Lėktuvas, archyvinė nuotrauka

Baltarusija siūlo kelialapius beviziams keliautojams

58
(atnaujinta 16:07 2017.02.22)
Baltarusijos turizmo srities pirmininkas paaiškino, kad į turistinį kelialapį bus įtraukas transferis iš oro uosto ir algal, maitinimas, nakvynė, ir, pasirinktinai, ekskursija

VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Turistams, kurie atvyks į Baltarusija be vizų, bus pasiūlyti turistiniai kelialapiai už 220-550 dolerių, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos turizmo srities pirmininką Filip Gulij.

Primename, kad Baltarusijoje bevizis režimas penkioms dienoms įsigaliojo vasario 12 dieną. Nauja tvarka gali pasinaudoti 80 pasaulio šalių piliečiai, tarp jų 39 Europos šalys, taip pat Brazilija, Indonezija, JAV, Japonija ir kitos.

Per pirmąsias dienas net 30 Lietuvos piliečių pasinadojo nauja tvarka.

"Kelialapis (be skrydžio — Sputnik) — nuo 220 iki 550 dolerių priklausomai nuo segmento ir klasės, ko nori žmonės", — patikslino Gulij.

Jis taip pat pridūrė, kad į kelialapį įtrauktos keturios-penkios paslaugos, tarp jų — transferis iš oro uosto ir algal, maitinimas, nakvynė, ir, pasirinktinai, ekskursija, apsilankymas teatre, cirke vandens parke.

Minsko Nacionalinis oro uostas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Констанция Ждановская

Be to, Gulij pažymėjo, kad, deja, turistinių paslaugų kaina "nėra konkurencinga, nes tas pats produktas Lenkijoje ir Lietuvoje yra brangesnis".

Turizmo srities pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį į nepakankamą Baltarusijos tuzimo darbuotojų profesionalumo lygį priimant svečius su aukštais poreikiais.

"Mūsų profesionalumo lygis tinkamas  NVS, bet pasaulio mastu — nepakankamas. Reikia labai greitai to mokytis", — pareiškė jis.

Be to, Gulij pareiškė, kad kelionių organizatoriai tikisi, kad bevizio įvažiavimo laikas į šalį bus pratęstas.

"Dar prieš mėnesį, niekas netikėjo, kad tai įvyks, tačiau dabar jau kalbama, kodėl keturios, o ne 14 dienų", — pažymėjo pareigūnas.

58
Tegai:
bevizė tvarka, Filip Gulij, Baltarusija
Dar šia tema
Lietuvos vizų centras pradėjo veikti keturiuose Baltarusijos miestuose
Jauniems Latvijos nepiliečiams prieš vykstant į Rusiją teks gauti vizą
Rusija ketina "užšaldyti" derybas dėl vizų atšaukimo Turkijos piliečiams
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA
Vėjo elektrinės

Lietuva atsinaujinančios energetikos projektams skyrė beveik 10 mln. eurų

(atnaujinta 14:32 2021.04.19)
Iš viso parama buvo skirta 37 projektams, kuriuos įgyvendinus Lietuvoje papildomai atsiras daugiau nei 21 MW suminės įrengtosios galios mažų vėjo elektrinių ir daugiau nei 5 MW suminės įrengtosios galios mažų saulės elektrinių

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Lietuvos energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo skyrė beveik 10 mln. eurų elektros energiją iš atsinaujinančių energijos išteklių gaminančių mažos galios elektrinių plėtrai, praneša ministerijos dpaudos tarnyba.

Pažymima, jog projektai finansuojami iš atsinaujinančių energijos išteklių statistinių perdavimų Liuksemburgui.

"Atsinaujinanti energetika yra mūsų ateitis, į kurią investuojame jau šiandien. Džiugu, kad šią viziją palaiko gyventojai bei verslas ir vis dažniau pasinaudoja galimybe gauti finansavimą", — pareiškė energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Iš viso parama buvo skirta 37 projektams. Numatoma, kad įgyvendinus šiuos projektus Lietuvoje papildomai atsiras daugiau nei 21 MW suminės įrengtosios galios mažų vėjo elektrinių ir daugiau nei 5 MW suminės įrengtosios galios mažų saulės elektrinių.

Iš viso teigiamai įvertinta buvo 126 paraiškos, kurių bendra prašoma suma siekia daugiau nei 22 mln. eurų, iš jų 89 proc. paraiškų prašoma paramos saulės elektrinių įrengimui, 11 proc. vėjo elektrinėms.  

Paraiškas teikti ir gauti finansavimą galėjo labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, ūkininkai ir atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos.

Lietuva yra išsikėlusi ambicingus atsinaujinančios energetikos tikslus, yra siekiama, kad AEI dalis galutiniame elektros suvartojimo balanse 2030 metais sudarytų 50 proc., o 2050 metais — 100 proc.

Tegai:
atsinaujinantys energijos šaltiniai, energetika, Lietuva
Dar šia tema
"Ignitis grupė" priėmė sprendimą plėsti Kruonio HAE
Gyventojai "nuskurs": kodėl kainos Lietuvoje kils be BelAE energijos