Facebook, archyvinė nuotrauka

Zuckerbergo pasididžiavimas: Facebook išaugo iki 2 mlrd paskyrų

19
Markas Zuckerbergas pranešė visiems savo sekėjams, kad paskyrų skaičius socialiniame tinkle Facebook pasiekė du milijardus

VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Socialinio tinklo Facebook įkūrėjas Markas Zuckerbergas antradienį pranešė, kad paskyrų skaičius pasiekė 2 milijardus, praneša RIA Novosti.

"Šį rytą Facebook bendruomenė oficialiai siekia du milijardus žmonių! Mes padarėme pažangą, sujungdami žmones, o dabar padėkime viso pasaulio žmonėms dar labiau suartėti. Būti šioje kelionėje kartu su jumis yra didelė garbė", — pranešė jis savo Facebook paskyroje.

"Ir pasaulis tapo šviesesnis", — pridūrė jis kitame pranešime.

Facebook — didžiausias socialinis tinklas pasaulyje ir vienvardė kompanija (Facebook Inc), kuri yra šio socialinio tinklo savininkė. Jį 2004-ųjų vasario ketvirtą dieną įkurė Markas Zuckerbergas ir jo kambariokai Eduardo Saverin, Dustin Moskovitz ir Chris Hughes studijų Harvarde metu.

Iš pradžių ši svetainė buvo vadinama Thefacebook ir buvo prieinama tik studentams iš Harvardo universiteto, vėliau registacija tapo prieinama ir kitiems Bostono universitetams, o po to jau ir visoms JAV švietimo įstaigoms, kurių studentai turėjo elektroninio pašto adresą domene.edu.

2006-ųjų rugsėjį svetainė tapo viešai prieinama visiems turintiems elektroninio pašto dėžutę interneto vartotojams nuo 16 metų.

19
Tegai:
vartotojai, socialiniai tinklai, Facebook, Markas Zuckerbergas
Dar šia tema
Popiežius priėmė Facebook įkūrėją Zuckerbergą
Paranoja: Zuckerbergas užklijavo kompiuterio kamerą lipnia juosta
Lietuvos policija papasakojo apie Facebook tamsiąją pusę
Sostinės meras pakvietė į Vilnių vieną iš Facebook kūrėjų
Žiniasklaida: Facebook įdiegia pranešimų susinaikinimo funkciją
Окрестности города Степанакерта Непризнанной Нагорно-Карабахской Республики

Rusijos kariuomenė Stepanakerte įrengė ligoninę

(atnaujinta 18:04 2020.11.30)
Rusijos taikdariai aktyviai padeda atkurti taikų gyvenimą Kalnų Karabacho regione, tarp kita ko gydytojai rūpinasi ir vietinių gyventojų sveikata

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Rusijos Gynybos ministerija Kalnų Karabache dislokavo lauko ligoninę, praneša RIA Novosti korespondentas.

"Pneumatinių rėmų modulių dislokavimas baigtas. Pirmiausia mes sutelkėme dėmesį į taikos palaikymo kontingento medicininę paramą. Mes esame pasirengę suteikti pagalbą civiliams gyventojams. Mes esame pasirengę savo lėšoms priimti iki 40 žmonių", — žurnalistams sakė medicinos skyriaus vadovas Jaroslavas Ivanovas.

Anot jo, ligoninėje įrengti intensyviosios terapijos skyriai, funkcinė diagnostika, laboratorinė diagnostika, operacinė, odontologijos kabinetas ir oftalmologo kabinetas. Yra dirbtinio plaučių ventiliavimo, ultragarso ir rentgeno aparatai.

Rusijos taikdariai Kalnų Karabache
© Sputnik / Илья Питалев

Rusijos taikdariai dislokuoti Kalnų Karabache pagal susitarimą, kurį lapkričio 10 dieną pasirašė Rusijos, Azerbaidžano ir Armėnijos vadovai. Jame numatyta visiškai nutraukti nuo rugsėjo 27 dienos trunkantį karo veiksmą, apsikeisti kaliniais ir mirusiųjų kūnais. Armėnija taip pat turėtų grąžinti Azerbaidžanui Kelbajar, Lačiną ir Aghdam regionus.

