Socialinis tinklas, archyvinė nuotrauka

"Baisus smūgis laisvei": apie rusiškų svetainių blokavimą Ukrainoje

43
Tarptautinė organizacija "Human Rights Watch" pareiškė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka turi nedelsdamas atšaukti rusiškų interneto svetainių draudimą, nes tai yra smūgis žodžio laisvei šalyje

VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik, Georgijus Voronovas. Tarptautinė žmogaus teisių organizacija "Human Rights Watch" pareiškė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka turi nedelsdamas atšaukti rusiškų socialinių tinklų Vkontakte, Odnoklassniki, o taip pat RBK ir Yandex draudimą, nes tai yra smūgis žodžio laisvei šalyje, pranešama organizacijos tinklalapyje.

"Tai dar vienas pavizdys, kaip prezidentas Porošenka neteisėtai bando kontroliuoti viešąjį diskursą Ukrainoje. Porošenka gali bandyti pateisinti šį žingsnį. Tačiau tai ciniškas išpuolis prieš milijonų ukrainiečių teisę gauti informaciją, prieš jų asmeninį ir profesinį gyvenimą", — sakė oficiali organizacijos atstovė Tanya Cooper (Tanya Kuper).

Pasak jos, Europos Sąjunga ir tarptautiniai Ukrainos partneriai "turi paraginti Ukrainą" atšaukti šį sprendimą.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka antradienį patvirtino Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimą dėl sankcijų prieš Rusiją išplėtimo ir pratęsimo. Sankcijos trejų metų laikotarpiui paskelbtos ir Rusijos žiniasklaidai, tarp jų Tarptautinei informacinei agentūrai "Rossija segodnia", televizijos kanalams "REN-TV", "Zvezda", TVC ir kt., o taip pat keliems interneto tinklalapiams: Yandex, Odnoklassniki, Vkontakte, Mail.ru ir kt.

Vieno mlrd vertės blokavimas

Ukrainoje įvardinta rusiškų svetainių blokavimo kaina. Ukrainos interneto asociacijos pirmininkas Aleksandras Fedienko pareiškė, kad visiškas blokavimas užtruks apie dvejus metus, ir tam prireiks milijardo dolerių.

"Jei kalbėtume apie dabartinį prezidento įsaką, jį reikia vykdyti, kai įsigalios. Jei apie tolimesnius veiksmus, reikia metų, dvejų ar daugiau ir apie milijardo dolerių", — pasakė Fedienko, pridurdamas, kad blokavimą vis vien galima apeiti.

Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Rusija laukia Vakarų reakcijos

Rusijos užsienio reikalų ministerija, komentuodama naująsias krainos sankcijas, pareiškė, kad Kijevas, baimindamasis menkiausių kitokio požiūrio požymių, nepaprastai greitai juda link autoritarinės valstybės statybos, kurioje žodžio laisvei taikomi griežti apribojimai.

"Bus įdomu stebėti mūsų Vakarų partnerių, nuolat susirūpinusių demokratijos ir informacijos saugumo problemomis, reakciją į tokį atvirą ir begėdišką tarptautinių normų ir įsipareigojimų Kijevui pažeidimą", — pabrėžė Rusijos URM.

Tuo tarpu Ukrainos gyventojai į žinią apie rusiškų interneto svetainių blokavimą reagavo neigiamai ir net pagrasino valdžiai "trečiuoju maidanu". O rusų interneto kompanijos jau išleido inctrukcijas, kaip apeiti blokavimą.

43
Tegai:
socialiniai tinklai, sankcijos, Ukraina
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (254)
Dar šia tema
Simonian: Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui
JAV atsisakė idejos taikyti naujas sankcijas Rusijai
Prancūzijos URM: G7 nepriėmė sprendimo dėl sankcijų Rusijai
Vengrijos ministras: sankcijos Maskvai yra neefektyvios
Bloomberg: Europa ketina pratęsti sankcijas Rusijai dar pusmečiui