Ukrainiečio pasas, archyvinė nuotrauka

ES baiminasi darbo migrantų antplūdžio Ukrainos įvedus bevizį režimą

41
(atnaujinta 15:50 2017.05.29)
Lenkijos valdžia prisidengia dideliu Ukrainos darbo migrantų antplūdžiu, siekdama išvengti Briuselio kritikos dėl pabėgėlių iš Sirijos paskirstymo kvotų

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Įvedus bevizį režimą su Ukraina kai kurios Europos šalis baiminasi, kad nuo šiol matyti Ukrainos darbo migrantus galima bus ne tik Lenkijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Financial Times".

Laikraštyje rašoma, kad keliavimas iš Ukrainos į Lenkiją yra kone didžiausia migracijos kryptis Europoje ir į tai kreipiama mažai dėmesio.

Tuo pat metu patys ukrainiečiai, kurie ieško uždarbio užsienyje, pasakoja apie tai, kad didžiausiais darbo Lenkijoje privalumas — pinigai: europietiški atlyginimai didesni nei jų tėvynėje.

"Ukrainoje krizė, kainos auga. Visi ieško, kur daugiau moka", — teigia ukrainietis, kuris reguliariai važinėja į Lenkiją uždarbiauti.

Ukrainos migrantų antplūdis yra labai naudingas Lenkijos valdžiai, rašoma straipsnyje.

"Tačiau Vakarų Europos šalys nerimauja, kad įvedus bevizį režimą, panašus Ukrainos migrantų antplūdis bus matomas ne tik Lenkijoje", — rašo "Financial Times".

Straipsnio autorius pažymi, kad Varšauva priešingai nei dauguma ES šalių dalinai atvėrė ukrainiečiams savo darbo rinką.

Anot leidinio, pernai apie 1,3 milijonų ukrainiečių gavo Lenkijoje laikinąją darbo registraciją. Dar 116 tūkstančių Ukrainos piliečių gavo ilgalaikį darbo leidimą. Tuo pat metu abu rodikliai padidėjo šešis kartus nuo 2013 metų.

Lenkijos valdžia naudojasi darbo migrantų iš Ukrainos antplūdžiu, siekdama išvengti Briuselio kritikos dėl nenoro dalyvauti kvotų paskirstyme dėl pabėgėlių iš Artimųjų Rytų.

"Priešingai nei sirai, dauguma atvykstančių uždarbiauti ukrainiečių — ne pabėgėliai, kurie bėga iš karo sunaikintos šalies dalies", — pabrėžia autorius.

Tuo pat metu kai kurie Lenkijos darbdaviai baiminasi, kad vizų panaikinimas suteiks Ukrainos piliečiams palankias sąlygas ieškotis didesnio uždarbio žemyno Vakaruose.

"Tačiau be leidimo dirbti jie galės įsidarbinti tik nepatikimoje šešėlinės ekonomikos sferoje", — užbaigia straipsnio autorius.

41
Tegai:
darbo migrantai, bevizis režimas, bevizė tvarka, Europa, Ukraina
Dar šia tema
Radikalai grasina komplikuoti Rusijos įmonių darbą Ukrainoje
Ukraina liepė sunaikinti Malazijos "Boingo" katastrofos įkalčius
Ukrainos Nacionalinis bankas įtariamas lėšų grobstymu
Sputnik V vakcina vakcinacijos vietoje, archyvinė nuotrauka

"Bravo, Rusija!". Prancūzai pasisakė apie "Sputnik V" registraciją ES

(atnaujinta 21:00 2021.01.21)
Europoje trūksta vakcinos nuo COVID-19, todėl naujiena apie ketinimus registruoti "Sputnik V" vakciną prancūzams pasirodė gera žinia

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Prancūzijos laikraščio "Le Figaro" skaitytojai pasidžiaugė pranešimais, kad Rusijos tiesioginių investicijų fondas kreipėsi dėl vakcinos "Sputnik V" registravimo Europos Sąjungoje.

Vienas iš skaitytojų pažymėjo, kad Rusija jau turi ne vieną, o dvi vakcinas: "Sputnik V" ir "EpivacCorona", ir pastaroji yra trečioje bandymų fazėje, o "Pfizer" ją užbaigs tik 2022 metais.

"Kokie išankstiniai nusistatymai! Rusijoje yra daug puikių mokslininkų įvairiose srityse. Iki šiol astronomus į TKS nugabeno tik rusai. Tai tapo įprastu reiškiniu", — pažymėjo vienas komentatorius.

"Įdomu pamatyti šios vakcinos apžvalgą, atrodo, kad tai daroma pagal visas taisykles. Bravo, Rusija!" — parašė kitas.

Kitas skaitytojas teigė, kad atsisakius registruoti Rusijos vakciną Europos Sąjungoje, galima kalbėti apie politinius slaptus motyvus:

"Jūs nieko nežinote apie Rusijos mokslinius tyrimus, bet jau nepasitikite jais. Skiepijimas nuo raupų Rusijoje prasidėjo 30 metų anksčiau nei JAV. Būtų sąžiningiau pripažinti, kad čia politinis klausimas".

"Jie draudžia mums pirkti rusiškas dujas, kad galėtų pardavinėti skalūnų. Baidenas priims sprendimą Europos Sąjungai", — rašė vartotojas.

Be to, skaitytojai pastebėjo, kad Europoje trūksta vakcinos nuo COVID-19, todėl, jų nuomone, būtina registruoti "Sputnik V".

