Arsenijus Jaceniukas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos VRM: Interpolas atsisakė skelbti Jaceniuko paiešką

18
Interpolas neskelbs buvusio Ukrainos premjero Arsenijaus Jaceniuko, kurį Rusija kaltina nusikaltimais prieš Rusijos karius, paieškos

VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas pareiškė, kad Interpolas atsisakė padėti Rusijai ir neskelbs buvusio Ukrainos ministro pirmininko ir partijos "Liaudies frontas" lyderio Arsenijaus Jaceniuko tarptautinės paieškos, praneša RIA Novosti.

"Su malonumu ir pagarba konstatuoju, kad Interpolas — kaip adekvati ir solidi tarptautinė teisinė organizacija — pagal savo protokolą susipažino su mano pareiškimu ir atsisakė įvykdyti Rusijos absurdišką prašymą", — parašė Avakovas savo Facebook tinklalapyje.

Liūdna katė, archyvinė nuotrauka
© AP Photo / Richard Drew

Šeštadienį Rusijos tardymo komitetas pareiškė, kad turi įrodymų apie Jaceniuko dalyvavimą dviejuose ginkluotuose susidūrimuose, kurie įvyko Grozno miesto Minutkos aikštėje 1994 metų gruodžio 31 dieną ir 1995 metų vasarį, be to, kad jis yra prisidėjęs prie Rusijos kariuomenės karių kankinimų ir sušaudymų 1995 metų sausio 7 dieną Grozno miesto Oktiabrsio rajone.

Komitetas patvirtino, kad Interpolui išsiųsta užklausa dėl buvusio Ukrainos ministro pirmininko, ir pareiškė, kad reikalaus jo patarukimo baudžiamąjai atsakomybei, naudodamas visas teisines galimybes.

Anksčiau Rusija paskelbė Jaceniuko tarptautinę paiešką, o teismas Jesentukuose už akių areštavo jį dėl kaltinimų banditizmu.

Pasak tardymo komiteto vadovo Aleksandro Bastrykino, tyrimo duomenimis, buvęs Ukrainos premjeras buvo baudžiamojo būrio "Argo", o po to "Vikingo" narys ir veikė prieš Rusijos karius Čečėnijoje 1994-1995 metais.

18
Tegai:
tarptautinė paieška, Interpolas, Ukrainos vidaus reikalų ministerija, Arsenijus Jaceniukas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Rusijos URM: tikimės principingo SS veteranų eisenos Rygoje vertinimo
Rusijos URM: Lietuvos valdžią persekioja įkyri rusofobijos idėja
Rusijos URM paaiškino "Iskander" perkėlimą į Kaliningrado sritį