G7 nariai, nuotrauka iš įvykio vietos

Prancūzijos URM: G7 nepriėmė sprendimo dėl sankcijų Rusijai

26
(atnaujinta 15:33 2017.04.11)
G7 šalių-narių užsienio reikalų ministrai nepriėmė sprendimo dėl sankcijų Rusijai ryšium su karinėmis operacijomis Sirijoje

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jean-Marc Ayrault (Žanas Markas Eiro) pareiškė, kad "Didžiojo septyneto" šalių URM viršūnių susitikime Lukoje nebuvo priimtas sprendimas dėl sankcijų Rusijai ir Sirijai takymo, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Reuters".

Savo ruožtu, agentūra "Bloomberg" pranešė, kad sankcijų Maskvai išplėtimo klausimas nebuvo svarstomas.

Eiro pažymėjo, kad visos G7 šalys mano, kad Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas negali būti šalies ateities dalimi. Prancūzijos URM vadovas taip pat pridūrė apie ugnies nutraukimo režimo, kurią reguliuos tarptautinė bendruomenė, būtinybę, kaip pirmą padėties Sirijoje sureguliavimo žingsnį.

Anksčiau Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Boris Johnson (Boris Džonsonas) pareiškė, kad susitikime jis ketina pareikalauti sankcijų prieš Rusiją sugriežtinimo. Kaip rašo "Sun", britų ministras nori, kad ryšium su cheminio ginklo panaudojimu Idlibe, G7 paskelbtų bendrą pareiškimą, pagal kurį Rusija turės nustoti remti Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą ir išvesti savo kariuomenę iš šalies. Maskvai atsisakius bus taikomos naujos sankcijos, prie tų, kurios jau yra įvestos ryšium su situacija Ukrainoje, rašo dienraštis.

Rusijos ir Vakarų valstybių santykiai pablogėjo dėl Ukrainos ir Krymo situacijos. 2014 metų liepos pabaigoje ES ir JAV pradėjo skelbti sankcijas ne tik atskiriems fiziniams asmenims ir įmonėms, bet ir Rusijos ekonomikos sektoriams. Atsakydama į sankcijas Rusija apribojo JAV, ES šalių, Kanados, Australijos ir Norvegijos maisto prekių importą.

26
Tegai:
sankcijos, G7, Europos Sąjunga
Dar šia tema
Bloomberg: Europa ketina pratęsti sankcijas Rusijai dar pusmečiui
Europa nepritaria sankcijų Rusijai sušvelninimui
Buvęs EK vadovas ragina nedelsiant atšaukti sankcijas Rusijai
Rusijos senatorius priminė Merkel: Rusijos sankcijomis nepalaužti
Trampas: sankcijų atšaukimas mainais už Rusijos branduolinio ginklo mažinimą
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados