Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Dmitrijus Mirončikas, archyvinė nuotrauka

Minskas tikisi atnaujinti dialogą su Vilniumi dėl Astravo AE

34
(atnaujinta 21:21 2017.06.01)
Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Dmitrijus Mirončikas pareiškė, kad Baltarusija tikisi, jog Lietuva sugrįš prie konstruktyvaus dialogo dėl Baltarusijos atominės elektrinės

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Minskas tikisi Vilniaus grįžimo prie profesianalaus ir konstruktyvaus dialogo Baltarusijoje statomos atominės elektrinės klausimu, ketvirtadienį pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Dmitrijus Mirončikas.

"Mes ir toliau ketiname atlikti realų darbą, siekiant užtikrinti atvirą Baltarusijos AE saugumą. Mes suinteresuoti surengti normalų  bendradarbiavimą su Lietuva. Tikimės, kad Vilnius sugrįš prie konstruktyvaus ir profesianalaus dialogo formato", — sakė Mirončikas žurnalistams.

Jis priminė, kad gegužės pabaigoje ministerijos kvietimu įvyko užsienio diplomatų kelionė į Astravo AE statybos aikštelę.

"Deja, Lietuvos kolegos ne tik nepriėmė kvietimo, bet tą pačią dieną surengė nuosavą renginį pasienyje, taip sakant, "mes turime savo vestuves", — cituoja Mirončiką RIA Novosti.

Baltarusijos URM atstovas spaudai taip pat pabrėžė, kad Minskas yra atviras deryboms su tarptautine visuomene šio klausimo atžvilgiu.

Anot jo, Baltarusija lyderiauja tarp kitų TATENA narių dėl atliktų ir surengtų analitinių misijų, dar iki pirmojo AE bloko ekspluatacijos pradžios. Jis priminė, kad tik nuo 2016 metų spalio respublikoje lankėsė jau dvi rimtos misijos — vertino vadovybės infrastruktūras ir antrą kartą vertino statybos aikštelę, atsižvelgiant į išorės įvykius (SEED-misija). Laukiama, kad SEED-misijos ataskaita bus paviešinta jau šią savaitę.

Apie Astravo AE

50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, kaip planuojama, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

34
Tegai:
Astravo atominė elektrinė (AE), Astravas, Astravo AE, Dmitrijus Mirončikas, Baltarusija
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (276)
Dar šia tema
ES negali uždrausti Astravo AE elektros importo
Kodėl Lietuva nenori pirkti Astravo atominės elektrinės energijos
Kas verčia Lietuvą atsisakyti Astravo atominės elektrinės energijos