Rugsėjo 11-osios teroro išpuolis, archyvinė nuotrauka

Rugsėjo 11-osios teroro išpuolio organizatorius parašė laišką Obamai

161
Teroristas,laikomas pagrindiniu Rugsėjo 11-osios teroro išpuolio organizatoriumi, parašė 18 puslapių laišką, kuriame teigiama, kad Vašingtonas pats kaltas dėl tragiškų 2001 metų įvykių.

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. JAV buvo paviešintas Halido Šeicho Mochamedo, kurį

 Amerikos valdžia laiko pagrindoniu Rugsėjo 11-osios teroro išpuolio organizatoriumi, 18 puslapių laiško dalis. Laiškas adresuotas buvusiam JAV prezidentui Barack Obama (Barakui Obamai), praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį "Miami Herald".

Laiške Mochamedas rašo, kad Vašingtonas pats kaltas dėl 9/11 teroro išpuolio. JAV valdžia sumokėjo už savo tarptautinę politiką, kuri "nužudė nekaltus žmones", mano nusikaltėlis.

Mochamedas taip pat rašo, kad "ne mes pradėjome prieš jus karą" rugsėjo 11 dieną. Anot jo, tai padarė "jie patys ir jų diktatoriai mūsų šalyje". Laiške Mochamedas kreipiasi į Obamą kaip į "gyvatės galvą" ir "engimo ir tironijos šalies" prezidentą.

Paviešinto laiško data ― 2015 metų sausio mėnuo.Iš pradžių Guantanamo kalėjimo, kur atlieka bausmę Mochamedas, priežiūrėtojai atsisakydavo nusiųsti kalinio pranešimą. 2015 metų rugsėjį Mochamedo advokatas paprašė teisėjo išsiaiškinti šią aplinkybę, tvirtindamas, kad kaltinamasis turi teisę kreiptis į prezidentą. Todėl vėliau kariniam teismui teko sutikti su prašymu.

Laiške vyras pažymi, kad nebijo nei mirties bausmės, nei įkalinimo iki gyvos galvos, ir "niekada neprašys malonės".

"Aš su džiaugsmu visą likusį gyvenimą vienas kameroje melsiuos Alachui ir atgailausiu už nuodėmes. O jeigu jūsų teismas skirs man mirties bausmę, tai su dar didesniu džiaugsmu susitiksiu su Alachu ir jo pranašais, pasimatysiu su savo draugais, kuriuos jus neteisėtai žudėte visame pasaulyje, ir pamatysiu šeichą Osamą bin Ladeną", — rašoma laiške.

Mochamedas, gimęs Kuveite, laiške įvardija JAV įsikišimo į kitų valstybių atvejus "nuo Irako ir Irano iki Vjetnamo ir Hirosimos".

Anot Mochamedo advokato, kaltinamasis pradėjo rašyti kreipimosi tekstą 2014 metais, kuomet Izraelis vykdė karinę operaciją Gazos Ruože. Laiško pradžioje kalinys sako Obamai, kad jo rankos "vis dar kruvinos nuo nužudytų mūsų brolių, seserų ir vaikų".

161
Tegai:
terorizamas, Rugsėjo 11-oji, Barakas Obama, JAV
Dar šia tema
Trampas: nugalėjome fašizmą ir komunizmą, įveiksime ir terorizmą
Sprogimas Niujorko priemiestyje: 29 žmonės sužeisti
Įtariamajam, siejamam su sprogimais JAV, pateikti kaltinimai
Briedis, archyvinė nuotrauka

Rygos policija visą dieną gaudė briedį, tačiau nesėkmingai

(atnaujinta 20:49 2020.10.21)
Bendrovė "Latvijas dzelzceļš" pasinaudojo briedžių apsilankymu mieste socialinei reklamai ir paprašė piliečių būti atsargesnių prie geležinkelio bėgių

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Į Rygą nuklydęs briedis visą dieną bėginėjo nuo Valstybės policijos pareigūnų, praneša Sputnik Latvija.

Pranešimą apie tai, kad Grizinkalno parke buvo pastebėtas briedis, pareigūnai gavo 8:40 val. Iš ten briedis nužygiavo į Rygos centrinę stotį, kurios sargybiniai nesėkmingai bandė pagauti gyvūną ant platformų.

"Latvijas dzelzceļš" kameros užfiksavo, kaip briedis geležinkelio tiltu kirto Dauguvą, o jį lėtai sekė keleivinis traukinys.

Vėliau briedis dingo tarp medžių Zakusalos saloje, prie Latvijos televizijos pastato. Sutemus paiešką buvo nutarta nutraukti. Kur briedis dabar, pareigūnai nežino ir ragina gyvūną pastebėjusius piliečius pranešti apie tai policijai.

Bendrovė "Latvijas dzelzceļš" panaudojo briedžio apsilankymą mieste socialinei reklamai, o socialiniuose tinkluose paskelbė gyvūno kadrus su kreipiniu: "Nebūk briedis, sulėtink prie bėgių!"

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius juokais parašė "Twitter", kad policija greičiausiai persekiojo briedį, nes jis vaikščiojo po miestą be kaukės.

Tegai:
briedis, Latvija, Ryga
Dar šia tema
Politologas: Latvijos gyventojai praranda susidomėjimą situacija Baltarusijoje
Latvija paliko Ukrainą be humanitarinės pagalbos, bijodama COVID-19
Latvijos prezidentas ragina jaunus žmones sugalvoti naujų žodžių, jei jų nepakanka
Putinas pakėlė šampano taurę už Michalkovo sveikatą

Putinas pakėlė šampano taurę Michalkovo sveikatą

(atnaujinta 20:57 2020.10.21)
Trečiadienį garsus rusų kino režisierius Nikita Michalkovas švenčia savo 75-ąjį gimtadienį. Šiandien Putinas jam skyrė Rusijos Federacijos darbo didvyrio vardą

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per vaizdo konferenciją su režisieriumi Nikita Michalkovu, kuris šiandien švenčia 75-ąjį gimtadienį, pakėlė šampano taurę.

"Šiandien noriu dar kartą jus pasveikinti ir, nors darbo diena dar nesibaigė, noriu pakelti šią taurę į jūsų sveikatą", — sakė prezidentas, žadėdamas vėliau asmeniškai pasveikinti Michalkovą.

Atsakydamas į tai, Michalkovas taip pat pakėlė šampano taurę.

​Michalkovas padėkojo Putinui už sveikinimus ir jie vienu metu išgėrė.

Be to, šiandien prezidentas jam skyrė Rusijos Federacijos darbo didvyrio vardą.

Rusijos kino režisierius, aktorius, scenaristas ir prodiuseris Nikita Michalkovas gimė 1945 metų spalio 21 dieną Maskvoje. 1963–1966 metais mokėsi B. Ščiukino teatro mokykloje, 1971 metais baigė Kinematografijos institutą. Kine debiutavo kaip aktorius, išgarsėjo sukūręs Kolios vaidmenį filme "Aš vaikštau po Maskvą". 1974 metais sukūrė savo pirmą ilgametražį vesterno stiliaus nuotykinį filmą "Savas tarp svetimų, svetimas tarp savų". 

Tegai:
Vladimiras Putinas