Google prekės ženklas. Archyvinė nuotrauka

Google tapo brangiausiu 2017-ųjų prekės ženklu

93
(atnaujinta 08:02 2017.02.04)
Į brangiausių prekės ženklų penketuką taip pat pateko didžiausia pasaulyje mažmeninės prekybos internetu kompanija "Amazon", Amerikos telekomunikacijų milžinė AT&T ir IT milžinė "Microsoft".

VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Google tapo brangiausiu prekės ženklu 2017-aisiais, aplenkęs kompaniją "Apple", praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į kompaniją "Brand Finance".

"Brand Finance" reitingas sudarytas remiantis tokiais kriterijais, kaip kompanijos finansinė būklė, prekės ženklo atpažinimas, lojalumas, reklama, marketingo investicijos, darbuotojų pasitenkinimas ir korporacinė reputacijai.

Kompanijos vertinimu, Google prekės ženklo vertė siekia 109,470 milijardų dolerių ― 24,1% daugiau, nei prieš metus.

"Apple" prekės ženklo vertė per pastaruosius metus, priešingai, sumažėjo 26,5%, iki 107,141 milijardų dolerių.

"Apple" praradimas tapo "Google" laimėjimu. Praėjus šešeriems metams, skaičiuojant nuo 2011 metų, po to, kai paskutinį kartą buvo lyderis, "Google" vėl tapo brangiausiu pasaulio prekės ženklu, įvertintu 109 milijardais dolerių", — rašoma pranešime spaudai.

Į brangiausių prekės ženklų penketuką taip pat pateko didžiausia pasaulyje mažmeninės prekybos internetu kompanija "Amazon" (106,396 milijardai dolerių), Amerikos telekomunikacijų milžinė AT&T (87,016 milijardai dolerių) ir IT milžinė "Microsoft"(76,265 milijardai dolerių). Į brangiausių 2017-ųjų prekės ženklų dešimtuką taip pat pateko Samsung, Verizon, Walmart, Facebook ir kinų bankas ICBC.

93
Tegai:
prekės ženklas, Apple, Google
Dar šia tema
Google žemėlapiuose Trampo bokštas virto "šiukšlių bokštu"
Kauno viešasis transportas pateko į Google žemėlapius
Google pristatė naują pokalbių programėlę
Vyrui įkrimto Google sekimas
Protestai Vašingtone

Kinijos URM JAV įtarimus dėl įtakos protestams vadina nepagrįstais

(atnaujinta 21:13 2020.06.01)
Pabrėžiama, kad Kinija visada priešinosi bet kokiems smurtiniams neteisėtiems veiksmams, tačiau išreiškė viltį, kad Amerika galės blaiviai įvertinti šalies rasinės diskriminacijos problemą

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. JAV kaltinimai, kad Kinija kišasi į po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties kilusius protestus ar daro jiems įtaką, yra visiškai nepagrįsti, pirmadienį sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijian, praneša RIA Novosti.

Anksčiau JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brajanas (Robert O'Brien) interviu ABC teigė, kad kinai savo skelbiamuose įrašuose socialiniuose tinkluose "mėgavosi chaosu" JAV. Anot jo, šią veiklą vykdė tiesiogiai Kinijos vyriausybė.

"O'Brajano ir kitų Amerikos valdininkų vertinimai yra absoliučiai nepagrįsti. Kinija nesikiša į kitų šalių vidaus reikalus. Visi Žemės gyventojai per žiniasklaidą mato viską, kas dabar vyksta JAV. Geriau tegu Amerikos politikai sprendžia savo problemas", — sakė jis.

Lijian pabrėžė, kad Kinija visada priešinosi bet kokiems smurtiniams neteisėtiems veiksmams, tačiau išreiškė viltį, kad Amerika galės blaiviai įvertinti šalies rasinės diskriminacijos problemą.

Po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties dėl policijos kaltės kilo riaušės Mineapolyje ir keliuose kituose JAV miestuose.

Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policija antrankius uždėjo Floyd'ui, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Galiausiai vyras mirė. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
kaltinimai, protestai, Kinija, JAV
Dar šia tema
Honkongas mano, kad sankcijos smogs JAV įmonėms
Kinija pažadėjo ryžtingai atmesti JAV veiksmus, kurie kenkia jos interesams
Žemė iš kosmoso

Mokslininkai nustatė vieną pagrindinių galimų Žemės išnykimo priežasčių

(atnaujinta 21:09 2020.06.01)
Pabrėžiama, kad staiga atšilus planetai ozono sluoksnis natūraliai nyksta, o tai reiškia, kad tokių atvejų pasikartojimas ateityje gali būti neišvengiamas

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Britų tyrinėtojai išsiaiškino, kas sukėlė išnykimą devono periodu (paleozojaus eros geologinis Žemės vystymosi periodas), kuris įvyko prieš 359 milijonus metų. Jų straipsnį galima rasti "Science Advances" svetainėje.

Teigiama, kad greičiausiai vieno didžiausių gyvybės išnykimų planetos istorijoje priežastis buvo ultravioletinių spindulių poveikis. Spinduliuotė daugeliui gyvų būtybių devono periodu pasirodė mirtina dėl ozono sluoksnio nykimo, kurį sukėlė globalinis atšilimas — žemės natūralaus ciklo dalis.

Tyrėjai atrado suakmenėjusių augalų pavyzdžius, greičiausiai iš devono laikotarpio, Rytų Grenlandijoje ir Anduose, Bolivijoje. Tirpindami fosilijas vandenilio fluorido rūgštyje, mokslininkai sugebėjo išskirti senovės augalų sporas. Šios sporos pasižymėjo neįprasta forma.

Tyrėjų teigimu, netaisyklinga sporų forma atsirado dėl jų DNR pažeidimo dėl ultravioletinės spinduliuotės. Be to, daugelyje sporų mėginių buvo rasta pigmentacija, kuri išsivystė kaip apsauginis mechanizmas nuo padidėjusio ultravioletinės spinduliuotės lygio.

Spinduliuotė kenkia florai ir faunai sausumoje ir sekliame vandenyje. Kai kuriems augalams pavyko išgyventi, tačiau miško ekosistema buvo pažeista.

Išnykimas paveikė tetrapodus ir tam tikrą žuvų grupę, pastarąsias pakeitė rykliai ir kaulinės žuvys, kurios sugebėjo išgyventi ir išlaikyti dominuojančią padėtį tarp žuvų dabartinėse ekosistemose.

Mokslininkai pabrėžia, kad staiga atšilus planetai ozono sluoksnis natūraliai nyksta, o tai reiškia, kad tokių atvejų pasikartojimas ateityje gali būti neišvengiamas.

Tegai:
klimatas, Žemė
Dar šia tema
Rusijoje kuriami lašai, užtikrinantys imunitetą prieš koronavirusą
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo