Arsenijus Jaceniukas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos VRM: Interpolas atsisakė skelbti Jaceniuko paiešką

18
Interpolas neskelbs buvusio Ukrainos premjero Arsenijaus Jaceniuko, kurį Rusija kaltina nusikaltimais prieš Rusijos karius, paieškos

VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas pareiškė, kad Interpolas atsisakė padėti Rusijai ir neskelbs buvusio Ukrainos ministro pirmininko ir partijos "Liaudies frontas" lyderio Arsenijaus Jaceniuko tarptautinės paieškos, praneša RIA Novosti.

"Su malonumu ir pagarba konstatuoju, kad Interpolas — kaip adekvati ir solidi tarptautinė teisinė organizacija — pagal savo protokolą susipažino su mano pareiškimu ir atsisakė įvykdyti Rusijos absurdišką prašymą", — parašė Avakovas savo Facebook tinklalapyje.

Liūdna katė, archyvinė nuotrauka
© AP Photo / Richard Drew

Šeštadienį Rusijos tardymo komitetas pareiškė, kad turi įrodymų apie Jaceniuko dalyvavimą dviejuose ginkluotuose susidūrimuose, kurie įvyko Grozno miesto Minutkos aikštėje 1994 metų gruodžio 31 dieną ir 1995 metų vasarį, be to, kad jis yra prisidėjęs prie Rusijos kariuomenės karių kankinimų ir sušaudymų 1995 metų sausio 7 dieną Grozno miesto Oktiabrsio rajone.

Komitetas patvirtino, kad Interpolui išsiųsta užklausa dėl buvusio Ukrainos ministro pirmininko, ir pareiškė, kad reikalaus jo patarukimo baudžiamąjai atsakomybei, naudodamas visas teisines galimybes.

Anksčiau Rusija paskelbė Jaceniuko tarptautinę paiešką, o teismas Jesentukuose už akių areštavo jį dėl kaltinimų banditizmu.

Pasak tardymo komiteto vadovo Aleksandro Bastrykino, tyrimo duomenimis, buvęs Ukrainos premjeras buvo baudžiamojo būrio "Argo", o po to "Vikingo" narys ir veikė prieš Rusijos karius Čečėnijoje 1994-1995 metais.

18
Tegai:
tarptautinė paieška, Interpolas, Ukrainos vidaus reikalų ministerija, Arsenijus Jaceniukas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Rusijos URM: tikimės principingo SS veteranų eisenos Rygoje vertinimo
Rusijos URM: Lietuvos valdžią persekioja įkyri rusofobijos idėja
Rusijos URM paaiškino "Iskander" perkėlimą į Kaliningrado sritį
JAV policija

George'o Floydo šeima nepatenkinta skrodimo rezultatais

(atnaujinta 11:56 2020.05.31)
Pažymima, kad du nauji specialistai Mineapolyje atliks savarankišką skrodimą per kelias dienas. Autopsijos rezultatai bus paskelbti, sakoma pranešime

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Mineapolyje mirusio afroamerikiečio George'o Floydo šeima nėra patenkinta preliminariais skrodimo rezultatais, kuriuos atliko teismo medicinos ekspertai Hennepino grafystėje Minesotoje, sakė šeimos advokatas Benjaminas Crampas, praneša RIA Novosti.

Advokatas teigė, kad, remiantis pirminiais rezultatais, Floydo mirties priežastis nebuvo užspringimas, nepaisant to, kad jo kaklas buvo užspaustas mažiausiai aštuonias minutes, ir, tikriausiai, visumoje dėl to, kad jis buvo sulaikytas, turėjo sveikatos problemų ir, tikriausiai, svaigalų organizme.

"Atsižvelgiant į tai, kad preliminariuose Hennepino apygardos teismo medicinos eksperto ataskaitos rezultatuose nepateikiama išsami informacija apie tyčinio jėgos naudojimo poveikį Floydo kaklui ir jo kančių mastą policijos rankose, šeima nusprendė pasamdyti nepriklausomą teismo medicinos ekspertą autopsijai atlikti", — teigiama pranešime

"Mes nenustebinti, bet labai apstulbinti preliminariais skrodimo rezultatais, kuriuos šiandien pristatė medicinos ekspertas. Tikimės, kad tai neatspindi bandymo sukurti melagingą istoriją apie George'o Floydo mirties priežastis", — teigiama advokato pranešime.

Pažymima, kad du specialistai atliks savarankišką skrodimą, jį atliks Mineapolyje per kelias dienas. Autopsijos rezultatai bus paskelbti, sakoma pranešime.

Po afroamerikiečio George'o Floydo mirties kilo riaušės Mineapolyje ir keliuose kituose miestuose. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policija antrankius uždėjo Floydui, paguldė jį ir vienas iš pareigūnų keliu prispaudė jo kaklą.

Floydas vaizdo įraše kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nerodė jokių gyvybės ženklų. Jis mirė intensyvios terapijos metu. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas neatsakingumu. Mineapolis ir Sent Polas savaitgalį paskelbė komendanto valandą.

Tegai:
rasizmas, mirtis, JAV
Dar šia tema
Trampas nurodė paspartinti afroamerikiečio mirties sulaikymo metu tyrimą
Mineapolio valdžia dėl riaušių prašo Nacionalinės gvardijos paramos
JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas pareiškė, kad atidės G7 iki rugsėjo ir pakvies Rusiją

(atnaujinta 10:51 2020.05.31)
Anksčiau JAV prezidentas Twitter rašė, kad, nepaisant koronaviruso pandemijos, jis nori rengti viršūnių susitikimą visu etatu, "numatytomis datomis"

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad ketina atidėti G7 aukščiausiojo lygio susitikimą iki rugsėjo ir pakviesti į jį keturias šalis, įskaitant Rusiją, praneša RIA Novosti.

"Prezidentas papasakojo keletą naujienų apie G7, kurias jis leido mums naudoti. Jis atidėjo susitikimą iki rugsėjo mėnesio ir planuoja pakviesti Rusiją, Pietų Korėją, Australiją ir Indiją", — teigia žurnalistai.

"Man neatrodo, kad G7 yra pakankamai reprezentuojantis tai, kas vyksta pasaulyje. Tai labai pasenusi šalių grupė", — teigė Donaldas Trampas.

Stalinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Baltųjų rūmų strateginės komunikacijos direktorė Alyssa Fara savo ruožtu teigė, kad išsiplėtusios šalių grupės viršūnių susitikimas leis aptarti su KLR susijusius klausimus.

"Ji sakė, kad (aukščiausiojo lygio susitikimas) suvienys mūsų tradicinius sąjungininkus ir kalbės apie tai, kaip elgtis su Kinijos ateitimi", — sakoma pranešime.

Anksčiau Trampas Twitter rašė, kad, nepaisant koronaviruso pandemijos, jis nori rengti viršūnių susitikimą visu etatu, "numatytomis datomis". Iš pradžių planuota, kad viršūnių susitikimas įvyks birželio 10–12 dienomis. Baltieji rūmai vėliau pripažino, kad viršūnių susitikimas įvyks iki mėnesio pabaigos.

Tegai:
Kinija, JAV, Rusija, G7, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Taikant "Europos gelbėjimo planą" uždirbs Rusija