Baku susitarimas vadinamas Jerevano pasidavimu. Prezidentas Ilhamas Alijevas pabrėžė, kad dokumentas naudingiausias Azerbaidžanui: dabar, pasak jo, karinis etapas baigtas ir galima pereiti prie politinių klausimų.

Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas pripažino, kad sprendimą dėl taikos jam buvo sunku priimti, tačiau tai leido išsaugoti tai, ką būtų praradęs Karabachas. Po to Jerevane prasidėjo protestai, žmonės reikalauja ministro pirmininko atsistatydinimo.

Tegai:
ligoninė, Kalnų Karabachas, Rusija
Dar šia tema
Kodėl Vakarai nepatenkinti konflikto valdymu Kalnų Karabache
Išminavimo perspektyvos Kalnų Karabache
Sirijos turkmanai Karabache: kelionė į karą ar didysis persikėlimas?
Vakcina nuo koronaviruso

EK paskelbė Rusijos vakcinos naudojimo Europoje apribojimus

(atnaujinta 15:45 2020.11.30)
Europos Komisijos atstovas taip pat pabrėžė, kad Europos vaistų agentūra EMA dar nėra gavusi prašymų leisti parduoti Rusijos vakciną Europos rinkoje

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Rusijos "Sputnik V" vakcina, jei ji bus skubiai patvirtinta ir naudojama Vengrijoje, negalės būti naudojama kitose Europos Sąjungos šalyse, pranešime Briuselyje sakė Europos Komisijos atstovas, praneša RIA Novosti.

"ES mano, kad geriau, jei visas vakcinas, kurios siūlomos Europos piliečiams, patvirtintų Europos vaistų agentūra (EMA). Tačiau vykdydama skubią procedūrą valstybė gali skubiai leisti naudoti vakciną savo teritorijoje ir platinti ją savo piliečiams. Bet mes pasisakome už maksimalų skaidrumą vakcinų srityje", — sakė jis.

EK paaiškino, kad šiuo atveju galima kalbėti apie "terminuotą ir skubų sprendimą, už kurį atsakinga pati valstybė".

Karantinas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Jei šią vakciną patvirtina naudoti Vengrijos valdžios institucijos, mes kalbame tik apie vartojimą Vengrijos teritorijoje", — sakė EK atstovas.

Anksčiau lapkritį Rusijos Federacijos pramonės ir prekybos ministerija po Rusijos pramonės ir prekybos ministro Deniso Manturovo ir Vengrijos užsienio reikalų ministro Peterio Siyarto derybų pareiškė, kad Rusija diskutuoja apie Rusijos "Sputnik V" vakcinos nuo koronaviruso gamybą Vengrijoje: šioje šalyje buvo ruošiama gamybos vieta. Peteris Siyjarto lapkričio 27 dieną paskelbė, kad mažos "Sputnik V" vakcinos partijos į šalį bus pradėtos pristatyti gruodžio mėnesį, o didesnės — sausio mėnesį.

Anksčiau Europos vaistų agentūra (EMA) RIA Novosti patvirtino ryšius su Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" kūrėju, pažymėdama, kad tokių vaistų patvirtinimo laiką sunku numatyti. Tuo pačiu metu EMA pabrėžė, kad ES sutelkia išteklius, kad paspartintų šiuos procesus ir sutrumpintų laiką, reikalingą skiepams nuo COVID-19 tirti ir leisti.

Europos Komisijos atstovas taip pat pabrėžė, kad EMA dar nėra gavusi prašymų leisti parduoti Rusijos vakciną Europos rinkoje. Jis taip pat pridūrė, kad Europos Komisija dar neturi duomenų apie Rusijos vakciną.

