Al-Baghdadi, archyvinė nuotrauka

IV* kovotojai patvirtino savo lyderio Al-Baghdadi žūtį

19
(atnaujinta 13:27 2017.07.11)
Teroristinės grupuotės "Islamo valstybė", uždraustos Rusijoje, JAV ir daugelyje kitų valstybių, kovotojai patvirtino savo lyderio Abu Bakra al-Baghdadi žūtį

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Teroristai, priklausiantys grupuotei "Islamo valstybė" patvirtino informaciją apie savo lyderio Abu Bakra al- Baghdadi, praneša Sputik International su nuoroda į televizijos kanalą "Al-Sumarija".

Sirijos miestas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federation

Pranešama, kad IV kovotojai išplatino trumpą pranešimą, kuriame praneša apie savo lyderio Abu Bakra al- Baghdadi žūtį, o taip pat skelbia "naujo chalifato" vardą.

Rusijos Gynybos ministerija birželio 16 dieną pranešė, kad Al-Baghdadi buvo likviduotas gegužės 28 dieną, kai Rusijos oro ir kosminių pajėgos smogė komandiniam punktui pietiniame Rakos priemestyje, kur tuo metu ir buvo pagrindinis IV teroristas.

Al-Baghdadi, tikrasis vardas — Ibrahim Awwad Ibrahim Ali al-Badri, pirmą kartą pasirodė viešumoje 2014-ųjų liepą, kai iš IV užgrobtos mečetės Mosule paskelbė apie "islamo kalifato" kūrimą Artimuosiuose Rytuose. Nuo tada, žiniasklaida ne kartą skelbė informaciją apie jo likvidavimą, tačiau ji nebuvo patvirtinta.

Amerikos ir Irako specialiosios pajėgos spėliojo, kad IV lyderis gali slapstytis netoli Sirijos pasienio, miestelio El-Baad rajone. Tačiau liepos 11-ąją "Daily Mail" su nuoroda į Sirijos televiziją pranešė, kad Al- Baghdadi likviduotas, spėjama, kad jis Rakkos apšaudymo metu.

* Teroristinė grupuotė, uždrausta JAV, Rusijoje ir kai kuriose kitose šalyse.

19
Tegai:
teroristai, Islamo valstybė, Abu Bakras al-Baghdadi
Dar šia tema
Vaizdo įrašas padėjo sulaikyti islamo įstatymų nepaisančius jaunuolius
"Islamo valstybė" prisiėmė atsakomybę už išpuolį bažnyčioje
Už išpuolį Vokietijoje atsakinga "Islamo valstybė"
Lietuva pasiruošė ryžtingai kovoti su "Islamo valstybe"
"Islamo valstybė" prisiėmė atsakomybę už išpuolį Nicoje
Supuvusios braškės

Uogos supuvo laukuose: Estija skundžiasi sezoninių darbuotojų trūkumu

(atnaujinta 22:42 2020.07.07)
Nors valdančioji koalicija susitarė dėl darbuotojų pritraukimo iš trečiųjų šalių sąlygų, tai braškių augintojams padės nedaug. Didžioji dalis derliaus supuvo, o sezonas artėja prie pabaigos

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Daugelis braškių supuvo laukuose, nes Estijos vyriausybė per vėlai priėmė sprendimą įleisti užsienio darbuotojus. Apie tai pranešė "ERR" portalas.

Pirmadienį koalicija pasiekė susitarimą dėl sezoninių darbuotojų pritraukimo iš trečiųjų šalių sąlygų. Iki krizės galiojusi tvarka buvo papildyta medicininės saugos reikalavimais — darbuotojai iš valstybių, kuriose didelis užsikrėtimo koronavirusu skaičius, privalo laikytis dviejų savaičių saviizoliacijos. Tuo tarpu Vyriausybės sprendimai dar nėra teisiškai įforminti.

Laari vienkiemio laukų savininkė Kadri Nebokat teigė, kad braškių augintojai nebuvo patenkinti šiuo sprendimu, nes uogų sezonas baigėsi ir didžioji derliaus dalis laukuose jau buvo supuvusi.

"Paskutinė galimybė nusipirkti uogų uogienėms. Į rinką patenka tai, ką pavyksta išsaugoti", — sakė ji.

Pasak Nebokat, ji prarado 80 procentų derliaus. Tai savo ruožtu reiškia, kad apyvarta sumažės 80 procentų.

"Be to, nėra iš ko mokėti darbo užmokesčio, nors darbuotojų mes vis tiek neturėjome", — sakė ji.

Taip pat Nebokat įvertino kitų metų perspektyvas.

"Pilkojo puvinio plitimas yra pakankamai aukštas, nuslopinti jo negalėsime. Pažiūrėsime, kaip augalai išgyvens šiuos metus", — sakė ji.

Pasak ūkininkės, ieškoti darbuotojų buvo labai sunku — iš 300 apskambintų žmonių tik dešimt atsiliepė. Nebokat mano, kad darbuotojai iš užsienio geriau renka uogas, nes jie geriau toleruoja rutiną. Be to, jie atvyksta į Estiją su konkrečiu tikslu — užsidirbti pinigų.

"Renkant braškes reikia nuoseklumo. Bedarbiai to neturi: žmogus dirba vieną dieną, o kitą dieną nori ilsėtis. Žmonės, kurie atvyksta dirbti, geriau ištveria rutiną. Lieka žmonės, kurie poilsio metu renka uogas, ir jauni žmonės, kurie yra įpratę užsiimti sportu, todėl yra atsakingesni", — sakė ji.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, apie braškių derliaus nuėmimo problemą dėl migrantų trūkumo paaiškėjo dar gegužę. Sunkumų kilo dėl to, kad dėl koronaviruso pandemijos Estijos valdžia uždraudė sezoninių darbuotojų iš Ukrainos atvykimą į respubliką. Vietiniai ūkininkai kreipėsi į žemės ūkio ministrą prašydami išspręsti problemą ir leisti atvykti "darbštiems ukrainiečiams", tačiau problema iki šiol nebuvo išspręsta.

Tegai:
karantinas, darbo migrantai, Estija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Estijos ūkininkai paprašė valdžios įleisti į šalį ukrainiečius
Lenkija pasiskundė ukrainiečių trūkumu rinkti braškes
Dėl koronaviruso pasaulyje gali nelikti kavos
COVID-19

PSO pranešė, kad koronaviruso pandemija dar nepasiekė piko

(atnaujinta 23:21 2020.07.07)
Per praėjusį savaitgalį Pasaulio sveikatos organizacija užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paskelbė, kad koronaviruso plitimas pasaulyje paspartėjo.

"Protrūkis įsibėgėja ir mes aiškiai nepasiekėme pandemijos piko", — cituoja jį RIA Novosti.

Per praėjusį savaitgalį PSO užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Tuo tarpu Ghebreyesusas pabrėžė, kad infekcijos aukų skaičius "išsilygino visame pasaulyje" ir daugeliui šalių pavyko sumažinti mirtingumą nuo koronaviruso. Tačiau kai kuriuose valstybėse šis rodiklis ir toliau auga.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai, pasveiko 1547, mirė 79.

Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje viršijo 11,5 milijono žmonių, daugiau nei 535 tūkstančiai iš jų mirė.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos