Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, archyvinė nuotrauka

Porošenko pasveikino ukrainiečius su bevizio režimo su ES pradžia

32
(atnaujinta 12:23 2017.06.11)
Dabar ukrainiečiai gali laisvai keliauti Šengeno zonos teritorijoje, kuri apjungia 22 Europos Sąjungos šalis

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko iškilmingai paskelbė apie bevizio režimo su ES Ukrainos piliečiams pradžią, praneša RIA Novosti.

"Bevizis režimas Ukrainai pradėjo veikti! Šlovė Europai! Šlovė Ukrainai!" — parašė Porošenko savo Facebook paskyroje.

Ukrainos žiniasklaida jau paskaičiavo, kiek pinigų reikia ukrainiečiams keliauti į ES šalis. Pavyzdžiui, kelionei į Belgiją prireiks 95 eurų per dieną, į Vokietiją — 45, Švediją — 450 kronų (47 eurų), o Graikiją — 300 eurų penkioms dienoms. Be to, minimalus darbo užmokestis Ukrainoje yra šiek tiek daugiau nei trys tūkstančiai grivinų (apie 110 eurų), vidutinis darbo užmokestis siekia 6,7 tūkstančių grivinų (apie 230 eurų).

Gruzija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Чипурин

Kai kurios ES valstybės jau baiminasi darbo migrantų iš Ukrainos antplūdžio. Šiuo metu dauguma ukrainiečių dirba Lenkijoje, tačiau dabar jie gali važiuoti ir į kitas šalis. Kaip teigia "Financial Times", pernai apie 1,3 milijono ukrainiečių gavo Lenkijoje laikinąją darbo registraciją. Dar 116 tūkstančių Ukrainos piliečių gavo ilgalaikį darbo leidimą. Abu rodikliai padidėjo šešis kartus nuo 2013 metų.

Bevizis režimas numato laisvą judėjimą Šengeno zonos teritorijoje, kuri apjungia 22 Europos Sąjungos šalis ir keturias ne ES nares (Islandiją, Norvegiją, Lichtenšteiną ir Šveicariją) ir taip pat keturias šalis, kurios dar tik pretenduoja tapti Šengeno zonos narėmis (Bulgariją, Kiprą, Rumuniją, Kroatiją).

Ukrainos piliečiai galės būti Šengeno zonoje ne ilgiau nei 90 dienų per pusmetį. Bevizis režimas neleidžia dirbti Šengeno zonos šalyse.

Kovo pabaigoje įsigaliojo bevizis režimas tarp Europos Sąjungos ir Gruzijos. Bevizį režimą simboliškai vienas pirmųjų išbandė Gruzijos prezidentas Georgijus Margvelašvilis, kuris kovo 30 dieną oficialiai apsilankė Lietuvoje.

Be to, Vilnius iškilmingai pasitiko pirmuosius keliautojus be vizų iš Gruzijos.     

32
Tegai:
bevizis režimas, Europos Sąjunga, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina liepė sunaikinti Malazijos "Boingo" katastrofos įkalčius
Ukrainos pinigų išprašinėjimo iš Vakarų schema grimzda į dugną
"Baisus smūgis laisvei": apie rusiškų svetainių blokavimą Ukrainoje
Dėmesio: ukrainietiški saldainiai gali sukelti alergiją
Lietuvoje stabdoma prekyba ukrainietiškais saldainiais "Kuraga"