Vašingtonas, archyvinė nuotrauka

JAV atsisakė idejos taikyti naujas sankcijas Rusijai

35
(atnaujinta 14:03 2017.05.02)
JAV laikinai atsisako taikyti naujas sankcijas Rusijai, tačiau Kongresas žada imtis atsakomųjų priemonių dėl Maskvos "kišimosi" į prezidento rinkimus

VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. JAV Senato atstovai susitarė nerengti įstatymo projekto dėl naujų sankcijų Rusijai, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Politico".

JAV Senato užsienio reikalų Komiteto vadovas Bobas Korkeris interviu "Politico" pareiškė apie Senato sprendimą.

Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Kokerio teigimu, JAV parlamento nariai susitarė imtis atsakomųjų priemonių dėl "Rusijos įtakos Rytų Europoje", kuriose nebus taikomos sankcijos.

Tokiam planui pritarė senatorius-demokratas Bendžaminas Kardinas. Sausį Kardinas pasiūlė paskelbti naujas sankcijas  dėl Maskvos "kišimosi" į Amerikos rinkimus. Be to, 2012 metais Kardinas  parengė "Magnickio sąrašo" įstatymą.

Tačiau Kokeris neatmetė galimybės, kad ateityje senatoriai gali sugrįžti prie sankcijų klausimo. Tuo pat metu jis nepatikslino, kokias priemones Senatas planuoja pritaikyti vietoj sankcijų.

Vasarį senatorių grupė pateikė įstatymo projektą, pagal kurį JAV Kongresas gautų teisę blokuoti JAV prezidento sprendimus dėl sankcijų Rusijai panaikinimo.

Sausį buvęs JAV prezidentas Barakas Obama pratęsė sankcijas dar metams, o Europos Sąjungos narės susitarė išsaugoti sankcijas iki 2017 metų vidurio.

35
Tegai:
sankcijos, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (261)
Dar šia tema
Bloomberg: Europa ketina pratęsti sankcijas Rusijai dar pusmečiui
Europa nepritaria sankcijų Rusijai sušvelninimui
Buvęs EK vadovas ragina nedelsiant atšaukti sankcijas Rusijai
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados