Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Archyvinė nuotrauka

Varšuvoje Merkel aptars Europos bendradarbiavimo klausimus

21
(atnaujinta 14:26 2017.02.07)
Vokietijos kanclerė Angela Merkel susitiks su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda ir savo kolege Beata Šidlo, kad aptartų dvišalius santykius, Europos ir tarptautinės politikos bei saugumo klausimus.

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel šiandien apsilankys Varšuvoje, kur susitiks su savo kolege iš Lenkijos Beata Šidlo ir Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda, kad aptartų dvišalius santykius, Europos ir tarptautinės politikos bei saugumo klausimus, praneša RIA Novosti.

Taip pat kanclerė ketina susitikti su valdančiosios partijos "Teisė ir teisingumas" pirmininku Jaroslavu Kačinskiu, didžiausios Lenkijos opozicijos partijos "Piliečių platforma" lyderiu Gžegožu Schetyna ir Lenkijos valstiečių partijos vadovu Vladislavu Koščiniaku-Kamyšu. Merkel susitiks ir su Vokietijos mažumos Lenkijoje atstovais, o pasibaigs vizitas iškilminga vakariene, į kurią kanclerę pakvietė Šidlo.

"Daugiausia kalbėsime apie dvišalius santykius ir bendradarbiavimą Europoje. Bet aš negaliu dabar pranešti apie konkrečias derybų temas", — praėjusį penktadienį, spaudos konferencijos metu, sakė Vokietijos Vyriausybės atstovės spaudai pavaduotoja Ulrikė Demer.

Demer pabrėžė, kad Merkel "noriai aptaria visas kritines temas su savo partneriais", ir "ji būtinai palies Lenkijai aktualias temas".

Demer atsisakė atsakyti į klausimą, kieno iniciatyva įvyks šis vizitas. Anksčiau partijos "Teisė ir teisingumas" pirmininkas Kačinskis pranešė, kad iniciatyva Vokietijos. Vokietijos Vyriausybės atstovė paaiškino, kad "kontaktas svarbus abiems pusėms, todėl ir rengiamas susitikimas".

Atsakydama į klausimą apie tai, kodėl Merkel susitinka su kelių Lenkijos partijų atstovais, tuo tarpu ir opozicijos, Demer pabrėžė, kad kanclerė "suinteresuota sąveikauti su Lenkijos partneriais visuose lygiuose".

Lenkijos ministrė pirmininkė anksčiau pranešė, kad viena iš derybų temų turbūt taps Donaldo Tusko ateitis Europos Tarybos vadovo poste. Lenkijos valdžia ne vieną kartą teigė, kad nepalaikys jo kandidatūros perrinkimo antrajai kadencijai atveju 2017 metų vasarą, nes buvęs Lenkijos premjeras neatstovavo savo šalies interesams Europos institutuose ir kritiškai atsiliepė apie ją.

Šidlo priminė, kad sprendimai dėl kandidatų į aukštas pareigas iškėlimo Europos Sąjungos (ES) institutuose priklauso, pirmiausia, nuo Europos politinių grupių. Pats Tuskas ES viršūnių susitikimo Maltoje metu pasakė, kad pasiruošęs tęsti darbą Europos Tarybos vadovo pareigose ir jau aptarė šitą klausimą su Europos lyderiais, kurie jį palaiko. Tačiau, anot Tusko, galutinis sprendimas priklausys nuo valstybių vadovų ir vyriausybių pozicijos.

21
Tegai:
dvišaliai santykiai, Vladislavas Koščiniakas-Kamyšas, Gžegožas Schetyna, Jaroslavas Kačinskis, Andrzejus Duda, Beata Šidlo, Angela Merkel, Lenkija
Dar šia tema
Merkel ir Holandas palaiko sankcijas prieš Rusiją
Trampas atvažiuos į Varšuvą
Keitė Midlton ir princas Viljamas

Keitė Midlton konferencijoje vilkėjo seną striukę ir sukėlė diskusijas tarp žiūrovų

(atnaujinta 20:58 2021.01.18)
Tai ne pirmas kartas, kai Kembridžo hercogienė yra užfiksuota su sena apranga. 2020 metų gruodžio mėnesį per dvi dienas trukusį karališkąjį turą į Kardifą, Velsą, fotografai užfiksavo princo Viljamo žmoną, dėvėjusią seną ryškiai raudoną Alexander'o McQueen'o paltą

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Kembridžo hercogienė Keitė Midlton internetinės konferencijos eteryje pasirodė su senais drabužiais, praneša "Daily Mail".

Vaizdo skambučio metu Keitė Midlton ir jos vyras princas Viljamas su gydytojais aptarė, kaip svarbu rūpintis su koronaviruso pandemija kovojančių kolegų psichikos sveikata. Remdamasis savo patirtimi, princas prisipažino, kad ankstesnis greitosios medicinos pagalbos piloto darbas reguliariai darė įtaką jo "šeimos gyvenimui". Šiuo atžvilgiu pora išreiškė susirūpinimą profesionalais, kurie kasdien turi pamatyti "tiek daug sielvarto, liūdesio ir mirties".

Bendravimui su gydytojais Midlton pasirinko klasikinį pilką languotą švarką su juoda apykakle. Žinoma, kad hercogienė dėvėjo tą patį "Smythe" švarką per viešą pasirodymą Esekso mieste 2018 metais.

