Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Grybauskaitė planuoja susitikti su Trampu Varšuvoje

30
(atnaujinta 09:11 2017.07.05)
Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė dvylikos Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovų susitikimo metu numato susitikti su JAV Prezidentu Donaldu Trampu, kuris ten atvyks kaip išskirtinis svečias

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, liepos 6 dieną, dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime Varšuvoje, kur planuoja susitikti su JAV kolega Donaldu Trampu, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

Anot pranešimo, Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas į dvylikos Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovų susitikimą atvyksta kaip išskirtinis svečias.

Per pastarąjį pusmetį tai jau trečiasis šalies vadovės susitikimas su aukščiausiais naujosios JAV administracijos pareigūnais.

Prezidentės spaudos tarnyba informuoja, kad liepos pabaigoje dar numatomas Baltijos šalių Prezidentų susitikimas su JAV viceprezidentu Mike‘u Pence‘u Taline.

Viršūnių susitikime Varšuvoje bus aptarti Europos vienybės ateities klausimai, strateginių energetikos, transporto ir infrastruktūrų projektų įgyvendinimas. Susitikime planuojama priimti bendrą politinę deklaraciją.

Trijų — Adrijos, Baltijos ir Juodosios — jūrų iniciatyva gimė Kroatijos ir Lenkijos pastangomis pernai Dubrovnike. Jos tikslas — užtikrinti geresnius politinius, verslo, transporto ryšius tarp šių regionų, skatinti didesnius krovinių ir keleivių srautus, gerinti tarpusavio bendradarbiavimą inovacijų, mokslinių tyrimų, skaitmeninių technologijų srityse, naikinti energetines salas, įjungti regionines elektros ir dujų rinkas į bendrą ES energetikos rinką, įgyvendinti sėkmingą elektros tinklų sinchronizaciją, dalintis patirtimi, užtikrinant energetinių šaltinių įvairovę.

Prie Trijų jūrų iniciatyvos šiuo metu yra prisijungusios Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Slovakija, Čekija, Rumunija, Bulgarija, Vengrija, Austrija, Kroatija ir Slovėnija.

30
Tegai:
Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas, Dvylikos Rytų ir Vidurio Europos valstybių vadovų susitikimas, Donaldas Trampas, Dalia Grybauskaitė, Varšuva
Dar šia tema
Visiems prasiskirti: Trampas išstumdė politikus šalia Grybauskaitės
Lietuvos prezidentė dalyvaus NATO vadovų susitikime Briuselyje
Pentagono vado Džeimso Matiso vizitas į Lietuvą — "Patriotų" žaidimai
Apklausa: Trampas nesukurs saugesnio pasaulio