Brexit. Archyvinė nuotrauka

Britanijos vyriausybė pateikė įstatymo projektą dėl Brexit paleidimo

31
(atnaujinta 18:51 2017.01.26)
Anksčiau Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad vyriausybė negali naudoti 50-ojo Lisabonos sutarties straipsnio be parlamento pritarimo.

VILNIUS, saus 26 — Sputnik. Didžiosios Britanijos vyriausybė ketvirtadienį pateikė parlamentui įstatymo projektą dėl Brexit procedūros paleidimo. 

"Didžiosios Britanijos tauta nusprendė palikti Europos Sąjungą, ir ši vyriausybė ketina įvykdyti šį norą. Šiandien mes pateikėme parlamentui įstatymo projektą, kuris leis mums oficialiai panaudoti 50-ąjį straipsnį (Lisabonos sutarties dėl pasitraukimo iš ES) iki kovo pabaigos", — rašoma Didžiosios britainos pasitraukimo is ES ministro Davido Daviso pranešime.

"Tikiu, kad parlamentas, palaikęs šį referendumą  balsų santykiu 1:6, parodys pagarbą sprendimui, kurį priėmė britų tauta, ir greitai patvirtins įstatymo pojektą", — pažymima pranešime.

Praeitą antradienį Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad vyriausybė negali naudoti 50-ojo Lisabonos sutarties straipsnio iki tol, kol šalies parlamentas pritars atitinkamam įstatymo projektui.

Ministrų kabinetas tikina, kad Aukščiausiojo teismo verdiktas nepaveiks vyriausybės planų inicijuoti Brexit iki kovo pabaigos ir reiškia tik būtinybę į priekį judėti "greitai" ir "užtikrintai". Davis anksčiau apibūdino įstatymo projektą kaip "labai tiesiaeigį".

Ar vyriausybei pavyks pasiekti grafiko laikymasi ir inicijuoti Brexit iki kovo pabaigos, priklauso nuo deputatų veiklos aktyvumo ir ministrų pasirengimo dialogui. Leiboristų partija ruošia šešias pataisas įstatymų projekte, o Škotijos nacionalinė partija — 50.

31
Tegai:
referendumas, Brexit, Europos Sąjunga (ES), Didžioji Britanija
Temos:
Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
Dar šia tema
Grybauskaitė: Brexit metu reikia išvengti ES piliečių diskriminacijos
Lietuvos pramoninkai įsitikinę didesne kitų metų Brexit įtaka verslui
Žodis Brexit papildė Oksfordo anglų kalbos žodyną
Hokingas įspėjo Vakarus nuo "baisių klaidų" po Brexit ir Trampo pergalės