Pabėgėliai, archyvinė nuotrauka

Pabėgėlių taryba: pasaulyje daugiau kaip 30 mln priverstinių perkeltųjų

42
(atnaujinta 10:59 2017.05.22)
Pasak Norvegijos pabėgėlių tarybos, žmonių, palikusių savo namus dėl stichinių nelaimių, skaičiaus tris kartus didesnis, nei dėl karinių konfliktų

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Dėl karinių konfliktų ir stichinių nelaimių perkeltų žmonių skaičius visame pasaulyje 2016-aisiais siekė 31,1 milijonų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Norvegijos pabėgėlių tarybos (NRC) ataskaitą.

Pabėgėliai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Ирина Калашникова

Maždaug 922 tūkstančiai žmonių paliko savo namus dėl karinio konflikto Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR). Po to eina Sirija su 824 tūkstančiais perkeltų asmenų, uždaro trejetuką Irakas su 659 tūkstančiais priverstinių persikėlėlių. Toliau seka Afganistanas (653 tūkstančiai žmonių), Nigerija (501 tūkstantis žmonių) ir Jemenas (478 tūktančiai žmonių).

Iš 6,9 milijonų žmonių, palikusių savo namus dėl karinių konfliktų, 2,6 milijonai gyvena Afrikos šalyse, esančiose į pietus nuo Sacharos.

Tuo pačiu metu, pagal ataskaitą, tris kartus daugiau žmonių palieka savo namus dėl stichinių nelaimių, nei dėl karinių konfliktų. Iš 24 milijonų žmonių, pernai nukentėjusių nuo stichinių nelaimių, dauguma paliko savo namus. Šiame "reitinge" pirmoje vietoje atsidūrė Kinija su 7,4 milijonais žmonių, po to eina Filipinai su 5,9 milijonais žmonių, trečiąją ir ketvirtąją vietą užima Indija ir Indonezija su 2,4 ir 1,2 milijonais atitinkamai.

Tikimasi, kad dėl klimato kaitos ateityje perkeltųjų skaičius tik didės, pažymi pranešimo autoriai.

Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
© Sputnik /
Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
42
Tegai:
stichinės nelaimės, karinis konfliktas, pabėgėliai
Temos:
Pabėgėlių krizė (98)
Dar šia tema
Pabėgėlių šeima iš Sirijos: buvom nukreipti į Lietuvą, nepaisant mūsų norų
Latvijoje liko tik penki pabėgėliai, perkelti pagal ES programą
VRM paspartins dokumentų išdavimo eigą pabėgėliams
EK ketina aptarti sankcijas prieš ES šalis, nepriimančias pabėgėlių
Pabėgėlių likimas Lietuvoje
Medicina

Atrastas naujas vėžinių ląstelių naikinimo būdas

(atnaujinta 13:25 2020.09.29)
Ekspertai nustatė, kad blokuojant branduolio porų kompleksų kūrimo mechanizmą, kuris yra atsakingas už medžiagų patekimą į branduolį ir iš jo, sulėtėja naviko augimas, sveikos ląstelės lieka nepažeistos

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Amerikos mokslininkai iš Sanfordo Burnhamo Prebiso medicininių atradimų instituto (angl. Sanford Burnham Prebys Medical Discovery Institute) nustatė naują kovos su vėžio ląstelėmis būdą, praneša "MedicalXpress".

Ekspertai nustatė, kad blokuojant branduolio porų kompleksų kūrimo mechanizmą, kuris yra atsakingas už medžiagų patekimą į branduolį ir iš jo, sulėtėja naviko augimas, sveikos ląstelės lieka nepažeistos.

Mokslininkai išbandė šią hipotezę su pelėmis, persodindami žmogaus naviko ląsteles, kurios negali formuoti branduolio porų. Visų graužikų neoplazmų augimas buvo žymiai sulėtėjęs.

"Mes parodėme, kad nesugebėjimas pastatyti branduolio porų kanalų yra žalingas greitai augančioms vėžinėms ląstelėms, tačiau neatrodo, kad tai paveiktų sveikas ląsteles, kurios paprasčiausiai nustoja augti, o vėliau atsistato", — sakė tyrimo bendraautoris Stephen'as Sakuma.

Mokslininkai pažymi, kad atradimas gali suformuoti naują požiūrį į agresyvaus ar metastazavusio vėžio gydymą.

Tegai:
medicina, vėžys
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Rusija pasiūlė unikalų metodą branduolinių reaktorių struktūrinėms medžiagoms tirti
Apsiėjo be sekso. Mokslo patvirtinti nekalto prasidėjimo atvejai
Megan Markl ir princas Haris

Paaiškėjo, kuo užsiima Megan Markl ir princas Haris "Netflix"

(atnaujinta 13:12 2020.09.29)
Šio mėnesio pradžioje Sasekso hercogai pasirašė sutartį su "Netflix" ir jau pradėjo kurti kelis projektus, pranešė vaizdo turinio transliavimo serviso atstovas

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. "Netflix" atstovas patvirtino, kad Megan Markl ir princas Haris jau pradėjo dirbti su keliais projektais, rašo "Radio Times".

Pasak filmų ir serialų transliavimo internete platformos "Netflix" darbuotojo, tai "dokumentinis filmas apie gamtą ir animacinis serialas apie moteris, kurių istorijos įkvepia". Jis patikslino, kad dar anksti kalbėti apie detales.

Tuo tarpu "The Sun" pranešė, kad princas Haris ir Megan Markl taps "Netflix" realybės šou herojais. Anot leidinio, jie tris mėnesius bus stebimi kameromis, tačiau dauguma epizodų bus skirti jų labdaringai veiklai, o ne gyvenimui už uždarų durų.

Šio mėnesio pradžioje paaiškėjo, kad Sasekso hercogai pasirašė sutartį su "Netflix" dėl dokumentinių filmų ir televizijos serialų, taip pat vaidybinių filmų ir televizijos programų suaugusiems ir vaikams kūrimo. Taip pat buvo pažymėta, kad patys sutuoktiniai kadruose neketina pasirodyti.

Tegai:
JAV, karališkoji šeima, Netflix, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Karališkoji šeima specialiu vaizdo įrašu pasveikino princą Harį su gimtadieniu
Keitė Midlton davė slaptą ženklą Megan Markl
Megan Markl ir princo Hario sūnus vienu žodžiu pradžiugino senelį
Princo Hario ir Megan Markl vaizdo įrašas apie JAV rinkimus sukėlė skandalą
Paukščių būrys, archyvinė nuotrauka

Artėjantį savaitgalį paukščių palydos

(atnaujinta 08:46 2020.09.30)
Ateinantis savaitgalis skirtas paukščiams į šiltesnius kraštus išlydėti

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, organizuojamos rudeninės sparnuočių palydos, praneša Aplinkos ministerija.

Saugomų teritorijų direkcijos kartu su Lietuvos ornitologų draugija kviečia gamtos bičiulius įsilieti į nuolat gausėjantį stebėtojų būrį ir skaičiuoti išskrendančius paukščius.

Spalio 3-ąją Nemuno deltos regioninio parko direkcija paukščių palydas organizuos Ventės rage prie švyturio. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia tą rytą sutikti ant Parnidžio kopos prie Saulės laikrodžio ir skaičiuoti bei palydėti paukščius. Metelių regioniniame parke prie Lankytojų centro susirinkę paukščių stebėtojai keliaus aplink Dusios ežerą ir stebės poilsiaujančių sparnuočių būrius. Išlydėti išskrendančius paukščius Žuvinte ir jo apylinkėse kviečia Žuvinto biosferos rezervato direkcija. Paukščių stebėtojai bus laukiami ir Kamanų gamtiniame rezervate.

Šiemet per šią tradicinę akciją, kuri rengiama nuo 1993 metų, migruojančius paukščius stebės ir mėgins suskaičiuoti tūkstančiai žmonių beveik visoje Europoje. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija "BirdLife International" apibendrins ir paskelbs skaičiavimo rezultatus.

Tegai:
paukščiai