Arnoldas Švarcenegeris, archyvinė nuotrauka

"I'll be back" atspėkite, kas filmuosis šeštajame "Terminatoriuje"

36
Savo 70-mečio išvakarėse Arnold Schwarzenegger (Arnoldas Švarcenegeris) ketina nusifilmuoti šeštoje "Terminatoriaus" dalyje

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Aktorius ir buvęs Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Švarcenegeris patvirtino, kad jis filmuosis šeštoje "Terminatoriaus" dalyje, rašo laikraštis "Mirror".

Pasak leidinio, 69 metų Švarcenegeris susitiko su režisieriumi James Cameron (Džeimsu Kameronu) ir aptarė populiarių filmų serijos tęsinį.

"Filmas grįžta (į ekranus — Sputnik) ir aš filmuosiuos jame. Kameronas turi gerų idėjų, kaip pratęsti franšizę", — sakė Švarcenegeris, kalbėdamas Kanų kino festivalyje.

Austrijos kilmės aktorius išgarsėjo fraze "I'll be back" ("Aš sugrįšiu"). Pirmą kartą jis ištarė ją filme "Terminatorius" (1984).

Paskutinis šios serijos filmas buvo išleistas 2015 metais.

36
Tegai:
aktorius, kinas, Terminatorius, Arnoldas Švarcenegeris, JAV
Dar šia tema
Lietuviškas kinas: 2016-jųjų pasiekimai ir ateities planai
Filmas "Nuo Lietuvos nepabėgsi" laukia žiūrovų internete
Seimo narė Rusijos filme "Vikingas" įžvelgė propagandą
"Vikingo" režisierius: nesuprantu, apie kokią žalą kalbama
Lietuvos kino teatruose nebus rodomas rusų filmas "Gynėjai"
Johnson & Johnson vakcina

Lenkija nori išpirkti Danijos "J&J" vakcinas

(atnaujinta 16:57 2021.05.05)
Šiuo metu Lenkijoje naudojamos keturių gamintojų vakcinos — "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson"

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Lenkija nori išpirkti "Johnson & Johnson" vakcinas iš Danijos, Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis rašė Danijos premjerei Mette Frederiksen, pranešė "Polsat" televizijos kanalas.

Anksčiau Danija dėl galimų trombozės atvejų atsisakė naudoti "Johnson & Johnson" ir "AstraZeneca" vakcinas.

"Lenkai teigiamai vertina vakcinavimą, ir vis daugiau mano tautiečių naudojasi vakcinų suteikiama apsauga. Pastarosiomis dienomis gavau informacijos, kad Danija nusprendė atsisakyti "Johnson & Johnson" vakcinos vidaus rinkoje. Jei Danija nuspręs perparduoti dalį savo atsargų, Lenkija yra pasirengusi išpirkti šias vakcinas", — rašoma Moravieckio laiške, kurį cituoja televizijos kanalas.

Šiuo metu Lenkijoje naudojamos keturių gamintojų vakcinos — "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson". Šalis jau gavo iš viso daugiau nei 12 milijonų vakcinų dozių.

Tegai:
Danija, vakcina, koronavirusas, Lenkija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva rado "heroję" tarp savivaldybių pagal senjorų skiepijimą
Jau netrukus šalies gyventojai vaistinėse galės skiepytis nuo COVID-19
COVID-19 Lietuvoje: per parą virš 1200 naujų atvejų ir 15 mirčių
Vakcina

PSO įvertino suaugusių planetos gyventojų skiepijimo išlaidas

(atnaujinta 18:18 2021.05.05)
Organizacijos vadovas mano, kad pasaulinių skiepijimo programų finansavimo ir kovos su koronaviruso pandemija problemas gali išspręsti tik G7 šalių vadovai, kurie gali skirti didelę reikalingos sumos dalį vakcinacijos kampanijai pasaulyje paspartinti

VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adanas Ghebreyesusas įvertino vakcinacijos nuo koronaviruso kainą suaugusiems planetos gyventojams. Apie tai pranešama PSO svetainėje.

Organizacijai kitais metais reikės nuo 35 iki 45 milijardų dolerių, kad būtų galima skiepyti didžiąją dalį pasaulio suaugusiųjų, sakė jis. Jis pabrėžė, kad PSO reikės šios sumos be reikalingų 19 milijardų dolerių tarptautinei ACT Accelerator programai, pradėtai kovai su COVID-19 pandemija, finansuoti.

Jis mano, kad pasaulinių skiepijimo programų finansavimo ir kovos su koronaviruso pandemija problemas gali išspręsti tik G7 šalių vadovai, kurie gali skirti didelę reikalingos sumos dalį vakcinacijos kampanijai pasaulyje paspartinti.

Balandžio mėnesį jis susitikime su Rusijos užsienio reikalų viceministru Sergejumi Veršininu išreiškė susidomėjimą plačiai vartojama koronaviruso vakcina "Sputnik V". Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad organizacijos vadovas labai vertino Rusijos indėlį į daugiašalį bendradarbiavimą globojant PSO, įskaitant pasaulines pastangas kovojant su koronaviruso pandemija.

Per praėjusią parą vakcinuota pirma skiepo doze 10 163 asmenys, antrą skiepo dozę gavo 15 812. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 326 294 žmonės. Iš viso panaudota 1039 032 vakcinos.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Senjorų poros rankos

Lietuva rado "heroję" tarp savivaldybių pagal senjorų skiepijimą

(atnaujinta 17:54 2021.05.05)
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, viena iš savivaldybių reitinge parodė ilgalaikę tvarią kilimo tendenciją

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Lietuvos statistikos departamentas paskelbė senjorų skiepijimo respublikoje statistiką. Apie tai pranešė departamento spaudos tarnyba.

"Marijampolė yra senjorų skiepijimo herojė! Per dvi savaites iš savivaldybių reitingo apačios Marijampolė atsidūrė viršuje ir neketina sustoti. Ši savivaldybė yra vienintelė rodanti ilgalaikę tvarią kilimo tendenciją reitinge", — sakoma pranešime.

Dabar Marijampolė užima 13 vietą.

Reitingo lyderiai išlieka tie patys — Neringa ir Birštonas. Toliau eina Kaunas, Anykščių rajonas, Jurbarko rajonas, Elektrėnai. Mažiausi senjorų skiepijimo rodikliai yra Vilniaus rajone, Visagine ir Šalčininkų rajone.

Lietuvoje galioja antrasis karantinas. Nepaisant tam tikrų sušvelninimų, dauguma apribojimų galioja iki vasaros pradžios.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 252 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,9 tūkstančio žmonių.

Tegai:
senjorai, vakcinacija, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Estijoje nustatyta apie 100 naujų šalutinių poveikių po vakcinacijos
Europos Sąjunga pradėjo vertinti Kinijos vakciną nuo koronaviruso "Vero Cell"
Lietuvoje nuo COVID-19 vakcinuotas pirmasis milijonas gyventojų