Brexit, archyvinė nuotrauka

Britai pasirengę mokėti ES piliečių teises po Brexit

27
(atnaujinta 20:05 2017.07.03)
Britų jaunimas susirūpinęs, kad gali prarasti teisę gyventi, dirbti, mokytis ir keliauti po Europos Sąjungą po Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš jos

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Šeši iš dešimties britų norėtų išsaugoti Europos Sąjungos pilietybę po Brexit ir net yra pasirengę už tai mokėti, praneša RIA Novosti su nuoroda į Londono ekonomikos mokyklos (LSE) tyrimą.

Remiantis tyrimo duomenimis 60% respondentų norėtų išlaikyti teisę gyventi, dirbti, mokytis ir keliauti po Europos Sąjungą po Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš jos. Be to, daugelis yra pasirengę mokėti daugiau nei 400 svarų (apie 455 eurų) už galimybę išsaugoti Europos privilegijas.

Be to, paaiškėjo, kad jauni žmonės "labai nepatenkinti" perspektyva prarasti šias pagrindines ir esmines teises: pagal apklausos duomenis, 85% respondentų, norinčių išsaugoti Europos pilietybę, yra 18-24 metų amžiaus britai.

Taip pat paaiškėjo, kad 80% londoniečių pasisako už turimų teisių išsaugojimą Didžiosios Britanijos piliečiams po Brexit. Tyrimo rezultatai taip pat rodo, kad tik 10% respondentų remia Britų vyriausybės pasiūlymą atimti iš ES piliečių teisę balsuoti, 73% pritaria išlaikyti šią teisę, o 48% respondentų siūlo suteikti teisę balsuoti ne tik vietos valdžios, bet ir visuotiniuose rinkimuose.

Brexit, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алекс Макнотон

Primename, kad Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May (Tereza Mei) pažadėjo Europos lyderiams, kad kad po "Brexit" šalyje gyvenantys ES piliečiai galės likti šalyje. Tačiau Mei pareiškė, kad šis pasiūlymas įsigalios tik tuo atveju, jei atitinkamos garantijos bus suteiktos ES šalyse gyvenantiems Jungtinės Karalystės piliečiams.

Brexit

2016 metų birželį Didžiojoje Britanijoje įvyko referendumas, kuriame daugybė britų balsavo už išstojimą iš ES. Šių metų kovo pabaigoje ministrė pirmininkė Mei suaktyvino Lisabonos sutarties 50-ąjį straipsnį ir pasirašė oficialų prašymą išstoti iš Bendrijos.

Daugiau apie tai, kas laukia lietuvių Didžiojoje Britanijoje po Brexit skaitykite čia >>

Kovo 29 dieną Didžioji Britanija oficialiai pradėjo pasitraukimo iš Europos Sąjungos procedūrą. Derybos su Europos Sąjunga dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES truks dvejus metus, tad Jungtinė Karalystė paliks Sąjungą 2019 metų pavasarį.

Beveik pusė prancūzų ir daugiau nei pusė Vokietijos (52%), Italijos (57%) ir Didžiosios Britanijos (64%) gyventojų mano, kad viena ar kelios šalys pasitrauks iš ES artimiausiais metais, rodo apklausos Sputnik.Nuomonės rezultatai.

27
Tegai:
Brexit poveikis, apklausa, Brexit, Europos Sąjunga, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (139)
Dar šia tema
Socialiniai tinklai: katinas Larry palaiko Brexit
Apklausa: Brexit neturės neigiamo poveikio didžiajai daliai Lietuvos įmonių
Žiniasklaida: ryšium su Brexit Londonas pareikalaus 10 mlrd eurų iš ES banko
Penki užsieniečiai pasidalino savo lūkesčiais Brexit
Brexit nesukels rūpesčių darbo migrantams