuo pačiu JAV žvalgyba mano, kad Kinijos raketa gali nešti iki dešimties branduolinių kovinių galvučių.

Gruodį Pekinas surengė "DF-41" paleidimą nuo geležinkelio judriojo ryšio įrenginio vakarinėje šalies dalyje. Bandymai vyko tuo metu, kai JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris aplankė JAV lėktuvnešį John C. Stennis, kuris buvo Pietų Kinijos jūroje.

Kremliaus reakcija

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Maskva nevertina kaip grėsmės Kinijos ginkluotųjų pajėgų plėtros.

Peskovas pažymėjo, kad Kinija yra Rusijos strateginė sąjungininkė, politinė, prekybos ir ekonomikos partnerė.

"Mes vertiname mūsų santykius. Žinoma, bet kokių veiksmų Kinijos ginkluotųjų pajėgų vystymesi, jei ši informacija atitinka tikrovę, karinės plėtros Kinijoje, (mes) nevertiname kaip grėsmės mūsų šaliai", — sakė jis.

58
Tegai:
DF-41, tarpkontinentalinės raketos, Kinijos liaudies išlaisvinimo armija, Dmitrijus Peskovas, Kinija
Dar šia tema
Lietuva griežtai smerkia Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą
Rusijos raketos liks Kaliningrade, kol NATO raketos yra Europoje — Peskovas
KAM: pirmieji NATO bataliono kariai atvyks į Lietuvą iki sausio pabaigos
Ar Rusija kelia karinę grėsmę NATO
Discussion