Princo žmonos pasirodymas sukėlė diskusijas tarp transliacijos žiūrovų. "Manau, kad jos "idealumas" yra tiesiog nuobodus. Ji atrodo kaip vidutinės klasės moteris, nieko įdomaus. Per daug dėmesio jai skiriama", "jie vadina ją angliškąja rože, bet aš pirmą kartą matau rožę iš plastiko ir botokso", "Ar ji nėščia? Atrodo, kad ji apsivems bet kurią minutę", kritikavo kai kurie.

"Miela, gerbiama pora", "Kai Keitė pasirodo ekrane, bet kokia situacija suvokiama daug lengviau", "Koks džiaugsmas Jus vėl pamatyti. Laimingų Naujųjų metų!" — kiti džiaugėsi vaizdo žinute.

Tai ne pirmas kartas, kai Kembridžo hercogienė yra užfiksuota su sena apranga. 2020 metų gruodžio mėnesį per dvi dienas trukusį karališkąjį turą į Kardifą, Velsą, fotografai užfiksavo princo Viljamo žmoną, dėvėjusią seną ryškiai raudoną Alexander'o McQueen'o paltą.

Tegai:
Princas Viljamas, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Koronaviruso testas

Japonijoje nustatyta "britų" COVID-19 padermė asmenims, nebuvusiems JK

(atnaujinta 20:52 2021.01.18)
Nė vienas iš užsikrėtusiųjų niekada nebuvo JK, tačiau ekspertams dar nepavyko nustatyti, ar kuris nors iš užkrėstųjų turėjo ryšių su kuo nors, kas neseniai keliavo į šalį

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Pirmieji vadinamosios "britų" koronaviruso padermės infekcijos atvejai nustatyti Japonijoje žmonėms, kurie niekada nebuvo JK, teigia Japonijos sveikatos apsaugos ministerija.

Spaudos konferenciją transliuoja NHK televizijos kanalas.

Šidzuokos prefektūroje infekcijos atvejai patvirtinti trims žmonėms nuo 20 iki 70 metų.

Nė vienas iš užsikrėtusiųjų niekada nebuvo JK, tačiau ekspertams dar nepavyko nustatyti, ar kuris nors iš užkrėstųjų turėjo ryšių su kuo nors, kas neseniai keliavo į JK.

2020 metų gruodžio viduryje JK nustatyta nauja koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija. Vėliau JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso variantas plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, remiantis preliminariais vertinimais, gali būti 70 % infekciškesnis nei ankstesnis, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirtinumo ar ligos eigos prasme.

Tegai:
Didžioji Britanija, Japonija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Policija, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos apskrityje skirtos nuobaudos darbą karantino metu

(atnaujinta 07:25 2021.01.19)
Policijos pareigūnai nustatė pažeidimus tatuiruočių salone ir naktinės prekybos vietose, protokolai surašyti ir už mėgėjiškos žvejybos pažeidimus

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus pareigūnai praėjusią savaitę Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone vykdė įvairias prevencines priemones, kurių metu nustatytas ne vienas pažeidimas. 

Sausio 14 dieną policijos pareigūnai, kartu su Valstybinės darbo inspekcijos  specialistais patikrino vieną iš uostamiestyje veikusių tatuiruočių salonų — patikrinimo metu nustatyta, jog karantino metu tatuiruočių salono meistrai darė klientams tatuiruotes, nors karantino metu tokias paslaugas teikti yra draudžiama. Dėl šio nusižengimo pareigūnai pradėjo penkias administracines teisenas pagal ANK 45 str.

Tą pačią dieną, kartu su Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos specialistais, pareigūnai patikrino ir žvejų pamėgtas vietas Malkų įlankoje, Kruizinių laivų terminale, ant Palangos tilto ir kt. Nustatyti septyni pažeidimai — penki protokolai surašyti pagal ANK 291 str. — dėl mėgėjų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų, dar vienam žvejui surašyti net du protokolai — už karantino taisyklių nesilaikymą bei kontrabandinių cigarečių turėjimą.

Sausio 15 dieną pareigūnai Klaipėdos mieste tikrino ar naktinės prekybos vietose nedaromi pažeidimai — atlikus 5 kontrolinius pirkimus, dviem atvejais pažeidimų nenustatyta, tačiau pažeidimai fiksuoti dvejose naktinėse parduotuvėse, bei vienu atveju kuomet alkoholiu prekiavo civilis asmuo neturintis tam teisės. 

Uostamiestyje veikiančios naktinės parduotuvės Sportininkų g. pardavėjui, už mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarkos pažeidimą skirta 780 eurų bauda, paaiškėjo jog asmuo už tokio pobūdžio nusižengimą baudžiamas jau trečią kartą, o Vingio g. naktinės parduotuvės pardavėja už analogišką pažeidimą skirta 200 eurų bauda. Ekonominės sankcijos bus taikomos ir įmonėms, kuriose dirbo minėti asmenys.

Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai primena, jog ir toliau bus vykdomos įvairios policinės priemonės. Kurių metu bus tikrinamos prekybos ir paslaugų teikimo vietos.

Karantinas šalyje galioja iki sausio 31 dienos. 

Tegai:
policija, Klaipėda
Dar šia tema
Šimonytė papasakojo, kada gali pasikeisti karantino apribojimai
Karantinas pakeitė šalies gyventojų pirkimo įpročius
Profesorius pasisakė prieš karantino pratęsimą Lietuvoje