VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Baltarusija neturi pretenzijų naujam Astravo AE rektoriaus korpusui, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos energetikos viceministro Michailo Michadiuko pareiškimą spaudos konferencijos metu.
"Atlikta pirminė reaktoriaus kontrolė, trūkumų nenustatyta, šiuo metu vykdomi paruošiamieji reaktoriaus montavimo darbai", — pasakė Michadiukas.
Naujas reaktoriaus korpusas atvyko į Baltarusijos atominės elektrinės statybą 2016-ųjų gruodžio pabaigoje, pakeisdamas pažeistą pristatymo metu. Ryšium su šiuo incidentu, Lietuva įteikė notą Baltarusijai. Buvo nuspręsta korpusą pakeisti.
50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2018 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais.
Visos naujienos apie Astravo AE statybas čia >>
Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.
VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".
"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.
Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.
Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.
VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas palaikė Ukrainos įstojimą į NATO. Tai teigiama bendroje deklaracijoje po jo derybų su Ukrainos vadovu Vladimiru Zelenskiu, praneša RIA Novosti.
Šeštadienį Ukrainos prezidentas atvyko į Stambulą darbo vizito.
Šalys pasisakė už Ukrainos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto aljanso perspektyvą, ypač apie jos ketinimus "artimiausiu metu gauti veiksmų planą dėl narystės". Vadovai taip pat atkreipė dėmesį į pastangų svarbą siekiant užtikrinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su NATO narių ginkluotosiomis pajėgomis.
"Dar kartą patvirtinti paramą regioniniam bendradarbiavimui Juodosios jūros regione, siekiant užtikrinti stabilumą ir saugumą pagal dvišalius ir daugiašalius mechanizmus, įskaitant NATO", — sakoma deklaracijos tekste.
Kijevas ne kartą pareiškė, kad įstojimas į NATO yra Ukrainos prioritetas. 2014 metais Aukščiausioji Rada pakeitė du įstatymus, atsisakydama neprisijungusio valstybės statuso. 2016 metų birželio mėnesį Ukraina narystę aljanse nurodė kaip savo užsienio politikos tikslą.
Tuo pat metu, kaip pabrėžė NATO, organizacija iš šalies tikisi vidinių reformų ir savo gynybos plėtojimo pagal karinio bloko standartus. Anot buvusio NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogo Rasmusseno, norint įstoti į aljansą, Ukrainai reikės įgyvendinti daugybę kriterijų, kuriuos įgyvendinti reikės daug laiko. Ekspertai mano, kad Kijevas per artimiausius 20 metų negalės kreiptis dėl narystės NATO.