Situacija prie Manchester Arenos po sprogimo, nuotrauka iš įvykio vietos

Sprogimas Mančesteryje: 19 žmonių žuvo, 50 nukentėjo

152
(atnaujinta 09:58 2017.05.23)
Po Arianos Grande koncerto stadione "Manchester Arena" Didžiojoje Britanijoje įvyko sprogimas; teisėsaugos institucijos įtaria teroro išpuolį

VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Devyniolika žmonių žuvo ir apie 50 nukentėjo per sprogimą Anglijos Mančesterio miesto stadione, praneša RIA Novosti

Pirmadinį vakare stadione "Manchester Arena" vyko JAV popmuzikos žvaigždės Arianos Grande koncertas, kuriame susirinko tūkstančiai žmonių.

Pirmus pranešimus apie sprogimą policija gavo 22:35 (1:35 Lietuvos laiku).

Truputį vėliau pasirodė liudininkų pranešimai apie du "galingus, į bombos sprogimą panašius trenksmus"  socialiniuose tinkluose.

"Iki šiol patvirtinta 19 žmonių žūtis, dar apie 50 sužeisti", — pranešė miesto policija.

Pasak pareigūnų, incidentas šiuo metu laikomas teroro išpuoliuį, kol policija gaus kitokios informacijos.

"Palūžusi. Reiškiu užuojautą iš pačių širdies gelmių. Neturiu žodžių" — po šio išpuolio savo Twitter paskyroje parašė 23 metų dainininkė Grande.

​​Pranešama, kad nukentėję gauna medicinos pagalbą šešiose Britanijos ligoninėse.

Tai didžiausias teroro išpuolis Didžiojoje Britanijoje po tragedijos Londono metro 2005 metais, kuri nusinešė daugiau nei 50 žmonių gyvybes.

Užuojautą nukentėjusiens ir jų šeimoms jau išreiškė daugelio šalių politikos veikėjai, tarp jų Kinijos prezidentas Xi Jinping (Si Dzipingas), Australijos ministras pirmininkas Malcolm Turnbull (Malkolmas Ternbelas).

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Rusijos federacijos Gynybos tarybos vadovas pareiškė, kad šalies specialiosios tarnybos pasiruošusios suteikti Britanijai turimą informaciją sprogimui tirti.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą Jos Didenybei Didžiosios Britanijos Karalienei Elžbietai II dėl baisaus teroro išpuolio Mančesteryje, pareikalavusio daug nekaltų žmonių gyvybių.

Šalies vadovė "griežtai pasmerkė šį žiaurų ir niekaip nepateisinamą, aukų nesirenkntį smurtą bei išreiškė tvirtą Lietuvos solidarumą su Jungtinės Karalystės žmonėmis".

Prezidentė savo ir visos šalies žmonių vardu palinkėjo stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms ir artimiesiems, taip pat sveikatos nukentėjusiesiems.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius savo Twitter paskyroje taip pat išreiškė užuojautą išpuolio aukų šeimoms.

​​Oficialios informacijos kol kas nėra

Iki šiol nėra oficialios informacijos apie tai, kas iš tikrųjų nutiko stadione. "Reuters" naujienų agentūra su nuoroda į du JAV pareigūnus pranešė, kad sprogimą galėjo įvykdyti savižudis sprogdintojas.

Metro, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Игорь Руссак

Televizijos kanalas "Sky News" su nuoroda į šaltinius ligoninėse, kur veža nukentėjusius, pranešė, kad tragedijos aukos gavo sužeidimus "kaip nuo šrapnelio".

Britanijos premjerė Theresa May (Tereza Mei) pasmerkė "piktinančią teroristų ataką" ir pareiškė, jog teisėsaugos institucijos daro viską, kad ištirtų tragedijos aplinkybes.

Mančesteris yra 260 kilometrų į šiaurės vakarus nutolęs nuo Londono. Stadionas "Manchester Arena", turintis 21 tūkstantį vietų, yra įsikūręs į šiaurę nuo miesto centro. Pagal informaciją svetainėje "Manchester Arena" — didžiausias dengtas stadionas Europos Sąjungoje.

152
Tegai:
teraktas, sprogimas, koncertas, stadionas "Manchester Arena", Ariana Grande, Mančesteris, Didžioji Britanija
Temos:
Teroro išpuoliai Europoje (44)
Dar šia tema
JAV valstybės departamentas perspėjo apie teroro išpuolių Europoje grėsmę
"Imamo Šamilio batalionas" prisiėmė atsakomybę už išpuolį Sankt Peterburge
Stokholme sunkvežimis įsirėžė į žmonių minią: žuvo trys žmonės
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paskelbė pirmąjį savo pareiškimą po prezidento rinkimų

(atnaujinta 10:54 2020.08.10)
Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

"Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje būstinė Svetlana Tichanovskaja teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, kurios neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai yra visas vaizdas, nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijos prezidento rinkimai

Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai

(atnaujinta 09:42 2020.08.10)
Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kilo protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Pagal preliminarius rinkimų rezultatus Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų, pranrša RIA Novosti.

Dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, pirminiais rezultatais, respublikos prezidento rinkimuose gavo 80,23 proc., sakė CRK vadovė Lidija Jermošina.

"Lukašenka Aleksandras Grigorjevičius. Už jį balsavo 4 milijonai 652 tūkst. žmonių arba 80,23 proc.", — sakė ji pirmadienio pranešime.

Balsavo 5 mln. 790 tūkst. žmonių, rinkimuose dalyvavo 84,23 proc.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kilo protestai.

Opozicijos iniciatyva, rinkėjai pradėjo rinktis rinkimų apylinkėse, kad galėtų "kontroliuoti balsų skaičiavimą", daugelyje miestų prasidėjo areštai, o teisėsaugos pareigūnai ėmė vaikyti protestuotojus.

Minsko centre protestuotojai iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Breste policija paragino išsiskirstyti susirinkusius į protesto akciją miesto centre.

Gardine yra sulaikytųjų, kur daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko į nesankcionuotą protesto mitingą. Teisėsaugininkai prieš protestuotojus taip pat naudojo ašarines dujas.

Dar šia tema
Lietuvos užsienio reikalų ministerija kursto baltarusius kelti protestus
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje