Nepaprastasis ir įgaliotasis Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas, archyvinė nuotrauka

Udalcovas: mūsų tėvai ir seneliai padovanojo mums daug taikaus gyvenimo metų

48
(atnaujinta 13:26 2017.05.10)
Sveikinime Pergalės dienos proga Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad nepriimtinas bandymas perrašyti istoriją, peržiūrėti Didžiojo Tėvynės karo rezultatus šalyje, kur šiandien gyvena 2 tūkstančiai veteranų

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Pergalės diena yra šventa ir šviesi diena, svarbiausia šventė, kurią šenčia visa tauta ir kiekviena šeima, nepaisant aukų ir praradimų, skausmo ir kančių, pareiškė Nepaprastasis ir įgaliotasis Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas sveikinime Didžiojo Tėvynės karo veteranams ir tėvynaičiams 72-ųjų Pergalės metinių proga.

"Mūsų tėvai ir seneliai padovanojo mums daug taikaus gyvenimo dešimtmečių, galimybę kurti naują ateitį", — pasakė Udalcovas.

Rusijos diplomatas ypatingai pažymėjo veteranų, kurie dabar gyvena Lietuvos Respublikoje, nuopelnus.

"Dabartiniai veteranai, o šiandien Lietuvoje gyvena bemaž 2 tūkstančiai Didžiojo Tėvynės karo dalyvių, tada dar labai jauni kariai, kovojo kartu su visais ir išlaisvino nuo fašistinių "velnių" ne tik visą Europą, bet ir visą žmoniją", — pasakė Udalcovas.

Adolfas Bolotinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Alexander Lipovets

Išlaisvinant Lietuvą žuvo daugiau nei 80 tūkstančių sovietų karių, priminė Nepaprastasis ir įgaliotasis Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje. Šalies teritorijoje yra apie 300 atminties vietų, karių kapų ir memorialų.

"Jų (paminklų — Sputnik) būklei Rusija skiria daug dėmesio", — pareiškė Udalcovas.

Rusijos diplomatas padėkojo valstybinėms struktūroms, vietos valdžiai ir Lietuvos gyventojams, kurie padeda šioje "svarbioje misijoje".

Be to, ambasadorius pareiškė ketinąs "ir toliau ryžtingai priešintis bandymams perrašyti istoriją, pežriūrėti Didžiojo Tėvynės karo rezultatus".

Išreikšdamas padėką veteranams už jų žygdarbį, Udalcovas palinkėjo dvasios stiprybės, laimės ir gerovės.

48
Tegai:
sveikinimas, Pergalės diena, Rusijos ambasada Lietuvoje, Aleksandras Udalcovas, Lietuva
Temos:
Didžiosios Pergalės metinės (27)
Dar šia tema
16-osios Lietuviškosios šaulių divizijos kovos kelias
Lietuvos vardas Didžiosios Pergalės prieš fašizmą istorijoje
Pergalės parado Maskvoje repeticija
Visame pasaulyje Pergalės diena, Lietuvoje — gėjų eitynės
Kur Lietuvoje palaidoti sovietų kareiviai
Amazon įkūrėjas Džefas Bezosas

Įvardyti turtingiausi žmonės pasaulyje

(atnaujinta 08:55 2020.11.28)
"Bloomberg" duomenimis, buvo užfiksuotas didžiausias metinis Elono Masko turto augimas, tai leido "SpaceX" ir "Tesla" užimti antrąją vietą reitingo lentelėje

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kompanijų "SpaceX" ir "Tesla" vadovas Elonas Maskas pakilo į antrąją vietą turtingiausių pasaulio žmonių sąraše, aplenkęs "Microsoft" įkūrėją Bilą Geitsą, rodo Bloomberg Billionaires Index (BBI) duomenys, kuriuos apskaičiuoja agentūra "Bloomberg".

Džefas Bezosas ir jo žmona McKenzie Scott
© AP Photo / Evan Agostini

Masko turtas išaugo iki 127,9 milijardo dolerių, per metus jis padidėjo 100,3 milijardo dolerių  — tai didžiausias metinis augimas, kurį užfiksavo BBI.

Bilas Geitsas liko trečioje vietoje, jo kapitalas vertinamas 127,7 milijardo dolerių.

BBI reitinge pirmoje vietoje išlieka "Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas, jo turtas siekia apie 182 milijardus dolerių.

Tarp penkių turtingiausių žmonių pasaulyje taip pat yra "Louis Vuitton Moët Hennessy" prezidentas Bernardas Arno ir "Facebook" įkūrėjas Markas Cukerbergas, užėmęs penktąją vietą.

Amerikos įmonė "Tesla Motors" buvo įkurta 2003 metais kaip elektromobilių ir su jais susijusių technologijų kūrėja bei gamintoja. Be elektromobilių, įmonė pagal savo technologijas gamina akumuliatorius ir elektrinius variklius ir parduoda juos kitoms automobilių įmonėms, pavyzdžiui bendrovėms "Toyota" ir "Daimler".

Tegai:
Elonas Maskas, Jeffas Bezosas
Dar šia tema
Elonas Maskas neteko vietos turtingiausių pasaulio žmonių penketuke
Elonas Maskas parodė "biskvitinius" akumuliatorius elektromobiliams
Nufilmuotas "Tesla" sprogimo ant Maskvos žiedinio automobilių kelio momentas
Dronas-kamikadzė ZALA Lancet

"Kalašnikov" kuria naujus dronus-kamikadzes

(atnaujinta 15:11 2020.11.27)
Kompanija papasakojo, jog gamina seriją smogiamųjų bepiločių kompleksų, kurie pagal savo taktines ir technines savybes yra geresni nei užsienio konkurentai

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Koncerno "Kalašnikov" (kuris yra "Rostech" dalis) dukterinė įmonė "Zala Aero Group" dirba kuriant naujus bepiločius orlaivius, tame tarpe dronus-kamikadzes, interviu RIA Novosti pasakė valstybinės korporacijos "Rostech" ginkluotės komplekso pramonės direktorius Bekchanas Ozdojevas.

"Kompanija "ZALA AERO GROUP", priklausanti "Kalašnikov" grupei, gamina seriją smogiamųjų bepiločių kompleksų, tarp kurių "KUB", "Lancet-1" ir "Lancet-3". Visi jie yra geresni nei užsienio konkurentai pagal savo taktines ir technines savybes. Tačiau mes ties tuo nesustojame ir nuolat dirbame kurdami naujus bepiločius, tame tarpe dronus kamikadzes", — pasakė jis.

Anksčiau parodoje "IDEX-2019" Abu Dabyje "Kalašnikov" pristatė droną-kamikadzę "Kub". Vėliau įmonė sukūrė "Lancet" — pirmąjį Rusijoje patruliuojantį droną-kamikadzę.

Kaip pareiškė "Rostech" generalinis direktorius Sergejus Čemezovas, naujajame išmaniajame komplekse "ZALA Lancet" yra žvalgybos, ryšių, navigacijos ir didelio tikslumo smogiamasis elementas.

Tegai:
Rusija, bepilotis orlaivis, dronas, Koncernas "Kalašnikov"
Dar šia tema
Koncernas "Kalašnikovas" palygino "AK-12" ir amerikiečių M4
"Kalašnikov" parodė naujo elektrinio motociklo prototipą — video
"Kalašnikov" parodė universalų nepilotuojamą konvertoplaną — video
"Kalašnikov" sukūrė naują automatą AK-19 — video
Kelias

Vykdant ypatingos valstybinės svarbos projektus bus apsaugoti teisėti savininkų interesai

(atnaujinta 09:58 2020.11.28)
Pasak ministro, vienas svarbiausių įstatymų pakeitimų tikslų — užtikrinti, kad faktiškai asmenų gaunamos kompensacijos už prarastą turtą nebūtų sumažinamos per mokestines prievoles

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Vyriausybė pritarė teisės aktų pakeitimams, kuriais siekiama apsaugoti teisėtus asmenų interesus, kai jų turima žemė ar kitas turtas yra paimami visuomenės poreikiams, įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus, praneša Susisiekimo ministerija.

"Įstatymų pakeitimai leis teisiniais būdais apsaugoti teisėtus savininkų interesus ir tinkamai atlyginti už visuomenės poreikiams išperkamą turtą. Tai svarbu ne tik savininkams, bet ir valstybei, nes leis išvengti daugelio praktinių problemų, kylančių įgyvendinant tokius projektus kaip "Rail Baltica" ar "Via Baltica". Tiek valstybės, tiek tarptautiniu mastu svarbius projektus bus galima įgyvendinti greičiau ir efektyviau", — sakė laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas Jaroslavas Narkevičius.

Pasak ministro, vienas svarbiausių įstatymų pakeitimų tikslų — užtikrinti, kad faktiškai asmenų gaunamos kompensacijos už prarastą turtą nebūtų sumažinamos per mokestines prievoles.

Siekiama įtvirtinti, kad atlyginimas už visuomenės poreikiams paimamą žemę ar kitą turtą, kai valstybė įgyvendina ypatingos valstybinės svarbos projektus, nebūtų apmokestinamas gyventojų pajamų ar pelno mokesčiu.

Be to, numatoma galimybė žemės savininko pageidavimu visuomenės poreikiams paimti daugiau žemės, nei reikia ypatingos valstybinės svarbos projektui įgyvendinti, jeigu tenkinamos įstatyme nustatytos sąlygos, t. y. kai po žemės paėmimo apribojama galimybė likusį itin mažą sklypą panaudoti pagal buvusią paskirtį. Projektų įgyvendinimo patirtis rodo, kad tai ypač aktualu namų valdos sklypų atveju, kai po žemės paėmimo likusiame sklype savininkas negali pasistatyti gyvenamojo namo.

Minėtais įstatymų pakeitimais taip pat siekiama efektyvinti ypatingos valstybinės svarbos projektų įgyvendinimo procesą ir tam tikras procedūras atlikti, kiek įmanoma, lygiagrečiai, tuo pačiu metu. Taip suderinus žemės paėmimo visuomenės poreikiams, projektavimo, statybinių tyrimų procesus, būtų galima taupyti apie 1,5–2 metus laiko ir greičiau įgyvendinti projektus.

Įstatymų pakeitimais siekiama patobulinti ir asmenų informavimo procesą, numatant elektroninių ryšių priemonių naudojimą. Tai ypatingai aktualu atliekant įvairias procedūras šiuo pandemijos laikotarpiu, kuomet būtina užtikrinti saugos priemonių laikymąsi dėl COVID-19. Taip pat norima išspręsti kitas, mažesnes praktines problemas, nuo kurių taip pat priklauso projektų įgyvendinimo kokybė ir terminai.

Tegai:
Jaroslavas Narkevičius, Susisiekimo ministerija