Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: ryšium su Brexit Londonas pareikalaus 10 mlrd eurų ES banko

54
(atnaujinta 18:36 2017.04.21)
Londonas Brexit procedūrą gali pradėti jau kitos savaitės pradžioje, ir, be to, turi teisę ne tik nemokėti Europos Sąjungai 60 milijardų eurų pagal anksčiau sudarytus susitarimus, bet ir atgauti savo 10 milijardų eurų dydžio dalį EIB fonduose

VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Pradėjus Brexit procedūrą, Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) pareikalaus Briuselio išmokėti 9 milijardų svarų (daugiau nei 10 milijardų eurų), praneša Sputnik Latvija.

Kalbama apie Didžiosios Britanijos aktyvus, saugomus Europos investicijų banke (EIB). Pasak aukštų pareigūnų Didžiosios Britanijos vyriausybėje, Mei reikalavimą pateiks po Lisabonos sutarties dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos 50 straipsnio aktyvacijos. Valdininkai yra įsitikinę, kad ES privalo išmokėti Didžijai Britanijai jos dalį EIB fonduose — 16% banko kapitalo arba daugiau nei 10 milijardų eurų.

Atitinkama teisinė išvada buvo parengta advokato Martino Houvo ir perduota pasitraukimo iš ES departamentui.

Kiek anksčiau Didžiosios Britanijos vyriausybės teisininkai padarė išvadą, kad šalis turi teisinį pagrindą nemokėti Europos Sąjungai 60 milijardų eurų pagal anksčiau pasirašytas sutartis, išėjus iš Europos bloko.

 Britų televizijos kanalas "Sky News", remdamasis šaltiniais, pranešė, kad Lordų Rūmai kovo 13-osios vidurnaktį gali patvirtinti įstatymo projektą dėl Brexit be pakeitimų. Tai leis vyriausybei nedelsiant pradėti pasitraukimo iš ES procesą.

54
Tegai:
Brexit, Didžioji Britanija
Temos:
Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
Dar šia tema
Tereza Mei: Britanija nesigriebs atskirų narystės ES elementų
Mei atsisakė pirmininkauti Europos Sąjungai
Pranckietis: po Brexit NB8 bendradarbiavimas įgavo ypatingą svarbą
Britanijos vyriausybė pateikė įstatymo projektą dėl Brexit paleidimo
Grybauskaitė: Brexit metu reikia išvengti ES piliečių diskriminacijos