Vokietijos policija, archyvinė nuotrauka

Vokietijos policininkai nepatenkinti darbo užmokesčiu

150
Berlyno policijos darbuotojų alga yra mažiausia visoje Vokietijoje. André Grashof, Berlyno kriminalinės policijos Žemės žinybos sukčiavimo skyriaus vadovas mano, kad Berlyno policijos darbuotojų darbo užmokesčio dydis prieštarauja Konstitucijai. Dabar Grashof renka pinigus skundui į Vokietijos Federalinį Konstitucinį Teismą pateikti

Kaip Sputnik Deutschland papasakojo Grashof, Berlyno policijos pareigūnų padėtis tiesiog nepakenčiama: jie gauna mažiausias algas iš visų Vokietijos policininkų. Tarnautojai, kurių darbo užmokestis yra nustatomas pagal žemesnę tarifinio tinklelio kategoriją, dažnai gauna mažiau, nei žmonės, kurie gyvena už socialines pašalpas.

Grashof skaičiavimais, šeima policininko, gaunančio atlyginimą pagal antrą pakopą ir kategoriją A4, tai yra, žmogus, kuris neseniai pradėjo tarnybą policijoje, per metus gauna 24 800 eurų. Šeima, kuri gyvena iš pašalpų, gauna apie 23 900 eurų per metus, tai yra vos 900 eurų mažiau.

"Įstatymas numato, kad valstybės tarnautojo, gaunančio atlyginimą pagal žemesnę tarifinio tinklelio kategoriją, šeima turėtų gauti 15% daugiau nei iš socialinės pašalpos gyvenančios šeimos. Taigi, išeina, kad valstybės tarnautojo šeima turėtų gauti 2600 eurų (per metus) daugiau, tam kad atitiktų Federalinio Konstitucinio Teismo direktyvas".

Be to, policininko šeimai kas mėnesį tenka mokėti mokesčius, kurių šeima, gyvenanti iš pašalpos, nemoka, pasakoja Grashof. Pavyzdžiui, nuskaičiavus išlaidas miesto viešajam transportui ir radijo ir televizijos paslaugoms valdininko šeimai lieka 22 660 eurų.

Tokios sąlygos nelabai skatina žmogųsutikti eiti valstybės tarnautojo pareigas Berlyne, mano Grashof. Pagarba policijos darbui numato "žymiai didesnę algą, kuri, be kita ko, gali iš naujo motyvuoti žmones", sako jis. Taigi, galima "ir vėl į Berlyną prisivilioti vertingų specialistų".

Policija jau dabar turi pernelyg daug laisvų darbo vietų, pabrėžia Grashof.

"Atotrūkis tarp vyresnių ir jaunesnių darbuotojų vis didėja, ir ateinančiais metais turėsime milžinišką bangą žmonių, išeisiančių į pensiją, kurios jau nepavyks kompensuoti. Ir kuo ilgiau mūsų politikai atidės šio klausimo svarstymą, tuo dramatiškesnė bus situacija".

2016-aisiais Aukštesnysis Berlyno ir Brandenburgo žemės administracinis teismas atmetė valstybės tarnautojų, kurie aštuonerius metus bandė pasiekti darbo užmokesčio padidinimą, skundą.

Tačiau Grashof yra nusiteikęs optimistiškai: "Tie, kurie padavė skundą anksčiau, nebandė atliktiskaičiavimų, kuriuos dabar atlikome mes, ir todėl jų ieškinys turėjo mažą potencialą". Berlyno policijos tarnautojai ketina pateikti skundą į Federalinį Konstitucinį Teismą Karlsrūjė. Pasak Grashof, skundo padavimas yra tik pradinėje stadijoje. "Štai kodėl mums reikia pinigų, kad ir toliau galėtume mokėti už advokato paslaugas".

Todėl Grashof ir jo kolegos iš policijos profsąjungos organizavo sutelktinio finansavimo kompaniją Leetchi.com platformoje, kurioje valstybės tarnautojai reikalauja "materialinės paramos pagal Konstituciją".

Palyginti maži policijos pareigūnų atlyginimai yra viena biudžeto taupymo pasekmių, besitęsiančių nuo du tūkstantųjų pradžios. Nežymių atlyginimo padidinimų imų, kurie buvo planuoojami vykdyti nuo 2010-ųjų, nepakanka, mano Grashof.

150
Tegai:
policija, pabėgėliai, Vokietija, Berlynas
Dar šia tema
Ar sugebės bundesveras apginti Vokietiją ir Europą?
Grybauskaitė apdovanojo Vokietijos gynybos ministrę Didžiuoju kryžiumi
Vokietija palaiko Lietuvos siekį užtikrinti Astravo AE saugumą
Rusijos pasienyje bus išdėstyti Vokietijos tankai
Lietuva ir Vokietija pasirašė Sausumos pajėgų bendradarbiavimo raštą
Medicina

Atrastas naujas vėžinių ląstelių naikinimo būdas

(atnaujinta 13:25 2020.09.29)
Ekspertai nustatė, kad blokuojant branduolio porų kompleksų kūrimo mechanizmą, kuris yra atsakingas už medžiagų patekimą į branduolį ir iš jo, sulėtėja naviko augimas, sveikos ląstelės lieka nepažeistos

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Amerikos mokslininkai iš Sanfordo Burnhamo Prebiso medicininių atradimų instituto (angl. Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute) nustatė naują kovos su vėžio ląstelėmis būdą, praneša "MedicalXpress".

Ekspertai nustatė, kad blokuojant branduolio porų kompleksų kūrimo mechanizmą, kuris yra atsakingas už medžiagų patekimą į branduolį ir iš jo, sulėtėja naviko augimas, sveikos ląstelės lieka nepažeistos.

