Benas Gummeris, archyvinė nuotrauka

Britanija nusprendė "apsaugoti" demokratiją nuo "Rusijos programišių"

46
Tereza Mei paskyrė ministrą Beną Gummerį "apsaugoti demokratinio Didžiosios Britanijos gyvenimo neliečiamybę", nes "Rusijos įsilaužėlių atakos gali destabilizuoti demokratiją"

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) paskyrė ministrą kovai su diversija iš baimės, kad Rusija gali įsikišti į rinkimų procesą šalyje, praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį "Times".

Leidinys praneša, kad į šias pareigas buvo paskirtas kabineto ministras Benas Gummeris, jo užduotis bus "apsaugoti demokratinio Didžiosios Britanijos gyvenimo neliečiamybę".

Didžioji Britanija išreiškė susirūpinimą dėl to, kad "Rusijos įsilaužėlių atakos, melagingos naujienos ir pinigai gali destabilizuoti demokratiją", rašo laikraštis.

Laikraštis taip pat pranešė, kad "kitų rinkimų neliečiamumas" tampa šalies nacionalinio saugumo prioritetu.

Artimiausi parlamento rinkimai Britanijoje planuojami 2020-aisiais, jei parlamentas nebus paleistas pirma laiko. Be to, šalyje kasmet vyksta vietos rinkimai.

Didžiosios Britanijos URM vadovas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) anksčiau pripažino, kad šiuo metu nėra jokių įrodymų, kad Rusija kišosi į demokratinius procesus Vakaruose. Tačiau jis pridūrė, kad "Rusija tam yra pajėgi".

46
Tegai:
demokratija, programišiai, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Apklausa: Brexit neturės neigiamo poveikio didžiajai daliai Lietuvos įmonių
Pranckietis: po Brexit NB8 bendradarbiavimas įgavo ypatingą svarbą
Britanijos vyriausybė pateikė įstatymo projektą dėl Brexit paleidimo
Grybauskaitė: Brexit metu reikia išvengti ES piliečių diskriminacijos
Lietuvos pramoninkai įsitikinę didesne kitų metų Brexit įtaka verslui
Kalėjimas

Elžbietos II giminaitis nusiųstas į kalėjimą dėl seksualinio priekabiavimo

(atnaujinta 16:55 2021.02.24)
Stratmoro ir Kinghorno grafas teisme pripažino savo kaltę, už nusikaltimo padarymą pagal Britanijos įstatymus jam grėsė iki penkerių metų laisvės atėmimas

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Stratmoro ir Kinghorno grafas Saimonas Bouzas-Lajonas (Simon Bowes-Lyon) nusiųstas į kalėjimą už seksualinį priekabiavimą, praneša televizijos kanalas "Sky News".

Jo laisvės atėmimo bausmė sieks 10 mėnesių, nors grėsė iki penkerių metų.

Ši situacija sulaukė dar didesnio atgarsio ir dėl to, kad Bouzas-Lajonas yra Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II sūnėnas.

Kaip paaiškėjo, 2020 metų vasarį grafas savo dvare priėmė daugybę svečių. Naktį aristokratas įsiveržė į besiilsinčios merginos kambarį ir bandė priversti ją turėti su juo intymius santykius. Tačiau ji sugebėjo atsikirsti ir pasikvietė draugus, kurie taip pat buvo pilyje.

Ryte Bouzas-Lajonas bandė atsiprašyti, savo elgesį paaiškindamas tuo, kad jis buvo girtas. Pasak Elžbietos II giminaičio, jis nemanė, kad kada nors taip elgsis.

Tačiau nei atsiprašymas, nei giminystė su monarchu neatleido jo nuo bausmės. Grafas teismo posėdyje savo kaltę visiškai pripažino.

"Aš turėjau pažvelgti realybei į akis ir prisiimti atsakomybę už tai, kas įvyko", — pasakė Bouzas-Lajonas.

Anot jo, ištisus metus jam buvo reikalinga gydytojų psichologų pagalba.

Tegai:
Elžbieta II, seksualinis priekabiavimas, Didžioji Britanija, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
Kirpykla

Kirpėjas aukcione pardavė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino

(atnaujinta 16:42 2021.02.24)
Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Kirpėjas iš Bairoito miesto (Bavarija, Vokietija) Andreasas Nuislis (Andreas Nuysl) "eBay" platformoje pateikė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino. Apie tai pranešė agentūra "DPA".

Мост через реку Нерис в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus. Nuo vasario 12 iki vasario 20 dienos imtinai ji padidėjo iki 422 eurų. Už šią kainą paslaugą įsigijo 43 metų vyras.

Be 422 eurų, Nuisliui pavyko surinkti dar 1 310 eurų aukų. Visi šie pinigai bus skirti padėti vaikams per vieną iš labdaros organizacijų.

Kirpyklos Vokietijoje buvo uždarytos dėl karantino priemonių nuo praėjusių metų gruodžio 16 dienos. Vasario 10 d. Vokietijos valdžia nusprendė pratęsti karantino režimą iki kovo 7 d. su atskiromis išlygomis. Pakeitimais numatyta nuo kovo 1 dienos atidaryti kirpyklas — tik su sąlyga, kad bus laikomasi higienos taisyklių.

Tegai:
karantinas, kirpėjas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje