Džulianas Asandžas, archyvinė nuotrauka

Švedijos prokurorė nutraukė Asandžo bylą dėl išprievartavimo

35
(atnaujinta 17:27 2017.05.19)
Švedijos prokurorė Marianne Ny pareiškė, kad Wikileaks įkūrėjui Džulianui Asandžui panaikinti visi kaltinimai, jis gali palikti Ekvadoro ambasadą Londone, kurioje gyveno pastaruosius penkerius metus

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Nutrauktas tyrimas Wikileaks portalo įkūrėjo Julian Assange (Džuliano Asandžo) byloje, kurioje jis įtariamas išžaginimu Švedijoje 2010 metais, praneša RIA Novosti su nuoroda į Švedijos prokuratūrą.

Laisvas, bet su išlyga

Prokurorė Marianne Ny šiandien nusprendė nutraukti preliminarų tyrimą dėl įtariamo prievartavimo, sakoma pranešime spaudai.

Švedijos prokuratūra taip pat pareiškė, kad tyrimas Asandžo byloje gali būti atnaujintas, jei jis pasirodys šalyje iki 2020 metų, kol pasibaigs nusikaltimo, kuriuo jis yra įtariamas, senaties terminas.

"Tyrimas gali būti atnaujintas, jei Džulianas Asandžas pasirodys Švedijoje iki 2020 metų, kai baigiasi nusikaltimo, kuriuo jis yra įtariamas, senaties terminas", — sakė prokurorė Ny.

Be to, prokurorė pareiškė, kad JAV valdžia nedarė "jokio spaudimo" Švedijos prokuratūrai WikiLeaks įkūrėjo Džuliano Asandžo bylos dėl išžaginimo tyrimo metu.

Buvęs įtariamasis patenkintas

Asandžas gali palikti Ekvadoro ambasadą Londone bet kuriuo metu, sakė jo advokatas Peras Samuelssonas.

Pats Asandžas Twitter paskyroje pasidalijo nuotrauka, kurioje jis yra patenkintas gavęs pranešimą, kad Švedijos prokuratūra nutraukė tyrimą jo atžvilgiu.

​Londono policija akylai stebi

Tuo tarpu Londono policija grasina suimti WikiLeaks portalo įkūrėją, jei jis paliks Ekvadoro ambasadą, sakoma teisėsaugininkų pareiškime, nes Vestminsterio magistratų teismas išdavė Asandžo arešto orderį po to, kai jis 2012 metų birželio 29 dieną atsisakė pasiduoti teismui.

Samuelssonas, savo ruožtu, pareiškė, kad Londono policijos perspėjimas dėl Asandžo suėmimo, jei tas paliks Ekvadoro ambasadą, ​​jau neturi nieko bendro su Švedija.

Septynerių metų tyrimas

Švedijoje 2010 metų vasarą Asandžo atžvilgiu buvo pradėtas tyrimas pagal dviejų moterų pareiškimą, kuriame jis kaltinamas seksualiniu priekabiavimu apsilankymo Stokholme metu.

Įtariamasis 2010 metų gruodžio 7 dieną buvo suimtas Londone Švedijos teisėsaugos institucijų prašymu.  Švedijos teisėsaugininkai reikalavo Asandžo ekstradicijos, tačiau po kelių dienų jis buvo paleistas už užstatą.

Įtariamasis nuo 2012 metų slaptosi Ekvadoro ambasadoje Londone — tada jis baimindamasis, kad dėl šios bylos jis galiausiai bus išduotas Jungtinėms Valstijoms, kur bus teisiamas dėl šimtų tūkstančių JAV kariuomenės paslapčių ir slaptų diplomatinių dokumentų nutekinimo, jis paprašė Ekvadoro valdžios suteikti jam politinį prieglobstį.

35
Tegai:
Wikileaks, Marianne Ny, Džulianas Asandžas, Londonas, Švedija
Dar šia tema
CŽV paneigė "WikiLeaks" paskelbtų dokumentų autentiškumą
Ir katinams įdomu, ką dar demaskuos Asandžas
Barselona

Barselona taps Europos miškų sostine 2022 metais

(atnaujinta 09:02 2020.10.30)
Pagrindinis Europos miškų sostinės tikslas yra atkreipti gyventojų ir specialistų dėmesį į miškų ir biologinės įvairovės išsaugojimo klausimus

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. 2022 metais Barselona taps Europos miškų sostine, dabar šį titulą turi Vokietijos miestas Bona, praneša "EuroPulse".

Titulą Europos miškų institutas (EFI) skiria nuo 2014 metais. Bėgant metams, jį turėjo Bilbao, Viena, Oslas, 2015 metais — Sankt Peterburgas, o kitais metais jis bus skirtas Prahai.

Dėl šio titulo su Barselona varžėsi Madridas, Sorija (Ispanija) ir Novi Sadas (Serbija).

Pagrindinis Europos miškų sostinės tikslas yra atkreipti gyventojų ir specialistų dėmesį į miškų ir biologinės įvairovės išsaugojimo klausimus.

Tegai:
miškas, Barselona
Dar šia tema
Mokslininkai išsiaiškino, kokie dumbliai galėjo sukelti taršą Kamčiatkoje
Lietuvos bankas pranešė, kad karantino metu išaugo elektroninių mokėjimų svarba
Karalienė Elžbieta II ir karališkoji šeima

Britai įvertino princo Hario ir Megan Markl įtaką karališkajai šeimai

(atnaujinta 17:58 2020.10.30)
Po to, kai pora paskelbė atsisakanti karališkųjų titulų ir norinti tapti finansiškai nepriklausoma, maištingųjų hercogų reitingai smarkiai krito

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Koronaviruso pandemijos metu Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II reitingai augo, tuo tarpu Sasekso hercogų princo Hario ir jo žmonos Megan Markl — smuko. Apie tai liudija apklausos duomenys, kurių rezultatus cituoja "Daily Mail".

Be to, krito Jorko hercogo princo Endriu populiarumas, nors jis atsisakė viešųjų pareigų.

Edinburgo hercogo princo Filipo reitingai augo — nuo kovo mėnesio jo populiarumas išaugo trimis punktais, iki 28 punktų.

Visuomenė mano, kad Kembridžo hercogų Viljamo ir Keitės Midlton įtaka karališkajai šeimai per ateinantį dešimtmetį persvers Hario ir Megan, taip pat Velso princo Čarlzo ir Kornvalio hercogienės Kamilos įtaką.

Apie 68 procentai apklaustųjų mano, kad Viljamas ir Keitė turės didžiausią įtaką karališkajai šeimai per ateinančius dešimt metų. Tuo tarpu 12 procentų balsavo už Čarlzą ir Kamilą, septyni procentai — už Harį ir Megan.

Remiantis apklausa, per pastaruosius 12 mėnesių palanki visuomenės nuomonė apie Sasekso hercogus sumažėjo, kai jie sausio pradžioje paskelbė atsisakantys karališkųjų titulų ir norintys tapti finansiškai nepriklausomi. Hario reputacija nukrito nuo 71 iki 55 proc., o Megan — nuo 55 iki 38 proc.

Paklausus visuomenės, ar jos požiūris į karalienę yra teigiamas, 83 proc. atsakė "taip" (kovą šis rodiklis siekė 79 proc.). 80 procentų britų teigiamai įvertino Viljamą, 76 procentai — Keitę.

Teigiamas Čarlzo įvertinimas siekė 59 proc., o Kamilos nežymiai padidėjo — iki 44 proc.

Sausio mėnesį Sasekso hercogai oficialiai paskelbė, kad nori "subalansuoti" savo laiką tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Amerikos, todėl atsisako vyresniųjų karališkosios šeimos pareigų ir planuoja tapti finansiškai nepriklausomi.

Elžbieta II sutiko su sandoriu, tačiau pagal susitarimą Haris ir Megan nebeturės titulų "Jo karališkoji aukštybė" ir "Jos karališkoji aukštybė". Princas taip pat prarado karinius laipsnius. Be to, jie turės sumokėti Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams 2,4 mln. svarų (daugiau nei 2,8 mln. eurų), kad kompensuotų Frogmoro kotedžo įrengimo išlaidas, ir kasmet mokėti už jo nuomą.

Tegai:
Princas Haris, Megan Markle, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Apklausa: beveik pusė britų nori, kad Haris ir Megan netektų titulo
Pastebima, kad Megan Markl "pernelyg pasitiki savimi"
Elžbieta II svajojo išsiųsti Megan Markl į Afriką