Eurai, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: euro laukia žlugimas tai laiko klausimas

133
Ekonomikos profesorius, dirbantis universitete Italijoje, Antonio Maria Rinaldi susimąsto, kaip ilgai Europos Sąjungos valstybių vyriausybės privers savo piliečius atlyginti savo ekonomikos konkurencingumo trūkumą

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Europos Sąjungos (ES) piliečiai pradeda jausti klaidų, kurias padarė ES vadovai, pasekmes  ir tai, kad bendros valiutos ir ES politinės vadovybės atsiradimas buvo naudingas ne europiečiams, o didelėms pramoninėms grupėms, sakė Sputnik Italija universiteto Peskaros mieste (Italija) ekonomikos profesorius, judėjimo "Alternatyva Italijai" generalinis sekretorius Antonio Maria Rinaldi.

Eksperto teigimu, kai kalbama apie "du greičius", tai kalbama apie Europą, o ne apie eurus. Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir ES vadovų iniciatyva apie dviejų greičių Europą pradėjo kalbėti todėl, kad kai kurios šalys — ES narės atideda tam tikrų problemų sprendimus. Tokiu atveju jie stabdo visos Europos Sąjungos judėjimą, o taip pat gauna galimybę kartais nesilaikyti jos reikalavimų, mano Rinaldi.

Nepaisant to, kad kai kuriuos sprendimus turi būti vienbalsiai priimti visos ES narės, šis principas gali būti pažeistas, mano ekonomikos profesorius: kai kurios — "pažangiausios" — šalys gauna galimybę judėti į priekį, o ne laukti kitų.

"Kalbant apie eurą, ES nenoriai priima idėją, kad egzistuoja "euras A" ir "euras B" dar ir todėl, kad šalyse, ES manymu įeinančiose į "Europos B grupę", eurų nėra", — sakė Rinaldi.

Ekspertas mano, kad Europos banko vadovas Mario Draghi žaidžia žodžiais, kai  sako, kad, neva euras neturi jokios alternatyvos. Be to, pasak Rinaldi, euro laukia žlugimas.

Антонио Мария Ринальди
© Photo : Fornita da Antonio Maria Rinaldi
Antonio Maria Rinaldi

"Tai tik laiko klausimas. Nes Vokietija nerodo jokio noro sukurti su suinteresuotomis šalimis naują politinę sąjungą. Kiek dar nacionalinės vyriausybės privers savo piliečius atsiskaityti už jų ekonomikos nekonkurencingumą?" — klausia ekonomistas.

Kaip pastebėjo Rinaldi, europiečiai yra konservstyvūs, jie bijo ką nors keisti, ir iki paskutinio stengsis išlaikyti "status quo" (esamą padėtį). Iš tikrųjų, Emmanuelis Macronas laimėjo prezidento rinkimus Prancūzijoje, nes Prancūzijos politinės jėgos susibūrė, kad neleistų laimėti Marine Le Pen, pažymi judėjimo "Alternatyva Italijai" generalinis sekretorius.

Rinaldi mano, kad dabar svarbiausias dalykas — atskirti Europos Sąjungą ir Europą.

"Europa yra daug daugiau, nei Europos Sąjunga. Koks bebūtų sprendimas — išeiti iš ES ar palikti ES sudėtyje — jis atneša žalą.  Būtina suprasti, koks sprendimas atneš mažiau žalos. Mes pasiekėme tokį tašką, kai mokėti reikia ir tam, kad išeiti, ir  tam, kad pasilikti…" — apibendrino Rinaldi.

133
Tegai:
pasaulio ekonomika, euras, Europos Sąjunga (ES), Antonio Maria Rinaldi, Italija