Reksas Tilersonas, archyvinė nuotrauka

JAV valstybės sekretorius pasveikino Lietuvą su Nepriklausomybės diena

21
(atnaujinta 10:38 2017.02.16)
JAV valstybės sekretorius Reksas Telersonas pasveikino Lietuvą su 99-ąja Nepriklausomybės diena

VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Rex Tillerson (Reksas Tilersonas) pasveikino Lietuvą su Nepriklausomybe ir išreiškė įsitikinimą, kad šalių bendradarbiavimas ateityje tik stiprės, praneša JAV valstybės departamentas.

"JAV prezidento Donaldo Trampo ir visų amerikiečių vardu su malonumu sveikinu Lietuvą 99-ųjų Nepriklausomybės metinių proga", — rašoma pranešime.

Oficialiame rašte Tilersonas taip pat pabrėžė, kad Lietuva "daro didelį įnašą į tarptautinę kovą su teroristine organizacija IS" ir į "Afganistano taikos" siekimą.

"Aš neabejoju, kad Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas saugumo klausimais stiprės, o mūsų bendras įnašas į saugumo užtikrinimą nepasikeis", — pridūrė Tilersonas.

Šiandien Lietuva švenčia vieną iš pagrindinių valstybės švenčių. Vilniuje šventės išvakarėse savivaldybės pastatas nušvito vėliavos spalvomis.

1918 metų vasario 16 dieną buvo  pasirašytas Nepriklausomybės Aktas, kuris tapo svarbiausiu Lietuvos Valstybės atkūrimo dokumentu. Aktas buvo pasirašytas Vilniuje, Pilies gatvėje 26. Vasario 16-osios akto tekstą rengė Jonas Vileišis, Petras Klimas, Mykolas Biržiška, Steponas Kairys, o pasirašė 20 tarybos narių.

21
Tegai:
Nepriklausomybės diena, Vasario 16-oji, JAV
Temos:
Lietuvos Valstybės atkūrimo diena (13)
Dar šia tema
Kur atšvęsti Vasario 16-ąją
Vasario 16-ajai skirti renginiai Neringoje šurmuliuos visą savaitgalį
Discussion