Operaciniai įrankiai, archyvinė nuotrauka

Nuo širdies iki inkstų: vardan ko žmonės parduoda organus?

13
(atnaujinta 13:52 2017.06.24)
"Juodi transplantologai" kartais už organus žada ir po 80 tūkstančių dolerių, tačiau vėliau sumoka savo "pacientams" kur kas mažiau

VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Neretai žmonės rizikuoja parduoti savo organus dėl banalių dalykų — technikos, kelionės arba vestuvių organizavimo arba skolų grąžinimo, išsiaiškino Sputnik Baltarusija naujienų apie "juodąją transplantologiją" apžvalgos metu.

Išvakarėse tapo žinoma, kad baltarusis už septynis tūkstančius dolerių pardavė inkstą — tam, kad dviems savaitėms nuvyktų į Egiptą ir ten iškeltų vestuves. Be jo, "juodi transpantologai" padirbėjo su dar dviem baltarusiais — vieną operavo Kijeve, kitus du — Ekvadore ir Kosove.

Sputnik apžvelgė kitas  naujienas apie organų pardavimą — ir išsiaiškino, kur tokie "donorai" išleidžia gautus pinigus.

Sėklidė už automobilį

Amerikietis Mike Parizi prieš kelerius metus paskelbė apie savo sėklidžių pardavimą už 35 tūkstančius dolerių. Svarbaus organo pardavimo priežastimi tapo ne skurdas ar noras padėti medicinai — vyras tokiu būdu rinko pinigus "Nissan" sportiniam automobiliui.

Inkstas už iPad

Kinų studentas Wang Shangkun pardavė inkstą… dėl iPad ir iPhone. Kino nesustabdė net tai, kad "donorystės" metu jam buvo tik 17 metų — tačiau vėliau už tokią operaciją griežtai nuteisė "keturis transplantologus". Jaunuoliui tai nepadėjo: su kiekvienais metais jo sveikata vis blogėjo, o ne taip senai, anot žiniasklaidos pranešimų, jis mirė.

Organas už vestuves

Dar vienas incidentas įvyko su 20-erių metų ukrainiečiu prieš penkis metus: Lvovo srities gyventojas pardavė inkstą tam, kad iškeltų vestuves ir nupirktų  žiedą— savo organą jis įvertino 15 tūkstančių dolerių, tačiau apie pinigų šaltinį giminei nepapasakojo. Šeima manė, kad jaunuolis važinėjo "į Europą uždarbiauti", o vėliau sužinojo, kad jis lankėsi pas "juoduosius transplantologus" Kosove. Praėjus mėnesiui po operacijos ukrainietis mirė.

Apskritai, vidaus organų juodoji rinka yra vertinama daugiau nei dvidešimt milijardų dolerių, o didžiausią paklausą turi inkstai ir nugaros smegenys. Aktyviausiai "juodieji transplantologai" veikia neturtingose šalyse.

13
Tegai:
transpantologija, organų prekyba, Kinija, Baltarusija, JAV
Dar šia tema
Pasieniečiai sraigstasparniu atgabeno į Vilnių iš Kauno donoro organus
Policija per valandą atgabeno donoro širdį iš Utenos į Vilnių
Pasaulinė kraujo donoro diena Lietuvoje
Discussion