Angela Merkel. Archyvinė nuotrauka

Vokietijos valdančiąją koaliciją rinkimuose pristatys tik Merkel

56
Vokietijos valdančiosios koalicijos narys patvirtino, kad Angela Merkel dalyvaus kanclerio rinkimuose kaip bendras ir vienintelis partijų kandidatas.

VILNIUS, saus 29 — Sputnik. Vokietijos socialdemokratų ir Krikščionių demokratų valdančiosios koalicijos narys, Bavarijos ministras pirmininkas Horstas Zėjehoferis pareiškė, kad Angela Merkel išrinkta bendra valdančiosios koalicijos kandidate, kuri dalyvaus Vokietijos kanclerio rinkimuose rugsėjį.

"Angela Merkel taps bendru krykščionių demokratų ir socialdemokratų kandidatu į kanclerio postą", — pareiškė Zėjehoferis interviu leidiniui "Bild am Sonntag".

Anksčiau buvo kalbama, kad dvi partijos neketino išrinkti bendro kandidato, tačiau Zėjehoferis išblaškė visas abejones.

Anot politiko, Angela Merkel ne tik gerai atstovauja Vokietijos interesams, bet ir padės koalicijai reializuoti visas idėjas.

Anksčiau Zėjehoferis skelbė, kad palikys Merkel tik tuo atveju, jeigu šalyje bus nustatyta migrantų priėmimo skaičiaus riba. Vokietijos valdžioje vyravo nuomonė, kad politikas ketina sudaryti Merkel konkurenciją rinkimuose.

Vokietijos nacionalsocialistinė darbininkų partija rinkimuose pristatys Martin Schulz (Martinas Šulcas). Zėjehoferio nuomone tai gali apsunkinti valdančiosios koalicijos kovą dėl kanclerio posto, nes Šulcas turi gerus rezultatus visuomeninėse apklausose.

Vokietijos Parlamento rinkimai vyks 2017 metų rugsėjo 24 dieną.

56
Tegai:
kancleris, Vokietijos rinkimai, Martinas Šulcas, Horstas Zėjehoferis, Angela Merkel, Vokietija
Dar šia tema
Rusijos senatorius priminė Merkel: Rusijos sankcijomis nepalaužti
Ar Merkel ketins vėl tapti Europos saugumo garantu ― paaiškės šiandien
Angela Merkel ketina ketvirtą kartą užimti kanclerio postą
Merkel stoja į kovą dėl Voketijos vadovo posto