Rugsėjo 11-osios teroro išpuolis, archyvinė nuotrauka

Rugsėjo 11-osios teroro išpuolio organizatorius parašė laišką Obamai

159
Teroristas,laikomas pagrindiniu Rugsėjo 11-osios teroro išpuolio organizatoriumi, parašė 18 puslapių laišką, kuriame teigiama, kad Vašingtonas pats kaltas dėl tragiškų 2001 metų įvykių.

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. JAV buvo paviešintas Halido Šeicho Mochamedo, kurį

 Amerikos valdžia laiko pagrindoniu Rugsėjo 11-osios teroro išpuolio organizatoriumi, 18 puslapių laiško dalis. Laiškas adresuotas buvusiam JAV prezidentui Barack Obama (Barakui Obamai), praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį "Miami Herald".

Laiške Mochamedas rašo, kad Vašingtonas pats kaltas dėl 9/11 teroro išpuolio. JAV valdžia sumokėjo už savo tarptautinę politiką, kuri "nužudė nekaltus žmones", mano nusikaltėlis.

Mochamedas taip pat rašo, kad "ne mes pradėjome prieš jus karą" rugsėjo 11 dieną. Anot jo, tai padarė "jie patys ir jų diktatoriai mūsų šalyje". Laiške Mochamedas kreipiasi į Obamą kaip į "gyvatės galvą" ir "engimo ir tironijos šalies" prezidentą.

Paviešinto laiško data ― 2015 metų sausio mėnuo.Iš pradžių Guantanamo kalėjimo, kur atlieka bausmę Mochamedas, priežiūrėtojai atsisakydavo nusiųsti kalinio pranešimą. 2015 metų rugsėjį Mochamedo advokatas paprašė teisėjo išsiaiškinti šią aplinkybę, tvirtindamas, kad kaltinamasis turi teisę kreiptis į prezidentą. Todėl vėliau kariniam teismui teko sutikti su prašymu.

Laiške vyras pažymi, kad nebijo nei mirties bausmės, nei įkalinimo iki gyvos galvos, ir "niekada neprašys malonės".

"Aš su džiaugsmu visą likusį gyvenimą vienas kameroje melsiuos Alachui ir atgailausiu už nuodėmes. O jeigu jūsų teismas skirs man mirties bausmę, tai su dar didesniu džiaugsmu susitiksiu su Alachu ir jo pranašais, pasimatysiu su savo draugais, kuriuos jus neteisėtai žudėte visame pasaulyje, ir pamatysiu šeichą Osamą bin Ladeną", — rašoma laiške.

Mochamedas, gimęs Kuveite, laiške įvardija JAV įsikišimo į kitų valstybių atvejus "nuo Irako ir Irano iki Vjetnamo ir Hirosimos".

Anot Mochamedo advokato, kaltinamasis pradėjo rašyti kreipimosi tekstą 2014 metais, kuomet Izraelis vykdė karinę operaciją Gazos Ruože. Laiško pradžioje kalinys sako Obamai, kad jo rankos "vis dar kruvinos nuo nužudytų mūsų brolių, seserų ir vaikų".

159
Tegai:
terorizamas, Rugsėjo 11-oji, Barakas Obama, JAV
Dar šia tema
Trampas: nugalėjome fašizmą ir komunizmą, įveiksime ir terorizmą
Sprogimas Niujorko priemiestyje: 29 žmonės sužeisti
Įtariamajam, siejamam su sprogimais JAV, pateikti kaltinimai