0 eurų, archyvinė nuotrauka

Kolekcininkai išpirko "nulio eurų" banknotus mažiau nei per parą

168
Šiuo metu ruošiamasi išleisti antrąjį šių banknotų tiražą, kuris, anot Vokietijos Kylio miesto turistinio portalo Facebook paskyroje, apyvartoje pasirodys per artimiausias penkias savaites

VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Praėjusį antradienį Europos centrinis bankas (ECB) Vokietijoje į apyvartą išleido neįprastas nulio eurų nominalo kupiūras, už kurias nieko negalima įsigyti, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į Ispanijos laikraštį El Mundo.

"Nulio eurų" banknotai skirti kolekcininkams ir turistams, apsilankantiems Vokietijos šiaurėje esančioje Šlėzvigo-Holšteino žemėje. Jų galima įsigyti už 2,50 euro.

Kad "nulio euro" kupiūra taptų tikra valiuta, nors ir ne materialios vertybės, Vokietijoje buvo priimtas specialus įstatymas "Der Null-Euro-Schein richt" (Nulio eurų projektas), patvirtintas ECB.

Atsiskaityti už prekes ar paslaugas šiuo banknotu negalima, tačiau jis turi tokias pačias apsaugos priemones kaip ir paprasti eurai.

Ant banknoto pavaizduotas mokomasis 1958 metų Vokietijos karinio jūrų laivyno burlaivis "Gorch Fock II", kurio registro uostas yra Kylio miestas. Fone — koliažas iš Europos įžymybių, tokių kaip Eifelio bokštas ir Brandenburgo vartai.

Šio burlaivio vaizdas 1961-1990 metais puošė 10 markių vokiško Budersbanko banknotą.

"Šis neįprastas įstatymo projektas padarys Kylį ypatingu, unikaliu turistams, o banknotas taip pat taps kolekcine vertybe", — teigia miesto administracija.

Pirmąjį tiražą sudarė 5 000 banknotų egzemplioriai, jie mažiau nei per 24 valandas buvo išparduoti susidomėjusiems numizmatams.

Šiuo metu ruošiamasi išleisti antrąjį šių banknotų tiražą, kuris, anot Kylio miesto turistinio portalo Facebook paskyroje, apyvartoje pasirodys per artimiausias penkias savaites.

Norintieji įsigyti neįprastą suvenyrą jau dabar gali jį užsisakyti iš anksto.

"Ilgą laiką nulio eurų bilietas buvo laikomas pramanu. Būtent todėl šitas retas ir tikrai autentiškas egzempliorius turi paklausą tarp kolekcininkų", — praneša miesto turizmo portalas, kurio darbuotojai nebegali susidoroti su neįprastos kupiūros užsakymų srautu.

168
Tegai:
kolekcininkai, banknotai, pinigai, Facebook, Kylis, Vokietija
Dar šia tema
Kaip užsidirbti ir taupyti vaikus mokys centrinis bankas
Nuo šiol britai galės mokėti plastikiniais banknotais
Europos Bankas nebeišleis 500 eurų banknotų
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasirašė įsaką dėl pataisų į Rusijos Konstituciją įtraukimo

(atnaujinta 20:49 2020.07.03)
Balsavimas dėl pagrindinio įstatymo pakeitimų vyko birželio 25 – liepos 1 dienomis. Už jų priėmimą balsavo beveik 58 milijonai rusų

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl pataisų į šalies Konstituciją įtraukimo, pataisas palaikė daugiau nei trys ketvirtadaliai Rusijos rinkėjų, balsuodami visos Rusijos mastu, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kremliaus spaudos tarnyba.

Šiais metais Putinas pranešime Federalinei asamblėjai pasiūlė įtraukti į šalies pagrindinį įstatymą keletą pataisų. Vėliau pasiūlymus parengė specialiai sudaryta darbo grupė, po to prezidentas pristatė atitinkamą įstatymo projektą svarstyti Valstybės Dūmoje.

Kovo 11 dieną Žemieji parlamento rūmai galutiniame svarstyme priėmė prezidento įstatymo projektą. Tą pačią dieną dokumentą patvirtino Federacijos taryba, po to jį parėmė visų Rusijos Federacijos regionų įstatymų leidybos asamblėjos. Putinas kovo 14 dieną pasirašė įstatymą dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pakeitimų. Tuo pat metu prezidentas ne kartą pabrėžė, kad pakeitimai įsigalios tik tuo atveju, jei jiems bus pritatra visos šalies balsavime.

Balsavimas dėl pagrindinio įstatymo pakeitimų vyko birželio 25 – liepos 1 dienomis. Po 100 procentų protokolų apdorojimo, bendras rinkėjų aktyvumas siekė 67,97 procento. Už pakeitimų priėmimą balsavo 77,92 proc. (beveik 58 mln. rusų), prieš — 21,27 proc. (apie 16 mln. žmonių).

Tegai:
Konstitucija, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Balsavimas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų: kaip jis vyko kaimyninėse šalyse
Pasirodė vaizdo įrašas apie tai, kaip Putinas balsavo dėl Konstitucijos pataisų
Danske Bank

Estija kreipėsi į JAV teisininkus pagalbos pinigų plovimo byloje

(atnaujinta 19:06 2020.07.03)
Kalbama apie skandalą, susijusį su "Danske Bank" ir "Swedbank" filialų veikla. Talinas pareiškė apie siekį išspręsti bylą

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Estija pasirašė teisinės pagalbos susitarimą su Amerikos advokatų kontora "Freeh Sporkin & Sullivan LLP", kuri Estijos vyriausybę konsultuos atliekant tyrimą, kurį vykdo JAV valdžios institucijos, dėl Danijos "Danske Bank" ir Švedijos "Swedbank" galimo pinigų plovimo, penktadienį pranešė Estijos finansų ministerijos spaudos tarnyba.

"Pastaraisiais metais Estijos reputacija smarkiai nukentėjo dėl kelių tarptautinio masto pinigų plovimo atvejų. Kaip žinome, skirtingose ​​šalyse buvo pradėti tyrimai dėl Estijoje dirbančių bankų kovos su pinigų plovimu reikalavimų pažeidimų. Estijai labai svarbu, kad šie sunkūs atvejai būtų išsamiai ištirti, kad kuo geriau išsiaiškintume, kas iš tikrųjų įvyko praeityje", — spaudos tarnyba cituoja finansų ministro Marto Helmės žodžius.

Finansų ministerijos vadovas pažymėjo valstybės bendradarbiavimo su Amerikos tardymo institucijomis svarbą.

"Jei atlikus tyrimus bankams bus paskirtos baudos, valstybė dalyvaus paskirstant baudas. Šiame procese mes esame nukentėjusioji šalis. Todėl labai svarbu, kad JAV turėtume labai stiprų ir patyrusį partnerį", — RIA Novosti cituoja Helmės pareiškimą.

2018 metais Danijos "Danske Bank" Estijos filialas atsidūrė skandalo dėl įtarimų pinigų plovimu centre. Šie įtarimai tiriami Estijoje, Danijoje, Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV. Kaltinamojo nuosprendžio paskelbimo atveju, pažeidėjui gresia iki šešių milijardų eurų bauda.

Remiantis paties banko atliktu tyrimu, per 2007–2015 metų laikotarpį per šio banko Estijos skyrių buvo pervesta iki 234 milijardų įtartinos kilmės JAV dolerių, kurių didžiąją dalį neteisėtai gaudavo klientai iš Rusijos, taip pat Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir kitų šalių.

Be "Danske Bank", su pinigų plovimu per Estijos skyrių gali būti susijęs ir švedų "Swedbank". Jo veikla taip pat tiriama JAV. Kaip anksčiau pranešė Švedijos televizijos kanalas "SVT", per sąskaitas šiame banke, kurios buvo atidarytos 2007–2015 metais, galėjo būti perversta mažiausiai 3,8 milijardo eurų įtartinų pinigų.

Tegai:
pinigų plovimas, Estija, Danske Bank