Larry, archyvinė nuotrauka

Katinai Dauningo gatvės: ne tik politinė kova

29
Prieš penkis metus tuometinis Didžiosios Britanijos premjeras David Cameron (Deividas Kameronas) pranešė apie naują Dauning gatvės gyventoją — žiurkes gaudantį katiną Larry, kuris pasižymi "stipriu plėšrūno instinktu"; nuo to laiko daug kas pasikeitė, bet ne Larry

VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Po rinkimų į Didžiosios Britanijos parlamentą daug kas pasikeitė, tačiau kai kas nesikeičia — Larry, katinas, gyvenantis ministro pirmininko rezidencijoje Dauningo gatvės 10-ame name, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į laidinį "The Telegraph".

Larry pateko į namą Dauningo gatvėje 2011 metų vasarį iš kačių ir šunų prieglaudos Betersyje. Ten jį rekomendavo kaip puikų pelių gaudytoją.

Кота Ларри представляют президенту США Бараку Обаме
Katina Larry pristato buvusiams JAV prezidentui Barakui Obamai

Ankstesnis šias pareigas ejęs katinas, Humphrey, atsistatydino 1997 metais, kartu su ministru pirmininku Tony Blair (Toniu Bleru).

2012-aisiais Larry parodė savo būdą: jo paštynes su Freja, oficialia Iždo kate, teko nuslopinti policininkams.

​Praėjusių metų balandžio mėnesį URM gretas taip pat pasipildė keturkojis darbuotojas — katinas Palmerstonas, kurį pasiėmė iš tos pačios prieglaudos, kaip ir Larry.

Birželį, paskelbus referendumo dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES razultatus, Kameronas atsistatydino, o Larry liko su nauja ministre pirmininke Teresa May (Teresa Mei).

Iki šiol jo šeimininkais buvo tik premjerai-konservatoriai. Paskutinės kalbos Bendruomenių Rūmuose metu Kameronas prisipažino, kad myli Larry, tačiau negali jo pasiimti su savimi, nes katinas priklauso rezidencijai. Politikas mano, kad Larry turi džiuginti visus Dauning gatvės 10-ame name dirbančius ir gyvenančius.

Tačiau po Kamerono atsistatydinimo Larry gyvenimas smarkiai pasikeitė — jis stojo į kovą su Palmerstonu.

Vyko kova tarp gyvenimo ir mirties: liepą Larry grįžo į Dauning gatvę, šlubuodamas, ir buvo priverstas apsilankyti pas veterinarą. Tačiau išgijęs jis atsilygino priešininkui tuo pačiu — nuotraukoje matoma, kad Palmerstonas yra sužalotas.

​Dviejų katinų karas sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio: paparaciai budi prie ministro pirmininko ir URM vadovo rezidentcijų ne dėl politinių sensacijų, o tam kad nepraleistų eilinių dviejų katinų peštynių.

29
Tegai:
katinas Larry, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Socialiniai tinklai: katinas Larry palaiko Brexit
Didžiausio pasaulyje katino nuotrauka pasirodė internete
Fotofaktas: Australijoje gyvena 118 cantimetrų ilgio rudas katinas
Pasipuošęs katinas ir patiekalai iš viso pasaulio: neįprastas japonės projektas
Užupyje pasislėpė jaukus knygynas ir rudaplaukis katinas