Laikraštis, archyvinė nuotrauka

Lietuva užėmė 36 vietą spaudos laisvės reitinge

81
Baltijos šalys užėmė aukščiausias vietas žiniasklaidos laisvės indekse tarp buvusių Sovietų Sąjungos šalių

VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Lietuva užėmė 36 vietą spaudos laisvės reitinge, kurį kasmet sudaro tarptautinės organizacijos "Žurnalistai be sienų" ekspertai.

Iš viso reitinge 180 valstybių. Pirmą vietą šių metų žiniasklaidos laisvės indekse užėmė Norvegija, toliau eina Švedija, trečioje vietoje — Suomija, kuri iki tol šešerius ankstesnius metus pirmavo. Paskutinę indekso vietą užėmė Šiaurės Korėja. Palyginus su praėjusiais metais pablogėjo JAV ir Didžiosios Britanijos pozicija reitinge.

Abi šalys nukrito dviem pozicijomis ir atitinkamai užima 43-ą ir 40-ą vietą. Tai, anot ekspertų, lėmė Donald Trump (Donaldo Trampo) iškilimas į valdžią ir Brexit kompanija.

Atsižvelgiant į buvusias sovietines respublikas, geriausi rodiklai — Balstijos valstybėse: Estija užėmė 12 vietą, o Latvija — 28-ąją.

Kitos buvusios Sovietų Sąjungos respublikos išsidėstė taip: Gruzija (64), Armėnija (79), Moldovos (80), Kirgizija (89), Ukraina (102), Rusija (148), Tadžikistanas (149), Baltarusija (153), Kazachstanas (157), Azerbaidžanas (162), Uzbekistanas (169) ir Turkmėnija (178).

Reitingas sudaromas nuo 2002-ųjų. Jame atsižvelgiama į tokius rodiklius, kaip pliuralizmas, žiniasklaidos nepriklausomybė, žurnalistų saugumas ir laisvė.

81
Tegai:
spaudos laisvė, reitingas, Estija, Lietuva
Dar šia tema
Didžiojoje Britanijoje užblokuotos visos "Russia Today" sąskaitos
Simonian: Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui
Sputnik Lietuva padavė į teismą Baltic News Service
Informacinės agentūros LETA ir BNS nutraukė sutartis su Sputnik
Baltic News Service nutraukė sutartį su Sputnik dėl alternatyvaus požiūrio