Situacija prie Manchester Arenos po sprogimo, nuotrauka iš įvykio vietos

Sprogimas Mančesteryje: 19 žmonių žuvo, 50 nukentėjo

117
(atnaujinta 09:58 2017.05.23)
Po Arianos Grande koncerto stadione "Manchester Arena" Didžiojoje Britanijoje įvyko sprogimas; teisėsaugos institucijos įtaria teroro išpuolį

VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Devyniolika žmonių žuvo ir apie 50 nukentėjo per sprogimą Anglijos Mančesterio miesto stadione, praneša RIA Novosti

Pirmadinį vakare stadione "Manchester Arena" vyko JAV popmuzikos žvaigždės Arianos Grande koncertas, kuriame susirinko tūkstančiai žmonių.

Pirmus pranešimus apie sprogimą policija gavo 22:35 (1:35 Lietuvos laiku).

Truputį vėliau pasirodė liudininkų pranešimai apie du "galingus, į bombos sprogimą panašius trenksmus"  socialiniuose tinkluose.

"Iki šiol patvirtinta 19 žmonių žūtis, dar apie 50 sužeisti", — pranešė miesto policija.

Pasak pareigūnų, incidentas šiuo metu laikomas teroro išpuoliuį, kol policija gaus kitokios informacijos.

"Palūžusi. Reiškiu užuojautą iš pačių širdies gelmių. Neturiu žodžių" — po šio išpuolio savo Twitter paskyroje parašė 23 metų dainininkė Grande.

​​Pranešama, kad nukentėję gauna medicinos pagalbą šešiose Britanijos ligoninėse.

Tai didžiausias teroro išpuolis Didžiojoje Britanijoje po tragedijos Londono metro 2005 metais, kuri nusinešė daugiau nei 50 žmonių gyvybes.

Užuojautą nukentėjusiens ir jų šeimoms jau išreiškė daugelio šalių politikos veikėjai, tarp jų Kinijos prezidentas Xi Jinping (Si Dzipingas), Australijos ministras pirmininkas Malcolm Turnbull (Malkolmas Ternbelas).

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Rusijos federacijos Gynybos tarybos vadovas pareiškė, kad šalies specialiosios tarnybos pasiruošusios suteikti Britanijai turimą informaciją sprogimui tirti.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Jos Didenybei Didžiosios Britanijos Karalienei Elžbietai II dėl baisaus teroro išpuolio Mančesteryje, pareikalavusio daug nekaltų žmonių gyvybių.

Šalies vadovė "griežtai pasmerkė šį žiaurų ir niekaip nepateisinamą, aukų nesirenkntį smurtą bei išreiškė tvirtą Lietuvos solidarumą su Jungtinės Karalystės žmonėmis".

Prezidentė savo ir visos šalies žmonių vardu palinkėjo stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms ir artimiesiems, taip pat sveikatos nukentėjusiesiems.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius savo Twitter paskyroje taip pat išreiškė užuojautą išpuolio aukų šeimoms.

​​Oficialios informacijos kol kas nėra

Iki šiol nėra oficialios informacijos apie tai, kas iš tikrųjų nutiko stadione. "Reuters" naujienų agentūra su nuoroda į du JAV pareigūnus pranešė, kad sprogimą galėjo įvykdyti savižudis sprogdintojas.

Metro, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Игорь Руссак

Televizijos kanalas "Sky News" su nuoroda į šaltinius ligoninėse, kur veža nukentėjusius, pranešė, kad tragedijos aukos gavo sužeidimus "kaip nuo šrapnelio".

Britanijos premjerė Theresa May (Tereza Mei) pasmerkė "piktinančią teroristų ataką" ir pareiškė, jog teisėsaugos institucijos daro viską, kad ištirtų tragedijos aplinkybes.

Mančesteris yra 260 kilometrų į šiaurės vakarus nutolęs nuo Londono. Stadionas "Manchester Arena", turintis 21 tūkstantį vietų, yra įsikūręs į šiaurę nuo miesto centro. Pagal informaciją svetainėje "Manchester Arena" — didžiausias dengtas stadionas Europos Sąjungoje.

117
Tegai:
teraktas, sprogimas, koncertas, stadionas "Manchester Arena", Ariana Grande, Mančesteris, Didžioji Britanija
Temos:
Teroro išpuoliai Europoje (44)
Dar šia tema
JAV valstybės departamentas perspėjo apie teroro išpuolių Europoje grėsmę
"Imamo Šamilio batalionas" prisiėmė atsakomybę už išpuolį Sankt Peterburge
Stokholme sunkvežimis įsirėžė į žmonių minią: žuvo trys žmonės