Mokslininkai išbandė šią hipotezę su pelėmis, persodindami žmogaus naviko ląsteles, kurios negali formuoti branduolio porų. Visų graužikų neoplazmų augimas buvo žymiai sulėtėjęs.

"Mes parodėme, kad nesugebėjimas pastatyti branduolio porų kanalų yra žalingas greitai augančioms vėžinėms ląstelėms, tačiau neatrodo, kad tai paveiktų sveikas ląsteles, kurios paprasčiausiai nustoja augti, o vėliau atsistato", — sakė tyrimo bendraautoris Stephen'as Sakuma.

Mokslininkai pažymi, kad atradimas gali suformuoti naują požiūrį į agresyvaus ar metastazavusio vėžio gydymą.

Tegai:
medicina, vėžys
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Rusija pasiūlė unikalų metodą branduolinių reaktorių struktūrinėms medžiagoms tirti
Apsiėjo be sekso. Mokslo patvirtinti nekalto prasidėjimo atvejai
Megan Markl ir princas Haris

Paaiškėjo, kuo užsiima Megan Markl ir princas Haris "Netflix"

(atnaujinta 13:12 2020.09.29)
Šio mėnesio pradžioje Sasekso hercogai pasirašė sutartį su "Netflix" ir jau pradėjo kurti kelis projektus, pranešė vaizdo turinio transliavimo serviso atstovas

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. "Netflix" atstovas patvirtino, kad Megan Markl ir princas Haris jau pradėjo dirbti su keliais projektais, rašo "Radio Times".

Pasak filmų ir serialų transliavimo internete platformos "Netflix" darbuotojo, tai "dokumentinis filmas apie gamtą ir animacinis serialas apie moteris, kurių istorijos įkvepia". Jis patikslino, kad dar anksti kalbėti apie detales.

Tuo tarpu "The Sun" pranešė, kad princas Haris ir Megan Markl taps "Netflix" realybės šou herojais. Anot leidinio, jie tris mėnesius bus stebimi kameromis, tačiau dauguma epizodų bus skirti jų labdaringai veiklai, o ne gyvenimui už uždarų durų.

Šio mėnesio pradžioje paaiškėjo, kad Sasekso hercogai pasirašė sutartį su "Netflix" dėl dokumentinių filmų ir televizijos serialų, taip pat vaidybinių filmų ir televizijos programų suaugusiems ir vaikams kūrimo. Taip pat buvo pažymėta, kad patys sutuoktiniai kadruose neketina pasirodyti.

Tegai:
JAV, karališkoji šeima, Netflix, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Karališkoji šeima specialiu vaizdo įrašu pasveikino princą Harį su gimtadieniu
Keitė Midlton davė slaptą ženklą Megan Markl
Megan Markl ir princo Hario sūnus vienu žodžiu pradžiugino senelį
Princo Hario ir Megan Markl vaizdo įrašas apie JAV rinkimus sukėlė skandalą
Ligoninė

Lietuvoje norint aplankyti artimuosius ligoninėje bus reikalingas leidimas

(atnaujinta 10:12 2020.09.30)
Be to, artimuosius lankantys žmonės bus registruojami, bus patikrinta jų temperatūra. Tokia bendra tvarka galios visoms šalies ligoninėms pandemijos metu

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė bendrą tvarkos aprašą dėl ligonių lankymo pandemijos metu, kuriuo turės vadovautis visos šalies ligoninės pandemijos metu, praneša SAM spaudos tarnyba.

Bendra tvarka įvesta, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą. Įsakymą dėl tvarkos aprašo pasirašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Pažymima, kad iki šiol kiekviena ligoninė galėjo nusistatyti vidinę ligonių lankymo tvarką. 

Anot SAM, artimuosius lankantys žmonės bus registruojami, o į palatą galės patekti tik tuomet, jeigu jų kūno temperatūra neviršys 37,3 laipsnio. Norint aplankyti artimuosius ligoninėje bus reikalingas skyriaus vadovo, o jam nesant — budinčio gydytojo leidimas.

Žmones ligoninėje bus galima lankyti, jeigu:

  • Lankytojai neturi ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų ir nėra izoliacijoje;
  • Įeinant ir išeinant iš skyriaus dezinfekuojamos rankos;
  • Lankytojai ir jų lankomi žmonės dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), išskyrus atvejus, kai jų neįmanoma dėvėti dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikimo ypatumų. Taip pat apsauginių kaukių gali nedėvėti negalią turintys žmonės, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas dali pakenkti sveikatai. 

Ligoninėse gulinčius žmones bus galima lankyti, jeigu jiems nėra diagnozuotas koronavirusas, asmenims nepasireiškė koronaviruso simptomai ir jie neturėjo sąlyčio su patvirtintu ligos nešiotoju. Jeigu asmenys minėtus požymius turi, artimiesiems turi būti suteikta galimybė aplankyti terminalinės būklės pacientą.

Pacientus, kuriems nėra pasireiškę koronaviruso ligai būdingi simptomai, galima lankyti ne dažniau kaip tris kartus per savaitę.

Lankyti galima sunkios būklės pacientus, pacientus iki 14 metų amžiaus, žmones, kuriems nustatytas neįgalumas, o kitus pacientus lankyti galima vadovo arba gydytojo nustatytais atvejais.

Ligoninėje besigydantį žmogų vienu metu gali lankyti tik vienas žmogus, nebent daugiau lankytojų leidžia gydymo įstaigos vadovas. 

Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas, nebent gautas įstaigos vadovo leidimas dėl daugiau lankytojų. 

Žmonės gali būti lankomi tik gydymo įstaigos vadovo nustatytomis lankymo valandomis, per dieną — ne ilgiau kaip 15 minučių. 

Tegai:
pandemija, ligoninė, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje