Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka

Simonian: Ukrainai beliko uždrausti japoniškus diktofonus ir vaizdo kameras

48
(atnaujinta 09:18 2017.05.17)
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka patvirtino Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimą dėl atnaujinto sankcijų sąrašo prieš Rusijos fizinius ir juridinius asmenis, taip pat šiuo sprendimu pratęsiamas sankcijų galiojimo laikotarpis

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka antradienį patvirtino Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimą dėl sankcijų prieš Rusiją išplėtimo ir pratęsimo; į atnaujintą sąrašą pateko 1228 fiziniai ir 468 juridiniai asmenys.

Margarita Simonian, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Пятаков

Sankcijos trijų metų laikotarpiui paskelbtos ir Rusijos žiniasklaidai, tarp jų Tarptautinė informacinė agentūra "Rossija segodnia", televizijos kanalai "REN-TV", "Zvezda", TVC ir kiti, o taip pat keli onlain serviriai: Yandex, Odnoklassniki, Vkontakte, Mail.ru ir kiti.

Sankcijos numato laikinąjį asmens teisės naudotis ir disponuoti savo turtu apribojimą; ekonominių ir finansinių įsipareigojimų vykdymą ir kita.

Simonian apie sankcijas

Vyriausioji Tarptautinės naujienų agentūros "Rossija segodnia" redaktorė Margarita Simonian, ironiškai komentuodama Kijevo sankcijas, pasiūlė taip pat uždrausti naudotis japoniškais diktofonais ir vaizdo kameromis, nes jais aktyviai naudojasi Rusijos žinisklaidos atstovai.

"Kijevas jau taikė sankcijas atskiriems Rusijos ir užsienio žurnalistams, dabar jos taikomos agentūroms ir televizijos kanalams. Beliko įvesti sankcijas  japoniškiems diktofonams ir vaizdo kameroms, kuriais aktyviai naudojasi Rusijos žiniasklaidos", — sakė ji RIA Novosti.

Simonian taip pat pakomentavo Ukrainos sankcijas, įvestas asmeniškai prieš ją.

"Ukraina vėl įvedė prieš mane sankcijas. Baisu. Teks vietoj Žmerinkos vasarą važioti į Krymą" — parašė ji savo Twitter paskyroje.

Cenzūra dėl politinių motyvų

Rusijos užsienio reikalų ministerija perspėjo rusus užsienyje apie Ukrainos sprendimą blokuoti internetinius portalus.

Rusijos URM oficiali atstovė spaudai Marija Zacharova pareiškė, kad Maskva laiko Ukrainos sankcijas cenzūros pasireiškimu dėl politinių motyvų.

"Kijevo režimas naudoja visus įmanomus metodus, siekdamas paveikti savo piliečius: nuo muzikos ir literatūros uždraudimo iki karinės agresijos prieš savo tautą", — sakė Zacharova "Kommerasant FM".

"Europa ir JAV tyli", — pridūrė ji.

Yra abejonių dėl visiško blokavimo

Ukrainos valdžia vargu, ar sugebės pilnai užblokuoti prieigą prie populiarių Rusijos internetinių portalų savo šalies teritorijoje, mano Rusijos interneto ombudsmenas Dmitrijus Mariničevas.

Vašingtonas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Šiai nuomonei pritaria Ukrainos interneto asociacijos pirmininkas Aleksandras Fedienko. Anot jo, Ukrainos interneto tiekėjai techniškai nesugebės užblokuoti rusiškų tinklalapių, kuriems paskelbtos sankcijos.

Jis pažymėjo, kad artimiausiu metu Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimo realizavimas neįmanomas, procedūra "reikalauja didelių investicijų, laiko, siekiant pertvarkyti prieigą prie interneto".

Savo ruožtu, vienas Ukrainos interneto tiekėjų, bendrasavininkas Vladimiras Sidorenka priminė, kad Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimas dėl Rusijos socialinių tinklų blokavimo galima laisvai apeiti  vpn-serverių, proxy-serverių ir kitų techninių galimybių pagalba.

48
Tegai:
žiniasklaida, sankcijos, Margarita Simonian, Ukraina, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (261)
Dar šia tema
Prancūzijos URM: G7 nepriėmė sprendimo dėl sankcijų Rusijai
Europa nepritaria sankcijų Rusijai sušvelninimui
Žiniasklaida: JAV gali sumažinti kitų šalių finansavimą, Ukrainos — 70%
Europos transliuotojų sąjunga pasmerkė Ukrainą dėl Samoilovos neįleidimo
Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: JAV "karas" prieš "Nord Stream-2" gali sukelti skandalą

(atnaujinta 15:56 2020.06.04)
Dujotiekis bus pradėtas eksploatuoti, nepaisant visų kliūčių, kurias sukelia Vašingtonas, pagrindinis klausimas — kada tai įvyks, mano ekspertas Jurijus Rykovas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Norint panaudoti "Akademik Čerskij" laivą tam, kad užbaigtų dujotiekio tiesimą, reikia papildomo apdirbimo. Tam Rusija turi Vakarų partnerių leidimą, tačiau tokie darbai reikalauja laiko, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos energetikos ir finansų instituto Energetikos skyriaus vedėjas Jurijus Rykovas.

"Įvairioms sankcijos yra apeinamieji manevrai. Bet čia labai platus užmojis. <...> Manau, kad jis bus pradėtas eksploatuoti, tik klausimas kada. Visiems šiems dalykams reikia laiko išspręsti. Tada tai gali būti padaryta. nėra jokio draudimo dirbti teritoriniuose vandenyse. Tada niekas nepadės, bet aš manau, kad iki to neprieis, tai būtų didelis tarptautinis skandalas", — pažymėjo ekspertas.

JAV ketina išplėsti sankcijas prieš "Nord Stream-2" projektą, praneša "Bloomberg", remdamasis plano projektu.

Įstatymo projekte numatyta, kad anksčiau įvestos ribojamosios priemonės bus taikomos visiems, kas prisideda prie vamzdžių klojimo ir draudimo darbų.

Tegai:
sankcijos, Nord Stream-2, JAV
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Rusijos ambasadorius Austrijoje pakomentavo "Nord Stream-2" situaciją
"Nord Stream-2" likimas bus nuspręstas kitą savaitę
Deputatas pavadino galimas sankcijas prieš "Nord Stream-2" šantažu
Megan Markl

Megan Markl nutraukė tylą ir prabilo apie afroamerikiečio nužudymą

(atnaujinta 15:58 2020.06.04)
Maištaujanti hercogienė pasigailėjo, kad ilgą laiką buvo šešėlyje ir nekomentavo tragedijos, sukėlusios pasipiktinimus visoje Amerikoje

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl nutraukė tylą ir pakomentavo afroamerikiečio Džordžo Floido, žuvusio dėl policininko kaltės, tragediją: atvira išpažintis buvo paskelbta Internete.

Markl, kuri savo tėvyne laiko Los Andželą, išprovokavo kritikos bangą tinkle dėl to, kad ji neišsakė savo asmeninės pozicijos apie tragišką afroamerikiečio mirtį Mineapolio mieste. Šį kartą hercogienė nusprendė pasitraukti iš šešėlio ir atsakyti visiems nepatenkintiems.

Megan Markl įrašė vaizdo pranešimą, kuriame ji atgailavo dėl savo tylos ir prabilo apie juodaodžio žmogaus nužudymą, kuris sukėlė masinį protestą JAV.

Hercogienė pareiškė, jog iš jos pusės buvo nekrektiška laukti daugiau nei savaitę, kad išreikštų savo požiūrį. Vaizdo pranešime, skirtame jos mokyklos absolventams, Markl išvardijo visų afroamerikiečių, kurie tragiškai mirė dėl policijos kaltės, vardus ir pažymėjo, kad jų gyvenimas turėjo reikšmę.

"Nebuvo įsitikinimo tuo, ką aš norėjau pasakyti. Norėjau išsakyti teisingą mintį, todėl nervinausi ir jaudinausi, kad manęs nesupras. Dabar suprantu, kad blogiausiu sprendimu tapo mano tylėjimas", — pažymėjo buvusi aktorė.

Ji taip pat pridūrė, kad dabartiniai įvykiai JAV yra "destruktyvaus" pobūdžio.

Anksčiau buvo pranešta, kad dėl masinių protestų JAV gydytojai perspėjo apie antrąją COVID-19 bangą, o prezidentas Donaldas Trampas pradėjo prarasti reitingus.

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
JAV, karališkoji šeima, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
JT generalinis sekretorius ragina protestuotojus JAV taikiai išreikšti savo pasipiktinimą
JT nerimauja dėl to, kad protestuotojai lyginami su teroristais JAV
Ši šalis nėra tokia visagalė. Ką parodė protestai JAV
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais