Italijos premjeras Paolas Džentilonis ir ES Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, nuotrauka iš įvykio vietos

Tuskas: G7 susitikimas palies sudėtingiausias tarptautines problemas

22
(atnaujinta 15:43 2017.05.26)
"Didžiojo septyneto" susitikime dalyvauja lyderiai iš JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Japonijos

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. "Didžiojo septyneto" susitikimas Italijos Taormine bus sunkiausias per daugelį metų: šalių lyderiai turi skirtingus požiūrius daugeliu klausimų, pareiškė ES Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, praneša RIA Novosti.

Susitikime dalyvauja lyderiai iš JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Japonijos.

Tuskas pabrėžė, kad jie susirinko Taormine, tam kad aptarti sunkiausias tarptautines problemas. Be abejo, tai bus sunkiausias "Septyneto" susitikimas per daugelį metų, pridūrė jis. Politikas pažymėjo, kad šiandien susitinkantys lyderiai turi skirtingus požiūrius klimato kaitos ir prekybos klausimais.

"Tačiau mūsų uždavinys, kad ES išsaugotų "Septyneto" vienybę visomis kryptimis", — pasakė Tuskas prieš viršūnių susitikimą.

Politikas pažymėjo, kad svarbiausias dalykas — išlaikyti vienybę "pasaulio tvarkos, grindžiamos įstatymų" klausimais.

Президент Франции Эммануэль Макрон, президент США Дональд Трамп и президент Европейского совета Дональд Туск
© AFP 2020 / Filippo MONTEFORTE
Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Europos Vadovų Tarybos Prezidentas Donaldas Tuskas

Europos Tarybos vadovas taip pat pridūrė, kad kasdien jie susiduria su strateginiais iššūkiais, kurie kelia grėsmę taikai ir saugumui Europoje, Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose, ir jei jų grupė (G7 — Sputnik) praras ryžtą ir vienybę, situacija pasaulyje taps nekontroliuojama.

22
Tegai:
tarptautiniai santykiai, "Didžiojo septyneto" susitikimas, Donaldas Tuskas, Italija
Dar šia tema
Lietuvos prezidentė dalyvaus NATO vadovų susitikime Briuselyje
Lavrovas teigiamai įvertino susitikimus su Trampu ir Tilersonu
Putinas ir Trampas kalbėjosi telefonu visą pusvalandį ir susitarė susitikti
Seimo pirmininkas dalyvauja NB8 susitikime Tbilisyje
Prezidentė Miunchene susitiks su JAV viceprezidentu ir Google atstove
Barselona

Barselona taps Europos miškų sostine 2022 metais

(atnaujinta 09:02 2020.10.30)
Pagrindinis Europos miškų sostinės tikslas yra atkreipti gyventojų ir specialistų dėmesį į miškų ir biologinės įvairovės išsaugojimo klausimus

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. 2022 metais Barselona taps Europos miškų sostine, dabar šį titulą turi Vokietijos miestas Bona, praneša "EuroPulse".

Titulą Europos miškų institutas (EFI) skiria nuo 2014 metais. Bėgant metams, jį turėjo Bilbao, Viena, Oslas, 2015 metais — Sankt Peterburgas, o kitais metais jis bus skirtas Prahai.

Dėl šio titulo su Barselona varžėsi Madridas, Sorija (Ispanija) ir Novi Sadas (Serbija).

Pagrindinis Europos miškų sostinės tikslas yra atkreipti gyventojų ir specialistų dėmesį į miškų ir biologinės įvairovės išsaugojimo klausimus.

Tegai:
miškas, Barselona
Dar šia tema
Mokslininkai išsiaiškino, kokie dumbliai galėjo sukelti taršą Kamčiatkoje
Lietuvos bankas pranešė, kad karantino metu išaugo elektroninių mokėjimų svarba
Karalienė Elžbieta II ir karališkoji šeima

Britai įvertino princo Hario ir Megan Markl įtaką karališkajai šeimai

(atnaujinta 17:58 2020.10.30)
Po to, kai pora paskelbė atsisakanti karališkųjų titulų ir norinti tapti finansiškai nepriklausoma, maištingųjų hercogų reitingai smarkiai krito

VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Koronaviruso pandemijos metu Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II reitingai augo, tuo tarpu Sasekso hercogų princo Hario ir jo žmonos Megan Markl — smuko. Apie tai liudija apklausos duomenys, kurių rezultatus cituoja "Daily Mail".

Be to, krito Jorko hercogo princo Endriu populiarumas, nors jis atsisakė viešųjų pareigų.

Edinburgo hercogo princo Filipo reitingai augo — nuo kovo mėnesio jo populiarumas išaugo trimis punktais, iki 28 punktų.

Visuomenė mano, kad Kembridžo hercogų Viljamo ir Keitės Midlton įtaka karališkajai šeimai per ateinantį dešimtmetį persvers Hario ir Megan, taip pat Velso princo Čarlzo ir Kornvalio hercogienės Kamilos įtaką.

Apie 68 procentai apklaustųjų mano, kad Viljamas ir Keitė turės didžiausią įtaką karališkajai šeimai per ateinančius dešimt metų. Tuo tarpu 12 procentų balsavo už Čarlzą ir Kamilą, septyni procentai — už Harį ir Megan.

Remiantis apklausa, per pastaruosius 12 mėnesių palanki visuomenės nuomonė apie Sasekso hercogus sumažėjo, kai jie sausio pradžioje paskelbė atsisakantys karališkųjų titulų ir norintys tapti finansiškai nepriklausomi. Hario reputacija nukrito nuo 71 iki 55 proc., o Megan — nuo 55 iki 38 proc.

Paklausus visuomenės, ar jos požiūris į karalienę yra teigiamas, 83 proc. atsakė "taip" (kovą šis rodiklis siekė 79 proc.). 80 procentų britų teigiamai įvertino Viljamą, 76 procentai — Keitę.

Teigiamas Čarlzo įvertinimas siekė 59 proc., o Kamilos nežymiai padidėjo — iki 44 proc.

Sausio mėnesį Sasekso hercogai oficialiai paskelbė, kad nori "subalansuoti" savo laiką tarp Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Amerikos, todėl atsisako vyresniųjų karališkosios šeimos pareigų ir planuoja tapti finansiškai nepriklausomi.

Elžbieta II sutiko su sandoriu, tačiau pagal susitarimą Haris ir Megan nebeturės titulų "Jo karališkoji aukštybė" ir "Jos karališkoji aukštybė". Princas taip pat prarado karinius laipsnius. Be to, jie turės sumokėti Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams 2,4 mln. svarų (daugiau nei 2,8 mln. eurų), kad kompensuotų Frogmoro kotedžo įrengimo išlaidas, ir kasmet mokėti už jo nuomą.

Tegai:
Princas Haris, Megan Markle, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Apklausa: beveik pusė britų nori, kad Haris ir Megan netektų titulo
Pastebima, kad Megan Markl "pernelyg pasitiki savimi"
Elžbieta II svajojo išsiųsti Megan Markl į Afriką