Putino ir Trampo sustikimas Hamburge, nuotrauka iš įvykio vietos

Užsitęsęs pokalbis: Melania bandė pasiimti vyrą derybų su Putinu

58
(atnaujinta 16:08 2017.07.24)
Pirmosios rimtos JAV ir Rusijos prezidentų derybos vyko taip ilgai, kad politikai paprašė pirmosios JAV ledi paskubinti vyrą, tačiau jai tas nepavyko

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. JAV pirmoji ledi Melania Tramp buvo paraginta įsikišti į užsitęsiusias JAV prezidento Donaldo Trampo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino derybas, praneša RIA Novosti su nuoroda į JAV Valstybės sekretorių Reksą Tilersoną.

Valstybės departamento teigimu, prezidentai turėjo tiek daug klausimų, kuriuos norėtų kartu aptarti, kad į derybų kambarį teko užeiti pirmajai ledi,  kad  įtikintų vyrą, jog metas užbaigti derybas. Tačiau Melaniai to padaryti nepavyko.

"Buvo toks įsitraukimo ir numonių apsikeitimo lygis, kad nei vienas iš jų negalėjo sustoti. Už derybų kambario durų žvalgėsi žmonės. Vienu metu jie net nusiuntė pirmąją ledi paskatinti sutuoktinį užbaigti užsitęsusias derybas. Akivaizdu, kad jai tas nepavyko", — pasakojo Tilersonas.

Pirmasis JAV ir Rusijos prezidentų susitikimas tęsėsi daugiau nei dvi valandas, vietoj planuotų 30 minučių, kaip anksčiau skelbė Baltieji rūmai.

Derybų metu Putinas ir Trampas aptarė pagrandinius tarptautinės darbotvarkės klausimus, tarp jų Ukrainą ir Siriją, bei dvišalius santykius.

Derybos vyko už uždarų durų. Susitikimas prasidėjo, kai Putinas ir Trampas užėjo į derybų kambarį ir užėmė savo vietas, po to užėjo apie 30 žurnalistų. Putinas ir Trampas ištarė kelis žodžius, pabrėždami sustikimo svarbą, bet po to tapo aišku, kad daugiau į žiniasklaidos atstovų klausimus lyderiai neketina atsakinėti.

58
Tegai:
derybos, G20, Melania Tramp, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Hamburgas
Dar šia tema
Vladimiro Putino linija
Putinas: pažeistas pilnavertis Rusijos ir JAV dialogas
Buvęs Lenkijos premjeras: Trampas nebenori su niekuo konfliktuoti
Melanija Tramp persikėlė į Baltuosius rūmus