Rusijos ambasada Moldovoje, archyvinė nuotrauka

Moldova išsiųs šalies penkis Rusijos diplomatus

28
(atnaujinta 12:09 2017.05.30)
Moldovoje penki Rusijos diplomatai paskelbti personomis non grata, jų paprašė išvykti iš šalies per 72 valandas

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Šią informaciją Sputnik Moldovai patvirtino Rusijos ambasadorius Moldovoje Faritas Muchametšinas.

"Nota gauta, tiriame dokumentą. Apie ką kalbama, paskelbsime vėliau", — pasakė jis.

Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficiali atstovė Marija Zacharova, kalbama apie paradoksalią, bet parodomąją situaciją, demonstruojančią situacijos Moldovoje plėtrą ir, akivaizdžiai, neturinčia jokių ryšių su Rusijos diplomatinio korpuso darbu, praneša RIA Novosti.

Pats Moldovos prezidentas Igoris Dodonas savo Facebook paskyroje pareiškė, kad "vyriausybė ėmėsi piktinančio gesto Rusijos ambasados Moldovos Respublikoje atžvilgiu". Anot valstybės vadovo, penki Rusijos diplomatai turi palikti Moldovą per 72 valandas.

"Noriu pareikšti, kad esu giliai pasipiktinęs šiuo nedraugišku Moldovos diplomatijos atstovų žingsniu ir kategoriškai smerkiu jį ", — pareiškė Dodonas.

Aistros Estijoje

Primename, kad Estijoje taip pat kilo skandalas dėl dviejų Rusijos diplomatų išsiuntimo iš šalies.

Anksčiau vietos žiniasklaida pranešė, kad Rusijos generaliniam konsului Narvoje Dmitrijui Kazennovui ir konsului Sergejui Surgaevui buvo įteikta nota, ir jie turėjo išvykti iš šalies. Priežastys, dėl kurių Rusijos diplomatams teko išvykti, neįvardinamos.

"Tai dar vienas nedraugiškas ir nieko nepagrįstas veiksmas, kuris liks be atsako", — pranešė RIA Novosti su nuoroda į Rusijos diplomatijos instituciją.

Rusijos ambasada Estijoje nekomentuoja informacijos dėl dviejų diplomatų išsiuntimo, pareiškė ambasados patarėjas Eugenijus Verlinas.

Generalinis konsulas Narvoje Dmitrijus Kazennovas dirba užsienio reikalų institucijoje nuo 1980 metų. Eidavo skirtingas pareigas ir Rusijoje, ir užsienyje: 1989-1992 metais dirbo TSRS ambasados sekretoriumi Afganistane. Nuo 2004 metų kovo mėnesio eina Rusijos URM konsulų departamento vadovo pareigas.

28
Tegai:
diplomatinė nota, diplomatai, Igoris Dodonas, Moldova
Dar šia tema
Moldovos pasienyje bandyta blokuoti JAV karinę techniką
Lietuva pasidalins patirtimi su Moldova
Istoriniai Moldovos rinkimai: antrasis turas įvyks
ES vėliava nukabinta nuo Moldovos prazidento administracijos pastato
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Vakcinacija

Rusijoje bus sukurta dar viena vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 00:19 2021.04.11)
A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Rusijoje kuriama dar viena vakcina nuo koronaviruso, rašo RIA Novosti.

Pirmųjų rezultatų tikimasi artimiausiu metu, sakė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška.

"Kuriama dar viena vakcina nuo naujos koronavirusinės infekcijos, mes tikimės, kad artimiausioje ateityje bus pateikti pirmieji preliminarūs mokslinių tyrimų rezultatai", — žurnalistams sakė M. Muraška.

A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas.

Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" nuo kovo 4 dienos yra palaipsniui tiriama Europos vaistų agentūros (EVA), kuri užsiima vakcinų, skirtų naudoti Europos rinkoje, patvirtinimu.

Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

"Sputnik V" vakcina buvo patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 proc., patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Po "AstraZeneca" vakcinacijos paaiškėjo sveikatos problemos — dabar Ispanijoje
PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
Po vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje mirė aštuoni žmonės 
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją