Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka

Simonian: Ukrainai beliko uždrausti japoniškus diktofonus ir vaizdo kameras

47
(atnaujinta 09:18 2017.05.17)
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka patvirtino Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimą dėl atnaujinto sankcijų sąrašo prieš Rusijos fizinius ir juridinius asmenis, taip pat šiuo sprendimu pratęsiamas sankcijų galiojimo laikotarpis

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka antradienį patvirtino Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimą dėl sankcijų prieš Rusiją išplėtimo ir pratęsimo; į atnaujintą sąrašą pateko 1228 fiziniai ir 468 juridiniai asmenys.

Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Пятаков

Sankcijos trijų metų laikotarpiui paskelbtos ir Rusijos žiniasklaidai, tarp jų Tarptautinė informacinė agentūra "Rossija segodnia", televizijos kanalai "REN-TV", "Zvezda", TVC ir kiti, o taip pat keli onlain serviriai: Yandex, Odnoklassniki, Vkontakte, Mail.ru ir kiti.

Sankcijos numato laikinąjį asmens teisės naudotis ir disponuoti savo turtu apribojimą; ekonominių ir finansinių įsipareigojimų vykdymą ir kita.

Simonian apie sankcijas

Vyriausioji Tarptautinės naujienų agentūros "Rossija segodnia" redaktorė Margarita Simonian, ironiškai komentuodama Kijevo sankcijas, pasiūlė taip pat uždrausti naudotis japoniškais diktofonais ir vaizdo kameromis, nes jais aktyviai naudojasi Rusijos žinisklaidos atstovai.

"Kijevas jau taikė sankcijas atskiriems Rusijos ir užsienio žurnalistams, dabar jos taikomos agentūroms ir televizijos kanalams. Beliko įvesti sankcijas  japoniškiems diktofonams ir vaizdo kameroms, kuriais aktyviai naudojasi Rusijos žiniasklaidos", — sakė ji RIA Novosti.

Simonian taip pat pakomentavo Ukrainos sankcijas, įvestas asmeniškai prieš ją.

"Ukraina vėl įvedė prieš mane sankcijas. Baisu. Teks vietoj Žmerinkos vasarą važioti į Krymą" — parašė ji savo Twitter paskyroje.

Cenzūra dėl politinių motyvų

Rusijos užsienio reikalų ministerija perspėjo rusus užsienyje apie Ukrainos sprendimą blokuoti internetinius portalus.

Rusijos URM oficiali atstovė spaudai Marija Zacharova pareiškė, kad Maskva laiko Ukrainos sankcijas cenzūros pasireiškimu dėl politinių motyvų.

"Kijevo režimas naudoja visus įmanomus metodus, siekdamas paveikti savo piliečius: nuo muzikos ir literatūros uždraudimo iki karinės agresijos prieš savo tautą", — sakė Zacharova "Kommerasant FM".

"Europa ir JAV tyli", — pridūrė ji.

Yra abejonių dėl visiško blokavimo

Ukrainos valdžia vargu, ar sugebės pilnai užblokuoti prieigą prie populiarių Rusijos internetinių portalų savo šalies teritorijoje, mano Rusijos interneto ombudsmenas Dmitrijus Mariničevas.

Vašingtonas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Šiai nuomonei pritaria Ukrainos interneto asociacijos pirmininkas Aleksandras Fedienko. Anot jo, Ukrainos interneto tiekėjai techniškai nesugebės užblokuoti rusiškų tinklalapių, kuriems paskelbtos sankcijos.

Jis pažymėjo, kad artimiausiu metu Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimo realizavimas neįmanomas, procedūra "reikalauja didelių investicijų, laiko, siekiant pertvarkyti prieigą prie interneto".

Savo ruožtu, vienas Ukrainos interneto tiekėjų, bendrasavininkas Vladimiras Sidorenka priminė, kad Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimas dėl Rusijos socialinių tinklų blokavimo galima laisvai apeiti  vpn-serverių, proxy-serverių ir kitų techninių galimybių pagalba.

47
Tegai:
žiniasklaida, sankcijos, Margarita Simonian, Ukraina, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (248)
Dar šia tema
Prancūzijos URM: G7 nepriėmė sprendimo dėl sankcijų Rusijai
Europa nepritaria sankcijų Rusijai sušvelninimui
Žiniasklaida: JAV gali sumažinti kitų šalių finansavimą, Ukrainos — 70%
Europos transliuotojų sąjunga pasmerkė Ukrainą dėl Samoilovos neįleidimo