Migrantai iš Libijos, archyvinė nuotrauka

Daugiau nei 11 tūkst migrantų pasiekė Europą Viduržemio jūra

22
(atnaujinta 14:46 2017.02.16)
Migrantų problema yra viena didžiausių žemyne, tačiau jie ir toliau atvyksta į Europą Viduržemio jūra net gresiant mirčiai.

VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Daugiau nei 11 tūkstančių migrantų ir pabėgėlių atvyko į Europą per Viduržemio jūrą 2017-aisiais, penktadienį pranešė Tarptautinės migracijos organizacija (TMO).

Pasak TMO statistikos, nuo šių metų sausio iki vasario 8-osios į Europą atvyko 11 169 migrantų ir pabėgėlių, net 258 žmonės žuvo. Per tą patį laikotarpį pernai į Europą atvyko 76 395 žmonės.

Apie 15% atvyko į Europą per Graikiją. Likę 85% — 9,4 tūkstančiai žmonių — per Italiją. Pasak TMO biuro Romoje, Italijai šie skaičiai yra daug didesni nei per tą patį laikotarpį 2016 ir 2015 metais.

Pasiekti Europą pavyko ne visiems

Primename, kad Italijos, Prancūzijos ir Graikijos gelbėtojai daug kartų negalėjo susidoroti su laivų, kuriuose pilna nelegalių migrantų, sulaikymu ir palyda. Daugelis iš jų nuskendo, taip ir nepasiekę savo tikslo, o tie, kurie pasiekė ne visada atrado laimę.

Daugiau nei 250 tūkstančių žmonių kirto Viduržemio jūrą — 2015-aisiais nelegalių migrantų buvo maždaug 220 tūkstančių. Maždaug 94 tūkstančiai žmonių atsidūrė Italijoje, palikę gimtąją Eritrėją, Nigeriją ir Sudaną.

Kiti, daugiausia sirai, pasiekė Graikiją.

Tuo tarpu, prieglobsčio prašytojų pasiskirstymas Europos Sąjungoje vyksta labai lėtai. Nuo praėjusių metų rudens buvo paskirstyti tik 2647 pabėgėliai, tuo tarpu valstybės — ES narės susitarė dėl 160 000 pabėgėlių iš Italijos ir Graikijos paskirstymo po Europos Sąjungos šalis per dvejus metus.

Pabėgėliai Lietuvoje

Pernai rugsėjį Europos Sąjunga įpareigojo Lietuvą per dvejus metus priimti virš tūkstančio pabėgėlių, tačiau šalis iki šiol vangiai vykdo programos įgyvendinimą.

Pabėgėliai. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Ирина Калашникова

Per vienerius šios programos įgyvendinimo metus priimti tik 184 žmonės. Norint pilnai įgyvendinti šią programą Lietuvai iki 2017 metų rugsėjo teks priimti 1105 žmonių iš Artimųjų Rytų.

Nors Lietuva pabėgėlius priima jau beveik 20 metų, iki šiol šalyje prieglobsčio prašė nedaug asmenų, palyginus su pernykščiu Lietuvos įsipareigojimu Europos Sąjungai.

Iki šiol daugiausiai į šalį atvykdavo imigrantai iš Čečėnijos, Rusijos ar Ukrainos. Tuo metu pagal ES pabėgėlių perkėlimo programą Lietuva priima žmones iš Artimųjų Rytų šalių — daugiausiai Sirijos ir Irako.

Pagal bendrovės "Spinter tyrimai" gegužės mėnesį atliktą visuomenės apklausą, pabėgėlių priėmimui visiškai nepritaria apie 46% Lietuvos gyventojų, beveik 49% apklaustųjų pritaria pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis.

22
Tegai:
skenduoliai, migrantai, pabėgėliai, Europos Sąjunga
Temos:
Pabėgėlių krizė (98)
Dar šia tema
Situacija su migrantais Europoje pablogėjo — tai pajuto ir lietuviai
Pabėgėlių likimas Lietuvoje
Pabėgėliai tebežūva: daugiau nei 4 tūkst nuskendo Viduržemio jūroje
Medicina

Atrastas naujas vėžinių ląstelių naikinimo būdas

(atnaujinta 13:25 2020.09.29)
Ekspertai nustatė, kad blokuojant branduolio porų kompleksų kūrimo mechanizmą, kuris yra atsakingas už medžiagų patekimą į branduolį ir iš jo, sulėtėja naviko augimas, sveikos ląstelės lieka nepažeistos

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Amerikos mokslininkai iš Sanfordo Burnhamo Prebiso medicininių atradimų instituto (angl. Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute) nustatė naują kovos su vėžio ląstelėmis būdą, praneša "MedicalXpress".

