Didžiosios Britanijos ministerė pirmininkė Tereza Mei, archyvinė nuotrauka

Mei balsavo parlamento rinkimuose

18
(atnaujinta 13:17 2017.06.08)
Pagrindinė parlamento rinkimų Didžiojoje Britanijoje intriga — ar sugebės valdančioji Konservatorių partija sustiprinti padėtį parlamente arba bent išsaugoti absoliučią daugumą

VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministerė pirmininkė Teresa May (Tereza Mei) ketvirtadienį balsavo išankstiniuose rinkimuose į parlamentą, praneša RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalą Sky News.

Mei balsavo savo rinkimų apygardoje Meidenhido mieste (Berkšyro grafystė). Ji taip pat yra kandidate į parlamentarus, jos apygardos balsavimo rezultatai bus suskaičiuoti naktį.

Balsavimas prasidėjo ketvirtadienį, 07:00 val.

Pagrindinė rinkimų intriga — ar sugebės  valdančioji Konservatorių partija sustiprinti padėtį parlamente arba bent išsaugoti absoliučią daugumą (326 vietų), leidžiančią vienvaldiškai formuoti ministrų kabinetą.

Balsavimas tęsis iki 22:00 val. vietos laiku. Iškart po to bus paskelbti "exit-polls" duomenys ir prasidės balsų skaičiavimas, kuris tęsis visa naktį. Galutiniai balsavimo rezultatai bus paskelbti penktadienį, birželio 9 dieną.

Po rinkimų paaiškės ministrų kabineto sudėtis ir bus suformuoti parlamento Bendruomenių rūmai. Šiuo metu apklausos rodo, kad Konservatorių partija lenkia (42%) Leiboristų partiją (35%). Taigi, konservatorių šansai padidinti savo atstovavimą parlamente didėja.

Kaip tikimasi, išrinkti parlamentarai bus prisaikdinti birželio 13-ąją, o darbą pradės birželio 19 dieną, po oficialios ceremonijos su karaliene.

18
Tegai:
rinkimai, Teresa Mei, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Brexit prasidėjo: Tereza Mei pasirašė laišką ES
Tereza Mei: Britanija nesigriebs atskirų narystės ES elementų
Mei atsisakė pirmininkauti Europos Sąjungai