Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: JAV gali sumažinti kitų šalių finansavimą, Ukrainos 70%

170
(atnaujinta 11:16 2017.04.26)
Jungtinės Valstijos ketina 2018-aisiais sumažinti pagalbą besivystančioms šalims Valstybės departamento kanalais

VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. JAV prezidento Donald Trump (Donaldo Trampo) administracija tiria įstatymo projektą, kuris numato 2018 metais sumažinti finansinę pagalbą Europai, Eurazijai, Afrikai ir Centrinei Azijai, praneša RIA Novosti su nuoroda į leidinį "Foreign Policy".

Praeitais finansiniais metais pagalbai besivystančioms šalims JAV Valstybės departamento kanalais išleista 16 milijonų 960 tūkstančių 396 doleriai. Šią sumą planuojama sumažinti beveik 31% iki 11 milijonų 741 tūkstančio 150 dolerių. Leidinio duomenimis, tokiu būdu Baltieji rūmai ketina optimizuoti JAV biudžetą užsienio politikos srityje.

Visų pirma, atsižvelgiant į leidinio pateiktus įstatymo projekto duomenis, kitąmet Vašingtonas gali sumažinti finansinę paramą Ukrainai nuo 571 milijonų dolerių iki 178 milijonų, kas sudarys apie 69%.

Be Ukrainos Baltieji rūmai taip pat planuoja sumažinti finansavimą tokioms Afrikos šalims, kaip Burundis, Džibutis, Gana, Gvinėja, Mauritanija, Nigerija, visiškai sumažinti išlaidas tam tikrų rūšių pagalbai.

Valstybės departamentas taip pat siūlo visiškai atsisakyti finansavimo pagal pagalbos programą Europai, Eurazijai ir Vidurio Azijai, kas turės įtakos daugiau nei 20 šalių, įskaitant Armėniją, Baltarusiją ir Kazachstaną.

170
Tegai:
besivystančios šalys, finansavimas, JAV Valstybės departamentas, JAV
Dar šia tema
JAV kaltina Rusijos strateginių tyrimų institutą kišimusi į rinkimus
JAV gali įtraukti Šiaurės Korėją į šalių-tetorizmo remėjų sąrašą
JAV apsvarstys sankcijų prieš Iraną panaikinimo teisėtumą
JAV tiria bombos panaudojimo Afganistane pasekmes
Putinas ir Tilersonas aptarė krizę santykiuose tarp Rusijos ir JAV
Sraigtasparnis Mi-8

Kietojo Rusijos sraigtasparnio "Mi-8" nusileidimo metu Čukotkoje žuvo įgula

Preliminariais duomenimis, avarijos priežastimi galėjo tapti techninis sraigtasparnio gedimas. Juodosios dėžės jau rastos, jos yra tinkamos būklės

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų sraigtasparnis "Mi-8" sunkiai nusileido netoli aerodromo "Ugolnyje kopi" Čukotkoje, incidento metu žuvo visa sraigtasparnio įgula. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos gynybos ministeriją.

Pakistane sudužo keleivinis lėktuvas
© AFP 2020 / Asif Hassan

Kaip agentūrai pranešė ekstremaliosios tarnybos, iš viso yra keturi žuvusieji.

Incidentas įvyko antradienį apie 5:00 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku) mokomojo skrydžio metu.

Preliminariais duomenimis, avarijos priežastimi galėjo tapti techninis sraigtasparnio gedimas. Į įvykio vietą buvo išsiųsta Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų Aukštosios vadovybės komisija.

Pažymima, kad "Mi-8" juodosios dėžės jau rastos. Avarija beveik neturėjo įtakos skrydžio duomenų savirašiui ir lėktuvo diktofonui.

Anadyro oro uostas veikia įprastu režimu.

Tegai:
sraigtasparnis, Rusija
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje

(atnaujinta 07:55 2020.05.26)
Tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Ukrainos žaidimų kūrėjai "Starni Games" paskelbė vaizdo įrašą naujajai "Strategic Mind: Blitzkrieg" strategijai, kurioje parodyta, kaip Adolfas Hitleris rengia paradą Raudonojoje aikštėje po savo "pergalės mūšyje dėl Maskvos", rašo RIA Novosti.

Autoriai nurodo, kad žaidimo siužetas yra "alternatyvi istorija".

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip naciai stovi virš Lenino mauzoliejaus, ant jų uniformų yra Trečiojo Reicho simbolika. Aprašyme "Steam" platformoje sakoma, kad žaidime yra tokios istorinės figūros kaip Hermanas Geringas, Ervinas Romelis, Francas Halderis ir kiti. "Blitzkrieg" pranešime raginama "parklupdyti visą Europą vadovaujant Vokietijos kariuomenei".

Į žaidimą jau buvo atkreiptas dėmesys Rusijoje. Kaip sakė radijo stoties "Govorit Moskva" Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius, tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda.

"Tai yra nusikalstama veika. Todėl tiems žmonėms, kurie reklamuoja tokį žaidimą, nedelsiant bus taikoma baudžiamoji atsakomybė", — pabrėžė jis.

Šiuo metu žaidimą gali nusipirkti Rusijos vartotojai.

Tegai:
Rusija, Ukraina
Kelias

Lietuvoje vairuotojai perspėjami apie pablogėjusį matomumą keliuose

(atnaujinta 09:22 2020.05.26)
Taip pat sinoptikai pažadėjo, kad antradienio dieną kai kur pasirodys trumpas lietus, galima perkūnija

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Šiaulių ir Panevėžio apskrityse eismo sąlygas sunkina rūkas, kai kuriose vietose matomumas siekia 250 metrų. Apie tai pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Respublikoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų.

Šiuo metu šalyje be kritulių. Oro temperatūra svyruoja nuo 9 iki 14 laipsnių šilumos.

"Dviratininkams primename, kad pagal KET važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, — tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu", — sakoma pranešime.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną kai kur pasirodys trumpas lietus, galima ir perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, nestiprus. Temperatūra sieks 17–22, Kuršių nerijoje 14–16 laipsnių šilumos.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orų prognozė
Dar šia tema
Meteorologai šią vasarą žada Baltijos šalių gyventojams keletą karščio bangų