Ukrainiečio pasas, archyvinė nuotrauka

ES baiminasi darbo migrantų antplūdžio Ukrainos įvedus bevizį režimą

38
(atnaujinta 15:50 2017.05.29)
Lenkijos valdžia prisidengia dideliu Ukrainos darbo migrantų antplūdžiu, siekdama išvengti Briuselio kritikos dėl pabėgėlių iš Sirijos paskirstymo kvotų

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Įvedus bevizį režimą su Ukraina kai kurios Europos šalis baiminasi, kad nuo šiol matyti Ukrainos darbo migrantus galima bus ne tik Lenkijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Financial Times".

Laikraštyje rašoma, kad keliavimas iš Ukrainos į Lenkiją yra kone didžiausia migracijos kryptis Europoje ir į tai kreipiama mažai dėmesio.

Tuo pat metu patys ukrainiečiai, kurie ieško uždarbio užsienyje, pasakoja apie tai, kad didžiausiais darbo Lenkijoje privalumas — pinigai: europietiški atlyginimai didesni nei jų tėvynėje.

"Ukrainoje krizė, kainos auga. Visi ieško, kur daugiau moka", — teigia ukrainietis, kuris reguliariai važinėja į Lenkiją uždarbiauti.

Ukrainos migrantų antplūdis yra labai naudingas Lenkijos valdžiai, rašoma straipsnyje.

"Tačiau Vakarų Europos šalys nerimauja, kad įvedus bevizį režimą, panašus Ukrainos migrantų antplūdis bus matomas ne tik Lenkijoje", — rašo "Financial Times".

Straipsnio autorius pažymi, kad Varšauva priešingai nei dauguma ES šalių dalinai atvėrė ukrainiečiams savo darbo rinką.

Anot leidinio, pernai apie 1,3 milijonų ukrainiečių gavo Lenkijoje laikinąją darbo registraciją. Dar 116 tūkstančių Ukrainos piliečių gavo ilgalaikį darbo leidimą. Tuo pat metu abu rodikliai padidėjo šešis kartus nuo 2013 metų.

Lenkijos valdžia naudojasi darbo migrantų iš Ukrainos antplūdžiu, siekdama išvengti Briuselio kritikos dėl nenoro dalyvauti kvotų paskirstyme dėl pabėgėlių iš Artimųjų Rytų.

"Priešingai nei sirai, dauguma atvykstančių uždarbiauti ukrainiečių — ne pabėgėliai, kurie bėga iš karo sunaikintos šalies dalies", — pabrėžia autorius.

Tuo pat metu kai kurie Lenkijos darbdaviai baiminasi, kad vizų panaikinimas suteiks Ukrainos piliečiams palankias sąlygas ieškotis didesnio uždarbio žemyno Vakaruose.

"Tačiau be leidimo dirbti jie galės įsidarbinti tik nepatikimoje šešėlinės ekonomikos sferoje", — užbaigia straipsnio autorius.

38
Tegai:
darbo migrantai, bevizis režimas, bevizė tvarka, Europa, Ukraina
Dar šia tema
Radikalai grasina komplikuoti Rusijos įmonių darbą Ukrainoje
Ukraina liepė sunaikinti Malazijos "Boingo" katastrofos įkalčius
Ukrainos Nacionalinis bankas įtariamas lėšų grobstymu