Ekspertai nustatė, kad blokuojant branduolio porų kompleksų kūrimo mechanizmą, kuris yra atsakingas už medžiagų patekimą į branduolį ir iš jo, sulėtėja naviko augimas, sveikos ląstelės lieka nepažeistos.

Mokslininkai išbandė šią hipotezę su pelėmis, persodindami žmogaus naviko ląsteles, kurios negali formuoti branduolio porų. Visų graužikų neoplazmų augimas buvo žymiai sulėtėjęs.

"Mes parodėme, kad nesugebėjimas pastatyti branduolio porų kanalų yra žalingas greitai augančioms vėžinėms ląstelėms, tačiau neatrodo, kad tai paveiktų sveikas ląsteles, kurios paprasčiausiai nustoja augti, o vėliau atsistato", — sakė tyrimo bendraautoris Stephen'as Sakuma.

Mokslininkai pažymi, kad atradimas gali suformuoti naują požiūrį į agresyvaus ar metastazavusio vėžio gydymą.

Tegai:
medicina, vėžys
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Rusija pasiūlė unikalų metodą branduolinių reaktorių struktūrinėms medžiagoms tirti
Apsiėjo be sekso. Mokslo patvirtinti nekalto prasidėjimo atvejai
Megan Markl ir princas Haris

Paaiškėjo, kuo užsiima Megan Markl ir princas Haris "Netflix"

(atnaujinta 13:12 2020.09.29)
Šio mėnesio pradžioje Sasekso hercogai pasirašė sutartį su "Netflix" ir jau pradėjo kurti kelis projektus, pranešė vaizdo turinio transliavimo serviso atstovas

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. "Netflix" atstovas patvirtino, kad Megan Markl ir princas Haris jau pradėjo dirbti su keliais projektais, rašo "Radio Times".

Pasak filmų ir serialų transliavimo internete platformos "Netflix" darbuotojo, tai "dokumentinis filmas apie gamtą ir animacinis serialas apie moteris, kurių istorijos įkvepia". Jis patikslino, kad dar anksti kalbėti apie detales.

Tuo tarpu "The Sun" pranešė, kad princas Haris ir Megan Markl taps "Netflix" realybės šou herojais. Anot leidinio, jie tris mėnesius bus stebimi kameromis, tačiau dauguma epizodų bus skirti jų labdaringai veiklai, o ne gyvenimui už uždarų durų.

Šio mėnesio pradžioje paaiškėjo, kad Sasekso hercogai pasirašė sutartį su "Netflix" dėl dokumentinių filmų ir televizijos serialų, taip pat vaidybinių filmų ir televizijos programų suaugusiems ir vaikams kūrimo. Taip pat buvo pažymėta, kad patys sutuoktiniai kadruose neketina pasirodyti.

Tegai:
JAV, karališkoji šeima, Netflix, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Karališkoji šeima specialiu vaizdo įrašu pasveikino princą Harį su gimtadieniu
Keitė Midlton davė slaptą ženklą Megan Markl
Megan Markl ir princo Hario sūnus vienu žodžiu pradžiugino senelį
Princo Hario ir Megan Markl vaizdo įrašas apie JAV rinkimus sukėlė skandalą
Paukščių būrys, archyvinė nuotrauka

Artėjantį savaitgalį paukščių palydos

(atnaujinta 08:46 2020.09.30)
Ateinantis savaitgalis skirtas paukščiams į šiltesnius kraštus išlydėti

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, organizuojamos rudeninės sparnuočių palydos, praneša Aplinkos ministerija.

Saugomų teritorijų direkcijos kartu su Lietuvos ornitologų draugija kviečia gamtos bičiulius įsilieti į nuolat gausėjantį stebėtojų būrį ir skaičiuoti išskrendančius paukščius.

Spalio 3-ąją Nemuno deltos regioninio parko direkcija paukščių palydas organizuos Ventės rage prie švyturio. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia tą rytą sutikti ant Parnidžio kopos prie Saulės laikrodžio ir skaičiuoti bei palydėti paukščius. Metelių regioniniame parke prie Lankytojų centro susirinkę paukščių stebėtojai keliaus aplink Dusios ežerą ir stebės poilsiaujančių sparnuočių būrius. Išlydėti išskrendančius paukščius Žuvinte ir jo apylinkėse kviečia Žuvinto biosferos rezervato direkcija. Paukščių stebėtojai bus laukiami ir Kamanų gamtiniame rezervate.

Šiemet per šią tradicinę akciją, kuri rengiama nuo 1993 metų, migruojančius paukščius stebės ir mėgins suskaičiuoti tūkstančiai žmonių beveik visoje Europoje. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija "BirdLife International" apibendrins ir paskelbs skaičiavimo rezultatus.

Tegai:
paukščiai