Lėktuvas, archyvinė nuotrauka

Baltarusija siūlo kelialapius beviziams keliautojams

57
(atnaujinta 16:07 2017.02.22)
Baltarusijos turizmo srities pirmininkas paaiškino, kad į turistinį kelialapį bus įtraukas transferis iš oro uosto ir algal, maitinimas, nakvynė, ir, pasirinktinai, ekskursija

VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Turistams, kurie atvyks į Baltarusija be vizų, bus pasiūlyti turistiniai kelialapiai už 220-550 dolerių, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos turizmo srities pirmininką Filip Gulij.

Primename, kad Baltarusijoje bevizis režimas penkioms dienoms įsigaliojo vasario 12 dieną. Nauja tvarka gali pasinaudoti 80 pasaulio šalių piliečiai, tarp jų 39 Europos šalys, taip pat Brazilija, Indonezija, JAV, Japonija ir kitos.

Per pirmąsias dienas net 30 Lietuvos piliečių pasinadojo nauja tvarka.

"Kelialapis (be skrydžio — Sputnik) — nuo 220 iki 550 dolerių priklausomai nuo segmento ir klasės, ko nori žmonės", — patikslino Gulij.

Jis taip pat pridūrė, kad į kelialapį įtrauktos keturios-penkios paslaugos, tarp jų — transferis iš oro uosto ir algal, maitinimas, nakvynė, ir, pasirinktinai, ekskursija, apsilankymas teatre, cirke vandens parke.

Minsko Nacionalinis oro uostas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Констанция Ждановская

Be to, Gulij pažymėjo, kad, deja, turistinių paslaugų kaina "nėra konkurencinga, nes tas pats produktas Lenkijoje ir Lietuvoje yra brangesnis".

Turizmo srities pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį į nepakankamą Baltarusijos tuzimo darbuotojų profesionalumo lygį priimant svečius su aukštais poreikiais.

"Mūsų profesionalumo lygis tinkamas  NVS, bet pasaulio mastu — nepakankamas. Reikia labai greitai to mokytis", — pareiškė jis.

Be to, Gulij pareiškė, kad kelionių organizatoriai tikisi, kad bevizio įvažiavimo laikas į šalį bus pratęstas.

"Dar prieš mėnesį, niekas netikėjo, kad tai įvyks, tačiau dabar jau kalbama, kodėl keturios, o ne 14 dienų", — pažymėjo pareigūnas.

57
Tegai:
bevizė tvarka, Filip Gulij, Baltarusija
Dar šia tema
Lietuvos vizų centras pradėjo veikti keturiuose Baltarusijos miestuose
Jauniems Latvijos nepiliečiams prieš vykstant į Rusiją teks gauti vizą
Rusija ketina "užšaldyti" derybas dėl vizų atšaukimo Turkijos piliečiams
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM tikisi, kad tarp Vašingtono ir PSO nugalės sveikas protas

(atnaujinta 16:52 2020.06.04)
JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas"

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Maskva tikisi, kad Vašingtone nugalės sveikas protas atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO), sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

"Tikimės, kad nugalės sveikas protas. Dabar labiau nei bet kada reikia solidarumo ir pasirengimo daugiašaliam bendradarbiavimui", — sakė ji.

JAV prezidentas Donaldas Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas".

Anot jo, JAV "nukreips šias lėšas visam pasauliui skubiems sveikatos poreikiams patenkinti". Trampas anksčiau apkaltino PSO, kad Kinija nuslėpė koronaviruso epidemijos mastą.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV, Marija Zacharova
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
PSO pakomentavo duomenis apie COVID-19 gydymą vitaminais
Petro Porošenka, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: teismas leido prievarta atvesdinti Petro Porošenką apklausai

(atnaujinta 16:50 2020.06.04)
Šios priemonės buvo patvirtintos po to, kai buvęs Ukrainos prezidentas ne kartą neatvyko į apklausas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Kijevo Pečersko apygardos teismas leido Ukrainos valstybiniam tyrimų biurui priverstinai apklausti buvusį prezidentą Petro Porošenką, praneša "Vesti".

Pasak leidinio, šios priemonės buvo patvirtintos po to, kai buvęs Ukrainos prezidentas ne kartą neatvyko į apklausas.

Laikraštis primena, kad Porošenka yra kviečiamas kaip liudytojas byloje dėl informacijos vykstant tarptautinėms deryboms, dalyvaujant Ukrainos prezidentui ir užsienio valstybių pareigūnams.

VTB Ne kartą kvietė buvusį prezidentą Porošenką dvejose bylose, tačiau šie bandymai buvo nesėkmingi.

Gegužės 26 dieną buvęs prezidentas buvo pakviestas apklausai dėl 43 paveikslų, kurie yra VTB tiriamos bylos objektai. Tačiau užuot atvykęs į apklausą, Porošenka surengė parodos atidarymą Ivano Gončaro muziejuje. Paveikslai, kuriuos jis pristatė parodoje, yra laikomi įrodymais buvusio prezidento sukčiavimo atveju.

Tegai:
apklausa, Petro Porošenka
Dar šia tema
Artėja anti-Maidanas: Porošenka ir jo parankiniai gali būti nubausti
Ukrainoje Porošenkai iškelta nauja baudžiamoji byla
Kaip Porošenka ir Lucenka bando išvengti atsakomybės už Maidano žudynes
Žiniasklaida: Porošenkai iškelta baudžiamoji byla dėl tėvynės išdavystės