Žmonės fotografuoja paveikslą, archyvinė nuotrauka

Nori nusimanyti apie meną atsisiųsk naują programėlę

195
Britanijos specialistai sukūrė naują programėlę išmaniesiams telefonams, kuri padeda išsiaiškinti vartotojams, kokį meno kūrinį jie prieš save mato

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Nuo šiol nebūtina turėti daktaro laipsnį, norint gerai išmanyti meną ir atpažinti visus meno kūrinius pasaulio muziejuose — visa tai gali padaryti nauja mobilioji programėlė "Smartify".

Dabar belieka tiktai nukreipti išmaniojo telefono kamerą į meno kūrinį. Kai programėlė identifikuos daiktą, telefono ekrane pasirodys informacija apie kūrinį.

Be to programėlė turi dar vieną privalumą, nes gali atpažinti kūrinį pavaizduotą bet kur: originalą arba reprodukciją ir net atviruką su meno kūrinio paveikslėliu.

Patikusius kūrinius galima išsisaugoti savo išmaniojo atmintyje ir vėliau prie jo grįži.

Šiandien programėlė jau prieinama iOs ir Android vartotojams, tačiau oficialus pristatymas įvyks tik 2017 gegužę.

Iš pradžių programėlė galės atpažinti tik meno kūrinius iš Valstybinio Amsterdamo muziejaus ir Londono "The Wallace Collection", taip pat kai kuriuos paveikslus iš Luvro ir Metropoliteno muziejaus Niujorke. Ateityje programėlės kūrėjai planuoja plėsti meno kūrinių bazę.

195
Tegai:
meno kūrinys, menas, mobilioji programėlė, paveikslai
Dar šia tema
Siuvinėjimas ant šalmo, moteris dėžėje: menas mugėje ArtVilnius`16
Nikolajaus Rericho paveikslai: iš Rygos į Vilnių
Plaukiojantis postmodernizmas: Van Gogo paveikslai ant vandens
Lenkija planuoja įsigyti "Dama su šermuonėliu"
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Vakcinacija

Rusijoje bus sukurta dar viena vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 00:19 2021.04.11)
A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Rusijoje kuriama dar viena vakcina nuo koronaviruso, rašo RIA Novosti.

Pirmųjų rezultatų tikimasi artimiausiu metu, sakė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška.

"Kuriama dar viena vakcina nuo naujos koronavirusinės infekcijos, mes tikimės, kad artimiausioje ateityje bus pateikti pirmieji preliminarūs mokslinių tyrimų rezultatai", — žurnalistams sakė M. Muraška.

A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas.

Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" nuo kovo 4 dienos yra palaipsniui tiriama Europos vaistų agentūros (EVA), kuri užsiima vakcinų, skirtų naudoti Europos rinkoje, patvirtinimu.

Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

"Sputnik V" vakcina buvo patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 proc., patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Po "AstraZeneca" vakcinacijos paaiškėjo sveikatos problemos — dabar Ispanijoje
PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
Po vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje mirė aštuoni žmonės 
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją