Vokietijos kanclerė Angela Merkel su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu, archyvinė nuotrauka

Merkel: džaugiuosi, kad lietuviai šiltai sutiko mūsų karius

58
(atnaujinta 12:08 2017.02.27)
Spaudos konferencijos Berlyne metu Angela Merkel pareiškė, kad kariniai Bundersvero padaliniai Lietuvoje priimami "labai šiltai"

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasakė, kad džiaugiasi tuo, kad Lietuvos gyventojai "šiltai sutiko" vokiečių karius, kurie atvyko NATO tarptautinio bataliono sudetyje į Lietuvą, praneša RIA Novosti.

Šį pareiškimą Merkel padarė Berlyne bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos ministru pirmininku Saulius Skverneliu.

"Mus ten sutiko labai šiltai, ten jau apsilankė mūsų gynybos ministras. Džiaugiuosi, kad Lietuvos gyventojai priėmė mūsų padalinius taip atvirai", — pasakė kanclerė.

Vasario pradžioje į Lietuvą atvyko pirmieji NATO priešakinių pajėgų batalionai ir sąjungininkų rotacinių pajėgų kariai, kuriuos pasveikino prazidentė Dalia Grybauskaitė, Vokietijos ir Lietuvos gynybos ministrai Ursula von der Leyen ir Raimundas Karoblis.

NATO priešakinių pajėgų batalionas

2017-2018 metų laikotarpiui NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai — iš viso apie 1 200 karių. Bataliono kovinei grupei vadovaus ir jos pagrindą sudarys Vokietijos kariai. 

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė bus dislokuota Rukloje (Jonavos rajonas), ji bus priskirta Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai "Geležinis Vilkas". Sąjungininkų kariai kartu su brigados kariais dalyvaus karinio rengimo programoje.

Lietuvoje dislokuojamą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę nuolat sudarys štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa, trys-keturios kovinės kuopos. Be to, bus įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį, tokį kaip: grėsmė, pratybos ir panašiai, galės būti pastiprinama. Pastiprinimas planuojamas ir šią vasarą, kai numatytas intensyvus pratybų ciklas. Planuojama, kad į Lietuvą papildomai atvyks artilerijos, oro erdvės gynybos, inžineriniai ir kiti padaliniai.

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą — užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

2016 metų liepą Varšuvos NATO viršūnių susitikime valstybių lyderiai priėmė sprendimą nuo 2017 metų trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje sustiprinti sąjungininkų buvimą dislokuojant po NATO priešakinių pajėgų bataliono dydžio kovines grupes.

Размещение батальонов в странах Балтии
Keturių NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje
58
Tegai:
tarptautinis batalionas, NATO, Angela Merkel, Vokietija
Temos:
Lietuva — NATO dalis (153)
Dar šia tema
Rusijos pasienyje bus išdėstyti Vokietijos tankai
Prezidentė: NATO Rytų flange reikalingos papildomos atgrasymo priemonės
Keturių NATO šalių piliečiai norėtų karinės sąjungos su Rusija
Baltijos šalys susitarė dėl paprastesnio NATO pajėgų judėjimo
Discussion