Turkija. Archyvinė nuotrauka

Turkijos deputatas: NATO tapo teroristine organizacija

28
Turkijos valdančiosios partijos atstovas Šamilis Tajaras mano, kad NATO tapo teroristine organizacija.

VILNIUS, saus 24 — Sputnik. Turkijos "Teisingumo ir plėtros partijos" (AKP) Şamil Tayyar (Šamilis Tajaras) interviu valstybiniam leidiniui "Milat" pareiškė savo griežtą nuomonę apie NATO.

"NATO, kuris bando pertvarkyti regioną, palaikydamas teroristines organizacijas, kelia Turkijai grėsmę. Nuo to momento, kai Turkija tapo NATO nare, joje prasidėjo perversmai. NATO visuomet buvo įtraukta į kruvinus virsmus šalyje. 1960 metų perversmas vyko pagal anglų scenarijų, 1971 metų parversmas buvo organizuotas CŽV, o karinis 1980 metų perversmas vyko pagal NATO scenarijų", — teigė Tajaras.

Anot deputato, pagal naują NATO planą, Turkija, kuriai vadovauja Erdohanas, Aljansui nereikalinga.

"NATO gali būti prilyginta prie tokių teroristinių organizacijų kaip IS, Kurdistano darbininkų partijos ir Giuleno teroristinės organizacijos. Nes ji tapo teroristine organizacija", — tvirtino deputatas.

Tajaro teigimu, Turkija turi imtis atitinkamų priemonių, siekdama apsaugoti save. Viena iš tokių priemonių galėtų tapti aviacijos bazės Indžirlik uždarymas.

Artimųjų Rytų instituto prezidentas Jevgenijus Satanovskis. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Григорий Сысоев

Taip pat Tajaras pasisakė apie naują JAV prezidentą Donald Trump (Donaldą Trampą).

"JAV turi tokią pačią stiprią valdžios struktūrą kaip ir mūsų šalis. Trampas rodo ketinimus peržengti tradicinės sistemos ribas. Jeigu Trampas, kaip Erdohanas, sugebės peržengti tokios padėties ribas, tai bus naudinga ir JAV, ir visam pasauliui", — teigė Turkijos valdžios atstovas.

Anot jo, partijos atstovai siūlo Trampui pasinaudoti Erdohano elgesio pavyzdžiu. Priešingu atveju, Tajaro teigimu, Trampas pavirs Obama ir pasaulis susidurs su trečiojo pasaulinio karo pavojumi.

Влекут другие берега
© Sputnik/ Виталий Подвицкий
Traukia kiti krantai
28
Tegai:
Teisingumo ir plėtros partija, NATO, Šamilis Tajaras, Turkija
Dar šia tema
Rusija ir Turkija sėkmingai pradėjo naują santykių etapą
Erdohanas apie mirties bausmės įvedimą: to nori žmonės
Vyriausybė pasitarime aptars pučo Turkijoje pasekmes
Discussion