Abdalla Al Omari paveikslas, archyvinė nuotrauka

Dailininkas Sirijos pavaizdavo pasaulio lyderius pabėgėliais

24
Sirijos menininkas nusprendė atkreipti visuomenės dėmesį į priverstinių migrantų problemą, nes vienu metu jis buvo priverstas bėgti iš Tėvynės

VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Abdalla Omari nusprendė atkreipti visuomenės dėmesį į pabėgėlių problemas, pavaizduodamas pasaulio lyderius priverstiniais migrantais.

Meninių darbų serija "Pažeidžiamumas", kurioje žymūs politikai vaizduojami kaip pabėgėliai, atnešė dailininkui neregėtą populiarumą. Beje pabėgėlių tema Omari yra labai artima, nes jis ir pats buvo migrantu, kai prasidėjus karui bėgo iš Sirijos.

Omari kūriniuose priverstisnių pabėgėlių vaidmenyje vaizduojami Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Bašaras al-Asadas, Kim Džongunas, Borisas Džonsonas, Teresa Mei, Nicolas Sarkozy, Fransua Olandas, Davidas Kameronas, Barakas Obama ir Angela Merkel.

Dabar dailininko paroda vyksta vienoje iš Dubajaus galerijų, o jos šūkiu tapo jo žodžiai: "Aš norėjau atimti iš politikų galią ne dėl savęs ir savo skausmo, o tam, kad suteikti šiems lyderiams galimybę grąžinti žmonijai supratimą, kad pažeidžiamume gali būti jėga".

24
Tegai:
pasaulio lyderiai, paveikslai, pabėgėliai
Dar šia tema
Dailininkas, kuris piešia jausmus
Dailininkas piešia hiperrealistines anamorfozes
Saulėti Katios Borodulkinos piešiniai Vilniuje
Barista piešia paveikslus ant kavos putų
Disney atsisako pieštų animacinių filmukų