Rugpjūtį Rusijos sveikatos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19 profilaktikos, kurią sukūrė Gamalėjaus elektrochemijos tyrimų centras. Jis buvo pavadintas "Sputnik V". Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis nepageidaujamas poveikis.

Lapkričio 23 dieną Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas sakė, kad RDIF pateikė Europos reguliavimo institucijai paraišką dėl vakcinos "Sputnik V" registravimo ir neatmetė galimybės ją gaminti Vokietijoje. Jis paaiškino, kad atitinkama paraiška buvo išsiųsta spalio 22 dieną.

Anksčiau lapkritį Rusijos Federacijos pramonės ir prekybos ministerija po ministro Deniso Manturovo ir Vengrijos užsienio reikalų ministro Peterio Siyarto derybų pareiškė, kad Rusija diskutuoja apie Rusijos "Sputnik V" vakcinos nuo koronaviruso gamybą Vengrijoje; šioje šalyje buvo ruošiama gamybos vieta.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinio tyrimo duomenų analizė parodė 91,4% veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95%.

Tegai:
Europa, Vengrija, Rusija, Europos Komisija (EK), koronavirusas, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Analitikai įvertino galimybes grįžti prie seno gyvenimo vakcinos nuo COVID-19 dėka
Ketinama įsigyti šaldytuvus vakcinoms laikyti
Seimo deputatas Petras Gražulis

Generalinė prokuratūra vėl paprašė panaikinti Seimo nario Gražulio teisinę neliečiamybę

(atnaujinta 19:03 2020.11.30)
Prokuratūra pateikė tokį prašymą parlamentui dar 2019 metų birželio 4 dieną, tačiau prašymas buvo atmestas. Pakartotinis kreipimasis tapo įmanomas po to, kai politikas buvo išrinktas į naujojo sušaukimo parlamentą ir prisiekė

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis vėl kreipėsi į Seimą su prašymu leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn deputatą Petrą Gražulį ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Apie tai pranešė Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Prokuratūra nurodė, kad nutraukto ikiteisminio tyrimo medžiagoje turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad parlamentaras nuo 2015 metų gegužės iki 2017 metų vasario galimai siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą iš privačios įmonės. Pažymima, kad deputatas neva veikė šios įmonės interesais ir kišosi į kitų valstybės tarnautojų veiklą Lietuvoje ir Rusijoje, taip pat siūlė kyšius Rusijos pareigūnams, kad jie neteisėtai sudarytų palankias sąlygas šios įmonės veiklai.

Pasak prokuroro, Seimo narys sistemingai, ilgą laiką naudojosi savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu ir įtaka, menkino užimamų pareigų prestižą, Lietuvos Respublikos Seimo bei Seimo nariu autoritetą.

Gražulis atsisakė duoti parodymus kaip specialusis liudytojas.

Kad patrauktų Seimo narį atsakomybėn, jo imunitetas turi būti panaikintas.

Su tokiu prašymu generalinis prokuroras į Seimą kreipėsi 2019 metų birželio 4 dieną, tačiau šį prašymą Seimas atmetė. Išnaudojus visas turimas tyrimo galimybes 2019 metų rudenį ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo buvo nutrauktas.

Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisija 2017 metų rugsėjo 13 dienos išvadoje dėl generalinio prokuroro kreipimųsi nagrinėjimo konstatavo, kad Seimo statuto 2 straipsnio nuostatos nustato, kad naujai išrinktas Seimo narys privalo prisiekti nepaisant to, ar jis Seimo nariu buvo ankstesnės kadencijos Seime, todėl naujai išrinktas Seimo narys kartu su naujos kadencijos Seimo nario įgaliojimais bei teisėmis iš naujo įgyja ir Seimo nario neliečiamybę ir tai yra pagrindas pakartotinai kreiptis į naujos kadencijos Seimą dėl leidimo patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn.

Tegai:
Lietuva, Generalinė prokuratūra, Seimas, Petras Gražulis