Mezgimas. Archyvinė nuotrauka

Semas Barski: 103 megztiniai, kurie viską papasakos patys

46
(atnaujinta 09:53 2017.02.04)
Semo Barskio ir jo megztinių istorija primins kiekvienam, kad niekada nereikia nuleisti rankų, tereikia apsidairyti ir rasti įkvėpimą savo kūrybai.

VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Internete galima rasti begalybę talentingų žmonių: kulinarų, fotografų, floristų. Keista, tačiau net ir mezgimas gali būti kūrybiškas, paverčiant savo darbus kelionių kronika.

Amerikietis Sam Barsky (Semas Barski) iš Baltimoro valstijos numezgė net 103 megztinius. Tai ne šiaip megztiniai, sukurti naudojantis įvairia dekoratyvine technika; tai ― meno kūriniai, kurie pasakoja apie visas pasaulio vietas, kurias Barski aplankė nuo 1999-ųjų.

Aistra megzti Barskiui kilo prieš 18 metų, kai jo gyvenimas nebuvo toks ryškus, kaip jo mezginiai. Jam teko mesti medicinos mokyklą dėl neurologinio pobūdžio sutrikimų. Ilgą laiką jis nežinojo, ką veikti, kol vieną dieną atėjo į siūlų parduotuvę ir paprašė pamokyti megzti mainais į tai, kad jis pirks visus siūlus tik šioje parduotuvėje.

Viskas prasidėjo nuo paprastų modelių, o vėliau darbai pradėjo atkartoti tai, kas supo autorių: Barski fotografavosi su kraštovaizdžiu, kuris jį įkvėpė, ir mezgė megztinius.

Šiandien Semas ir jo megztiniai sulaukė atgarsio visame pasaulyje. Toks pripažinimas dar labiau įkvepia Barskį, tad nustoti megzti jis nesiruošia.

46
Tegai:
mezgimas, pomėgis, megztinis, Semas Barski, JAV
Dar šia tema
Gražiausi ir skaniausi tortai užkariauja socialinius tinklus
Amerikietis grąžino bibliotekai prieš 100 metų paimtą knygą
JAV gyventoja už $30 nusipirko šaldytuvą su lavonu
Barselona

Barselona taps Europos miškų sostine 2022 metais

(atnaujinta 09:02 2020.10.30)
Pagrindinis Europos miškų sostinės tikslas yra atkreipti gyventojų ir specialistų dėmesį į miškų ir biologinės įvairovės išsaugojimo klausimus

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. 2022 metais Barselona taps Europos miškų sostine, dabar šį titulą turi Vokietijos miestas Bona, praneša "EuroPulse".

Titulą Europos miškų institutas (EFI) skiria nuo 2014 metais. Bėgant metams, jį turėjo Bilbao, Viena, Oslas, 2015 metais — Sankt Peterburgas, o kitais metais jis bus skirtas Prahai.

Dėl šio titulo su Barselona varžėsi Madridas, Sorija (Ispanija) ir Novi Sadas (Serbija).

Pagrindinis Europos miškų sostinės tikslas yra atkreipti gyventojų ir specialistų dėmesį į miškų ir biologinės įvairovės išsaugojimo klausimus.

Tegai:
miškas, Barselona
Dar šia tema
Mokslininkai išsiaiškino, kokie dumbliai galėjo sukelti taršą Kamčiatkoje
Lietuvos bankas pranešė, kad karantino metu išaugo elektroninių mokėjimų svarba
Karalienė Elžbieta II ir karališkoji šeima

Britai įvertino princo Hario ir Megan Markl įtaką karališkajai šeimai

(atnaujinta 17:58 2020.10.30)
Po to, kai pora paskelbė atsisakanti karališkųjų titulų ir norinti tapti finansiškai nepriklausoma, maištingųjų hercogų reitingai smarkiai krito

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Koronaviruso pandemijos metu Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II reitingai augo, tuo tarpu Sasekso hercogų princo Hario ir jo žmonos Megan Markl — smuko. Apie tai liudija apklausos duomenys, kurių rezultatus cituoja "Daily Mail".

Be to, krito Jorko hercogo princo Endriu populiarumas, nors jis atsisakė viešųjų pareigų.

Edinburgo hercogo princo Filipo reitingai augo — nuo kovo mėnesio jo populiarumas išaugo trimis punktais, iki 28 punktų.

Visuomenė mano, kad Kembridžo hercogų Viljamo ir Keitės Midlton įtaka karališkajai šeimai per ateinantį dešimtmetį persvers Hario ir Megan, taip pat Velso princo Čarlzo ir Kornvalio hercogienės Kamilos įtaką.

Apie 68 procentai apklaustųjų mano, kad Viljamas ir Keitė turės didžiausią įtaką karališkajai šeimai per ateinančius dešimt metų. Tuo tarpu 12 procentų balsavo už Čarlzą ir Kamilą, septyni procentai — už Harį ir Megan.

Remiantis apklausa, per pastaruosius 12 mėnesių palanki visuomenės nuomonė apie Sasekso hercogus sumažėjo, kai jie sausio pradžioje paskelbė atsisakantys karališkųjų titulų ir norintys tapti finansiškai nepriklausomi. Hario reputacija nukrito nuo 71 iki 55 proc., o Megan — nuo 55 iki 38 proc.

Paklausus visuomenės, ar jos požiūris į karalienę yra teigiamas, 83 proc. atsakė "taip" (kovą šis rodiklis siekė 79 proc.). 80 procentų britų teigiamai įvertino Viljamą, 76 procentai — Keitę.

Teigiamas Čarlzo įvertinimas siekė 59 proc., o Kamilos nežymiai padidėjo — iki 44 proc.

Sausio mėnesį Sasekso hercogai oficialiai paskelbė, kad nori "subalansuoti" savo laiką tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Amerikos, todėl atsisako vyresniųjų karališkosios šeimos pareigų ir planuoja tapti finansiškai nepriklausomi.

Elžbieta II sutiko su sandoriu, tačiau pagal susitarimą Haris ir Megan nebeturės titulų "Jo karališkoji aukštybė" ir "Jos karališkoji aukštybė". Princas taip pat prarado karinius laipsnius. Be to, jie turės sumokėti Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams 2,4 mln. svarų (daugiau nei 2,8 mln. eurų), kad kompensuotų Frogmoro kotedžo įrengimo išlaidas, ir kasmet mokėti už jo nuomą.

Tegai:
Princas Haris, Megan Markle, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Apklausa: beveik pusė britų nori, kad Haris ir Megan netektų titulo
Pastebima, kad Megan Markl "pernelyg pasitiki savimi"
Elžbieta II svajojo išsiųsti Megan Markl į Afriką