Naujas Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su savo žmona Brigitte, archyvinė nuotrauka

Emmanuelis ir Brigitte Macronai: keli faktai gyvenimo

775
(atnaujinta 13:06 2017.05.09)
Rinkimų kampanija Prancūzijos prezidento rinkimuose baigėsi be siurprizų — nauju valstybės vadovu tapo judėjimo "Pirmyn" Emmanuelis Macronas

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik.  Sekmadienį Prancūzijoje įvyko antrasis prezidento rinkimų turas, kuriame laimėjo judėjimo "Pirmyn" lyderis, buvęs ekonomikos, pramonės ir skaitmeninių technologijų ministras Emmanuelis Macronas: skaičiavimo rezultatais 35 milijonai balsų (98,26%), savo balsus už jį atidavė 20,4 milijono rinkėjų.

Makrono varžovė —  partijos "Nacionalinis frontas" lyderė Marine Le Pen gavo 10,6 milijono balsų (34,18%).

Плакаты кандидатов в президенты Франции Эмманюэль Макрон и Марин Ле Пен
© REUTERS / Benoit Tessier
Kandidatų į Prancūzijos prezidento postą Emmanuelio Makrono ir Marine Le Pen plakatai

Nei dešinysis, nei kairysis

Emmanuelis Macronas gimė 1977 metų gruodžio 21 dieną Amjene. 2004 metais baigė prestižinę Nacionalinę administravimo mokyklą (ENA). 2008 metais pradėjo dirbti investicijų bankininku "Rothschild&Cie" banke, kur po dvejų metų jis tapo vadovaujančiuoju partneriu.

2007 metų spalį Macronas vedė Brigitte Trogneux, 24 metų vyresnę už jį prancūzų kalbos mokytoją.

Atėjus į valdžią Fransua Hollandui 2012 metais, Macronas po dvejų metų tampa ekonomikos ministru socialistų vyriausybėje.

2016 metų balandį Macronas sukuria naują politinį judėjimą "En Marche!" ("Pirmyn"), kurį jis pavadino "nei dešiniuoju, nei į kairiuoju".

Praėjusiuose prezidento rinkimuose Macronas buvo jauniausias iš visų kandidatų. Jis skelbiasi esąs proeuropietis, kuris nori šalyje vykdyti reformas, liberalizuoti ekonomiką ir tuo pačiu metu apsaugoti darbininkų teises.

Macronas pasisako už "atvirą ir ištikimą savo vertybėms" Prancūziją. Jis mano, kad būtina suteikti prieglobstį migrantams bendradarbiaujant su kitomis ES valstybėmis.

Macronas sugebėjo pajusti visuomenės nuotaikas, atmetusias tradicines partijas ir esamą politinę sistemą.

Nestandartinė pora

Dėl pažangių pažiūrų Macronui jau davė pravardę "prancūzų Obama". Drąsių ir prieštaraujančių visuomenės nuomonei sprendimų ir veiksmų Macronas ne tik nesmerkia, bet ir demonstruoja savo pavyzdžiu: jo žmona, vidurinės mokyklos mokytoja Brigitte 24 metų vyresnė už vyrą.

Brigitte Marie-Claude Macron (mergautine pavarde Trogneux) gimė 1953 metų balandžio 13 dieną  Amjene. Iš šešių vaikų Brigitte buvo jauniausia. Brigitte šeima užsiėnė konditerijos gaminių gamyba.

Būdama 21 metų, 1974-ųjų birželio 22 dieną ji ištekėjo už bankininko Andre Louis Ozjer, kuriam pagimdė tris vaikus. Brigitte Ozjer dirbo prancūzų ir lotynų mokytoja religinėje mokykloje Amjene. Būtent ten ji pirmą kartą susitiko Emmanuelį Macroną.

15-metų Macronas lankė literatūros ir teatro pamokas, kur mokytojavo Brigitte. Iš pradžių pora nelaikė savo santykių romantiniais, tačiau palaipsniui mokinys ir mokytoja rado vis daugiau bendrų interesų ir suartėjo.

Kai Macronui buvo 17 metų, tėvai išsiuntė jį mokytis į Paryžių. Prieš išvykimą atkaklus paauglys atėjo pas Brigitte Ozjer ir pažadėjo mokytojai, kad būtinai griš ir ves ją. Taip ir įvyko. 2006 metais Brigitte išsiskyrė su Ozjeru, o 2007 metais ištekėjo už Macrono.

Предвыборная встреча Э. Макрона с избирателями в Париже
© Sputnik / Ирина Калашникова
Brigitte Macron rinkimų kampanijos metu

Pora, kurioje vedybų dieną žmonai buvo jau 54 metai, suprato, kad palikuonių jie jau nesusilauks. Todėl Macronas įvaikino tris žmonos vaikus iš pirmos santuokos, o dabar su džiaugsmu augina mylimosios anūkus.

Tuo metu, kai vyras aktyviai daro politinę karjerą, Brigitte Macron nesiekia valdžios. Ji kaip ir anksčiau dirba mokytoja, tik dabar Paryžiuje.

Tačiau Brigitte yra artimiausia vyro patarėja ir įkvepia Macroną naujiems pasiekimams: su Brigitte Emmanuelis įveikė kelią nuo paprasto valstybės tarnautojo iki pramonės ir skaitmeninių technologijų ministro Fransua Hollando vyriausybėje.

Daugelis prancūzų kritikuoja Brigitte Macron išvaizdą ir gyvenimo būdą. Prancūzų visuomenės akyse ryškus įdegis, blondinė ir aukšti kulniai prieštarauja švelnios rafinuotos Prancūzijos ledi įvaizdžiui. Taip pat žmonės aptarinėja naujo Prancūzijos prezidento žmonos meilę prabangiems papuošalams ir lankymąsį garsių brendų "Christian Dior" ir "Louis Vuitton" salonuose.

Bet tokie Brigitte Macron įpročiai visiškai suprantami. Emmanuelis Macronas buvo bankininku ir labai stengėsi dėl asmeninės karjeros ir šeimos finansinės gerovės. Kodėl gi Brigitte negali rengtis prabangiais drabužiais, jeigu ji gali tai sau leisti? Be to, 64 metų moteris atrodo jaunatviškai, yra liekna ir stilinga.

775
Tegai:
rinkimai, Brigitte Macron, Emmanuelis Macronas, Prancūzija
Dar šia tema
Rinkimų išvakarėse Paryžiuje užpulti policijos pareigūnai
Europiečiai įvardijo dešiniųjų partijų populiarumo priežastis savo šalyse
Ledynas

Ištirpus ledynui archeologai rado unikalių artefaktų

(atnaujinta 20:25 2020.12.01)
Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Norvegijos archeologai atrado senovinių artefaktų kolekciją, rašo "Daily Mail".

Ant kalno šlaito Jutunheimeno nacionaliniame parke ištirpus ledynui rasta beveik 70 strėlių, batų, elnių audinių ir kaulų.

Radiokarboninis datavimas parodė, kad seniausi daiktai datuojami 4100 m. pr. Kr.

Būdamos ledyno šerdyje, kai kurios strėlės išliko beveik nepakitusios. Antgaliai vis dar turi dervos, kuri leido juos pritvirtinti prie medinio koto.

Anksčiau tapo žinoma, kad Nyderlanduose archeologai atrado masinį kapą su 20 žmonių griaučių.

Kapas buvo aptiktas netoli viduramžių Beitšteino pilies, netoli Vianeno miesto. Be to, tarp palaikų nebuvo jokių audinių ar papuošalų pėdsakų.

Tegai:
archeologai, artefaktas
Dar šia tema
Čaplinskas papasakojo, kaip galima įveikti COVID-19 pandemiją per šešias savaites
Mokslininkai išsklaidė populiarų mitą apie klimato atšilimą
NATO simbolis

NATO remia Rusijos ir JAV dialogą dėl START III sutarties

(atnaujinta 20:20 2020.12.01)
START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. NATO sąjungininkų užsienio reikalų ministrai palaikė JAV ir Rusijos dialogą dėl START sutarties, kuri baigsis 2021 metais, Briuselyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas, komentuodamas pirmosios NATO šalių užsienio reikalų ministrų posėdžio dienos rezultatus, praneša RIA Novosti.

"Mes sveikiname JAV ir Rusijos dialogą, kurio tikslas — judėti į priekį. Neturėtume atsidurti situacijoje, kai nėra susitarimo riboti branduolinių užtaisų skaičių. Laikas bėga", — sakė jis.

START III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV, NATO, START-3
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
Rusijos URM viceministras papasakojo apie situaciją aplink START-III
Lavrovas įvertino JAV pareiškimus dėl START-III derybų
Gruodžio 2

Kokia šiandien diena: gruodžio 2-osios šventės

(atnaujinta 20:37 2020.12.01)
Nuo gruodžio 2 dienos iki metų galo lieka 29 dienos, dienos ilgis —  07 val. 38 min. Šią dieną pasaulyje minima Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

Gruodžio 2 yra 336-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 337-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 29 dienos.

2020 metų gruodžio 2 dieną saulė teka 08:19leidžiasi 15:57, dienos ilgis — 07 val. 38 min.

Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

1949 metais Jungtinių tautų Organizacija priėmė konvenciją dėl kovos prieš prekybą žmonėmis ir prieš prostituciją.

Lietuvoje grėsmingai plečiasi nauja organizuoto nusikalstamumo rūšis — prekyba žmonėmis. Dar ne taip seniai VRM ir prokuratūra nelaikė prekybos žmonėmis organizuoto nusikalstamumo dalimi. Ši veika buvo kriminalizuota 1998 metų liepos 2 dieną, o nuo 1998 metų liepos 29 ienos asmenys, pažeidę į Baudžiamąjį kodeksą įtrauktą prekybos žmonėmis punktą, gali būti baudžiami.

Pagal Baudžiamojo kodekso 8 (1) straipsnį prekyba žmonėmis laikoma sunkiu nusikaltimu. 131 (3) straipsnis numato, jog asmens pardavimas ar kitoks perleidimas arba asmens įgijimas turint tikslą jį seksualiai išnaudoti, priversti užsiimti prostitucija arba gauti materialinę ar kitokią asmeninę naudą, taip pat asmens gabenimas prostitucijai į Lietuvą arba už Lietuvos ribų yra baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų. Ta pati veika, padaryta pakartotinai arba nepilnamečio atžvilgiu, arba grupės iš anksto susitarusių asmenų, arba itin pavojingo recidyvisto, baudžiama laisvės atėmimu nuo šešerių iki dvylikos metų.

Ši diena istorijoje

1841 metais gimė bibliografas bei literatūros istorikas Silvestras Baltramaitis. Mirė 1918 metais.

1884 metais gimė Vaclovas Biržiška, bibliografas, kultūros istorikas. Mirė 1956 metais.

1886 metais gimė Pranas Dovydaitis, lietuvių filosofas, 1918 metų vasario 16 dienos Nepriklausomybės akto signataras. Mirė tremtyje 1942 metais.

1924 metais Karaliaučiuje mirė vienas iš žymiausių lietuvių kalbos tyrinėtojų, profesorius Kazimieras Būga. Gimė 1879 metais.

1934 metais mirė Julijonas Lindė-Dobilas, prozininkas, dramaturgas, kritikas. Gimė 1872 metais.

1996 metais legendinė grupė "Foje" oficialiai pranešė apie savo iširimą.

1997 metais prezidentas Algirdas Brazauskas apdovanojo Lietuvos kamerinio orkestro vyriausią dirigentą Saulių Sondeckį Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino I-ojo laipsnio ordinu.

2003 metais Vilniuje pristatytas naujas aktoriaus ir dainininko Kosto Smorigino solinis albumas "Ponai ir ponios", kuris priminė "kimiųjų" Leonard Cohen (Leonard Koeno) ir Joe Cocker (Džo Kokerio) muziką.

2008 metais eidamas 58-uosius metus mirė Kauno miesto savivaldybės tarybos narys (2003–2004 m.), Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės direktorius Juozas Skirmantas Paukštys.

Savo vardadienį šiandien švenčia Aura, Aurelija, Aurė, Aurėja, Milkanta, Milkantas, Minkinta, Milkintas, Milmantas, Milmantė, Paulina, Svirgailas, Svirgailė, Svirganta, Svirgauda, Svirgaudas, Svirgaudė, Svirgeda, Svirgedas, Vėjūnas, Viviana.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai