Žmogus su juodai nudažytu veidu, archyvinė nuotrauka

Rasizmas ar tradicija: dėl juodaodžio personažo karnavale kilo skandalas

36
(atnaujinta 17:32 2017.06.05)
Karnavalo organizatorius Vokietijoje apkaltintas rasizmu dėl juodaodžio personažo; kritikus jis ketina paduoti į teismą

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Centrinėje Vokietijoje įsikūrusiame Fuldos mieste kilo ginčų dėl karnavalo personažo. Per pastaruosius 80 metų neatskiriama karnavalo eitynių dalis buvo juodaodė figūra, kuri vokiečių kalba vadinama "Südend-Neger". Tačiau šiemet šis personažas supykdė vietinio universiteto darbuotojus: jie apkaltino karnavalo bendruomenę rasizmu.

Eitynių organizatorius — karnavalo sąjungos Südend Fulda pirmininkas Andreas Beck — interviu su Sputnik Deutschland atsakė į kaltinimus.

"Ši diskusija dirbtinai pritempta. Kodėl gi šie žmonės pasirodė po 80 metų ir pareiškė, kad taip negalima?" — klausia Beck.

Südend Neger — tai personažas. Vyras dažo veidą juodais dažais ir nešioja peruką su dideliu kaulu ant galvos. Pasak kritikų, šis personažas yra absoliučiai nekorektiškas. Jie kaltina ceremonijos dalyvius rasizmu.

"Nieko tokio čia nėra! Mes protestuojame prieš tai", — sako karnavalo organizatorius.

Dabar karnavalo sąjunga kreipėsi į teismą dėl šmeižto ir reputacijos pažeidimo.

Atrodo, Beckui visai nesmagu. Jis jaučiasi engiamas. Pasak jo, problema ta, kad šiandien apie kai kuriuos dalykus net negalima kalbėti. Kaip karnavalo sąjungos pirmininkas jis nuolat išeina į sceną. Pastaruoju metu jam buvo labai sunku vartoti žodį "negras", nes taip jau nebekalbama.

"Šiandien daug ko negalima pasakyti: mes nebeturime nei "negro bučinio" (taip anksčiau Vokietijoje buvo vadinamas krembo — Sputnik), nei "čigonų šnicelio". Dabar jie dar nori pervadinti Kalėdų muges į žiemos muges — tai tikrai jau negražu!" — piktinasi Beck.

Tačiau Beck ir jo karnavalo sąjunga jau nusileido. Šiemet jų negras pasirodė be juodų dažų ant veido. Tačiau kitą sezoną juoda spalva turi grįžti. O kaulas dings amžiams, nes Südend Fulda nenori pristatyti juodaodžio kaip piktadario, kurio reikia bijoti.

36
Tegai:
karnavalas, rasizmas, Vokietija
Dar šia tema
Žavingos damos ir demoniškos kaukės savatgalį karnavalo metu