Vakcina
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Sputnik V" yra pirmasis pasaulyje registruotas preparatas, skirtas COVID-19 profilaktikai. Jis buvo sukurtas Gamalėjaus centre bendradarbiaujant su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Sudėtyje yra adenovirusas, kuris nesugeba daugintis, ir koronaviruso fragmentas. Vakcina skiriama du kartus su 21 dienos pertrauka. Tyrimai parodė preparato veiksmingumą ir saugumą. Masinė vakcinacija "Sputnik V" Rusijoje prasidėjo gruodžio mėnesį.

Europos vaistų agentūra gruodžio pabaigoje patvirtino pirmąją vakciną, pagamintą Amerikos farmacijos milžinės "Pfizer" ir Vokietijos startuolio "BioNTech". Sausio mėnesį buvo užregistruotas antrasis preparatas, kurį sukūrė "Moderna". "AstraZeneca" vakcina, sukurta bendradarbiaujant su Oksfordo universitetu, šiuo metu laukia patvirtinimo.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Rusija, Prancūzija, vakcinacija, vakcina, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Italijos ambasadorius Maskvoje pasiskiepijo Rusijos vakcina "Sputnik V"
Pateikta paraiška registruoti "Sputnik V" vakciną Europos Sąjungoje
Tiсhanovskaja paprašė ES pagalbos dėl baltarusių vakcinacijos nuo COVID-19
Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį
"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos
Emiras Kusturica, archyvinė nuotrauka

Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"

(atnaujinta 20:26 2021.01.21)
Serbija dar gruodžio pabaigoje gavo pirmą "Sputnik V" dozių partiją, artimiausiu metu tikisi dar 500 tūkst. vakcinų

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Serbų režisierius ir muzikantas Emiras Kusturica RIA Novosti sakė, kad planuoja nuo koronaviruso paskiepyti rusiška "Sputnik V" vakcina.

Serbijos ministrė pirmininkė Ana Brnabič anksčiau sakė, kad artimiausiu metu Serbija tikisi 500 000 "Sputnik V" vakcinos dozių. Pirmoji 2,4 tūkst. dozių partija buvo pristatyta iš Rusijos Federacijos į Belgradą 2020 metų gruodžio 30 dieną. Šiuo metu vaistui suteikiamas nuolatinis leidimas naudoti jį šalyje.

"Noriu pasiskiepyti "Sputnik V" vakcina, nes manau, kad tai geriausia vakcina. Ji pagrįsta tuo pačiu, kaip ir kitos vakcinos, kurias gaudavome būdami maži. Manau, kad tai yra geriausia", — cituojamas Kusturica.

Šiandien pranešta, kad Vengrijos nacionalinis farmakologijos ir mitybos institutas užregistravo Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakciną.

Vengrija tapo pirmąja ES valstybe, oficialiai leidusia savo teritorijoje naudoti "Sputnik V" vakciną. Vakcina buvo užregistruota Vengrijoje kaip leidimo naudoti skubos tvarka dalis, pagrįsta Rusijos "Sputnik V" klinikinių tyrimų duomenimis ir Vengrijos ekspertų atliktu išsamiu vaisto įvertinimu.

Šią savaitę Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RTIF) kreipėsi dėl "Sputnik V" vakcinos registravimo Europos Sąjungoje. RTIF pateikė paraišką užregistruoti vakciną ir tikisi, kad laipsniškas ekspertizės procesas prasidės vasarį. Europos vaistų agentūros sprendimas suteikti "Sputnik V" registraciją bus priimtas atlikus keletą ekspertų apžvalgų.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Serbija, COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Tiсhanovskaja paprašė ES pagalbos dėl baltarusių vakcinacijos nuo COVID-19
Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį
Vengrija pirmoji Europos Sąjungoje patvirtino Rusijos "Sputnik V"
Ekspertas atskleidė "inovatyvų" "Sputnik V" skirtumą nuo kitų vakcinų
Muitinė, archyvinė nuotrauka

Muitininkai sulaikė pusės milijono eurų vertės kontrabandos siuntą

(atnaujinta 21:23 2021.01.21)
Iš viso rasta 152 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų, kurie buvo paslėpti po priedangos kroviniu — 19 tonų svogūnų

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Muitininkai sulaikė stambią nelegalių cigarečių siuntą. Apie tai pranešė Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

Krovininis vilkikas "Daf", vairuojamas Rusijos piliečio, į Medininkų kelio postą atvažiavo sausio 8-ąją, apie 02:00. Vilkiko vairuotojas muitinės pareigūnams teigė tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį vežantis svogūnų krovinį.

Patikrinus vilkiką rentgeno kontrolės sistema, muitininkams kilo įtarimų, kad po maišais su svogūnais slypi visai kitos prekės. Ir spėjimai pasitvirtino — vos nukrovus keletą maišų, paaiškėjo, kad jais užmaskuota rūkalų kontrabanda.

Krovos ir cigarečių skaičiavimo darbai kiek užtruko, iš viso pareigūnai vilkike rado 152 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių "Fest", "Minsk" ir "NZ Gold". Rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — daugiau nei 530 tūkst. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vilkiko vairuotojas suimtas dviem mėnesiams.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Muitinė
Dar šia tema
Rentgenu patikrinę automobilio dugną muitininkai aptiko slaptavietes su cigaretėmis
Nufilmuota galima juodųjų ikrų kontrabanda iš Lietuvos
Lietuvos muitinė pernai sulaikė 600 tūkst. suklastotų prekių